id: aa3kp7

NOWY SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY DLA OSP BODZANÓW

NOWY SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY DLA OSP BODZANÓW

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 066 459 zrzutek i zebrali 1 161 497 149 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

My, strażacy Ochotniczej Straż Pożarnej w Bodzanowie zwracamy się do Was o pomoc finansową w zakupie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. W roku 2021 dostaliśmy realną szansę wymiany naszego 40-to letniego pojazdu na NOWY WÓZ RATOWNICZO-GAŚNICZY. Cena nowego pojazdu to około 800 000 PLN. Gmina Głuchołazy zabezpieczyła już część środków na ten cel w wysokości 200 000 PLN. Pozostała kwotę chcemy pozyskać z dotacji NFOŚiGW, WFOŚiGW, MSWiA, lokalnych przedsiębiorców. Mimo wszystko uzyskana kwota z dotacji będzie dalej za mała i musimy posiadać wkład własny, który jest kluczowy podczas zakupu nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Na chwilę obecną posiadamy już nie mała sumę przez lata zbieranych pieniędzy ale musimy tę kwotę powiększyć. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Dla nas liczy się każda złotówka, która przybliża nas do wymarzonego samochodu strażackiego. 

A teraz trochę o nas mimo że lokalnie większość z Was zna nas bardzo dobrze. W 2020 roku wyjeżdżaliśmy do zdarzeń aż 76 razy i pod tym względem jesteśmy drugą najbardziej wyjazdową jednostką w Gminie Głuchołazy, a patrząc na całe Województwo Opolskie jesteśmy na 3 miejscu pod względem uczestniczenia w zdarzeniach pośród jednostek nie włączonych do KSRG. Znajdujemy się najbliżej miasta Głuchołazy i bardzo często jesteśmy pierwsi na miejscu działań oraz wspomagamy Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczej z Głuchołaz. Rok rocznie doposażamy się w specjalistyczny sprzęt zgodny z procedurami i wytycznymi Państwowej Straży Pożarnej. Co roku wartość tego sprzętu sięga 30-40 tys zł. Posiadamy na wyposażeniu hydrauliczny zestaw ratownictwa technicznego, kamerę termowizyjną, detektor wielogazowy i dużo więcej sprzętu pożarniczego, medycznego i specjalistycznego. Posiadamy pojazd z roku 1981 marki STEYR 791 w zabudowie Rosenbauer. Wiek pojazdu daje już o sobie znać i dwukrotnie była remontowana autopompa, która dalej nie jest w 100% sprawna. Remontowany był również silnik. Dostęp do części zamiennych graniczy z cudem i każda naprawa pojazdu znacznie się wydłuża. A robi się ich coraz więcej. W budynku remizy znajduje się garaż, który bez żadnych przeróbek i nakładów finansowych zmieści nowy samochód gaśniczy. 

Zakup nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego znacznie polepszy szybkość, skuteczność i jakość naszych działań ale również ogromnie podniesie bezpieczeństwo naszych strażaków podczas dojazdu do zdarzeń.


Foto:

Moto-Truck

OSP BODZANÓWTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 28

 
Dane ukryte
100 zł
B
Bartosz Toczek
100 zł
JO
Justyna
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MA
Małgosia
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AA
Aura
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Filip Śnieżek
50 zł
KA
karina alich
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!