id: aa3kp7

NOWY SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY DLA OSP BODZANÓW

NOWY SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY DLA OSP BODZANÓW

Opis zrzutki

My, strażacy Ochotniczej Straż Pożarnej w Bodzanowie zwracamy się do Was o pomoc finansową w zakupie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. W roku 2021 dostaliśmy realną szansę wymiany naszego 40-to letniego pojazdu na NOWY WÓZ RATOWNICZO-GAŚNICZY. Cena nowego pojazdu to około 800 000 PLN. Gmina Głuchołazy zabezpieczyła już część środków na ten cel w wysokości 200 000 PLN. Pozostała kwotę chcemy pozyskać z dotacji NFOŚiGW, WFOŚiGW, MSWiA, lokalnych przedsiębiorców. Mimo wszystko uzyskana kwota z dotacji będzie dalej za mała i musimy posiadać wkład własny, który jest kluczowy podczas zakupu nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Na chwilę obecną posiadamy już nie mała sumę przez lata zbieranych pieniędzy ale musimy tę kwotę powiększyć. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Dla nas liczy się każda złotówka, która przybliża nas do wymarzonego samochodu strażackiego. 

A teraz trochę o nas mimo że lokalnie większość z Was zna nas bardzo dobrze. W 2020 roku wyjeżdżaliśmy do zdarzeń aż 76 razy i pod tym względem jesteśmy drugą najbardziej wyjazdową jednostką w Gminie Głuchołazy, a patrząc na całe Województwo Opolskie jesteśmy na 3 miejscu pod względem uczestniczenia w zdarzeniach pośród jednostek nie włączonych do KSRG. Znajdujemy się najbliżej miasta Głuchołazy i bardzo często jesteśmy pierwsi na miejscu działań oraz wspomagamy Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczej z Głuchołaz. Rok rocznie doposażamy się w specjalistyczny sprzęt zgodny z procedurami i wytycznymi Państwowej Straży Pożarnej. Co roku wartość tego sprzętu sięga 30-40 tys zł. Posiadamy na wyposażeniu hydrauliczny zestaw ratownictwa technicznego, kamerę termowizyjną, detektor wielogazowy i dużo więcej sprzętu pożarniczego, medycznego i specjalistycznego. Posiadamy pojazd z roku 1981 marki STEYR 791 w zabudowie Rosenbauer. Wiek pojazdu daje już o sobie znać i dwukrotnie była remontowana autopompa, która dalej nie jest w 100% sprawna. Remontowany był również silnik. Dostęp do części zamiennych graniczy z cudem i każda naprawa pojazdu znacznie się wydłuża. A robi się ich coraz więcej. W budynku remizy znajduje się garaż, który bez żadnych przeróbek i nakładów finansowych zmieści nowy samochód gaśniczy. 

Zakup nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego znacznie polepszy szybkość, skuteczność i jakość naszych działań ale również ogromnie podniesie bezpieczeństwo naszych strażaków podczas dojazdu do zdarzeń.


Foto:

Moto-Truck

OSP BODZANÓWPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 28

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
M
Małgosia
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JO
Justyna
100 zł
B
Bartosz Toczek
100 zł
B
Beata
50 zł
A
Aura
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KA
karina alich
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 845 zrzutek

i zebrali

528 857 238 zł

A ty na co dziś zbierasz?