id: acd32j

Szybkie Podróże - Tysiąc kilometrów marszu dla Antosia

Szybkie Podróże - Tysiąc kilometrów marszu dla Antosia

Nasi użytkownicy założyli 1 177 158 zrzutek i zebrali 1 229 315 988 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Siemanko!

 

Z tej strony Szybki. Wspólnie z moją Narzeczoną - Paulą, prowadzimy blog górski Szybkie Podróże, gdzie pokazujemy, że do spełniania marzeń o podróżach i wędrowaniu przez szczyty gór potrzebne są tylko wygodne buty i odrobina chęci. Pod warunkiem, że Podróżnik przez świat nie ma problemów ze zdrowiem... W takim przypadku wygodne buty i chęci nie wystarczą, potrzebny jest jeszcze drogi sprzęt medyczny, skomplikowane operacje oraz regularna rehabilitacja. Z takimi przeciwnościami na drodze po marzenia walczy 6 letni Antoś, który do chodzenia potrzebuje specjalistycznych ortez i niewyobrażalnej pracy, aby zdobyć coś, co dla nas przychodzi bez zastanowienia.


Antek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku lędźwiowo – krzyżowym, poważną wadą centralnego układu nerwowego. Następstwem tej złożonej wady są m.in.: niedowład wiotki kończyn dolnych, uszkodzenie funkcji układu moczowego, hipoplazja ciała modzelowatego, zespół Arnolda-Chiariego oraz wodogłowie. Oprócz powyższych schorzeń Antek ma również nietolerancję glutenu oraz problemy z przyswajaniem histaminy. Zdiagnozowano także u niego kryptopirolurię oraz diagnozowany jest w kierunku niskorosłości. Do tej pory Antoś przeszedł pięć operacji, w tym jedną wewnątrzmaciczną w 25 tygodniu ciąży.


Ze względu na swoje schorzenia oraz wcześniactwo jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych: neurologicznej, chirurgicznej, neurochirurgicznej, urologicznej, ortopedycznej, fizjoterapeutycznej, okulistycznej, kardiologicznej, laryngologicznej, endokrynologicznej, pediatrycznej oraz dietetyka. Jest rehabilitowany codziennie. Raz w tygodniu ma zajęcia z neurologopedą , hipoterapię, zajęcia na basenie, integrację sensoryczną oraz terapię ręki.

Historię Antka można poznać na Facebooku : „Antosiowa droga do zdrowia”

 

Wspólnie z całym sztabem wspaniałych osób zdecydowaliśmy się pomóc Antosiowi w tej wędrówce przy pomocy innej wędrówki.

 

W połowie maja ruszam na samotny Marsz Charytatywny szlakiem Via Czechia - Jižní stezka liczącym 1052 km przez całe Czechy wzdłuż granicy z Niemcami, Austrią i Słowacją. Będzie to ponad miesiąc codziennego marszu przez tereny, na których jeszcze nigdy w życiu nie byłem. Łącznie czeka mnie około 20 tysięcy metrów przewyższeń przez zupełnie dzikie pasma górskie, o których istnieniu do niedawna nie miałem pojęcia. Będę szedł z namiotem w plecaku ponad 30 dni, aby Antoś też mógł chodzić... Wierzę, że będzie to piękna Przygoda, która odmieni nie tylko życie Antosia, ale i ja wrócę z niej jako inny człowiek.

 

Podczas Marszu będę miał określony budżet i wszystko, co zaoszczędzę na trasie i doniosę do mety również wpłacę na wsparcie Antosia. Trzymajcie kciuki, za Anioły Szlaku, które pozwolą mi donieść do mety jak najwięcej.

 

Moją pozycję GPS na szlaku na żywo można obserwować na stronie: https://www.poltrax.live/szybki

 

Partnerem Głównym Marszu i całej akcji jest Fundacja Santander Bank Polska


Za każdy kilometr, który przejdzie Szybki Partnerzy przekazują na wsparcie Antosia:

- Fundacja Santander Bank Polska 4 zł/km

- Air Addiction 2 zł/km

- Semin, Klikom.net oraz Tropem Wilka po 1 zł/km

- Szybcy Podróżnicy: Paweł, Anonim, Anonim po 0,5 zł/km

ŁĄCZNE WSPARCIE 10,5 zł/km - co przy spodziewanej liczbie km ~1100 daje ponad 10 tys zł od Partnerów!

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Aukcjach Charytatywnych na Facebooku w grupie "Antosiowa droga do zdrowia Bazarek", gdzie można wylicytować lub wystawić wyjątkowe rzeczy i usługi, pomagając w ten sposób Antosiowi.

 

Wpłat można również dokonywać na konto bankowe Fundacji Santander Bank Polska. Podatnik, który w roku podatkowym przekaże darowiznę na rzecz Fundacji, może odliczyć sobie tą darowiznę w rocznym zeznaniu podatkowym.


Numer konta:

15 1090 1056 0000 0001 4810 9463 


Dane do przelewu:

Fundacja Santander Bank Polska S.A.

ul. Aleja Jana Pawła II 17

00-854 Warszawa

Tytuł przelewu „Darowizna dla Antosia”.


W imieniu Antosia bardzo dziękujemy za każdą wpłatę na zrzutkę internetową oraz konto bankowe.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 148

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków