id: acyye4

Wspieram z harcerzami dzieciaki w Zugdidi - Gamardżoba Gruzja!

Wspieram z harcerzami dzieciaki w Zugdidi - Gamardżoba Gruzja!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 176 595 zrzutek i zebrali 1 228 620 736 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Przed nami ostatnia prosta! Przygotowania do naszego obozu są już prawie kompletne i za miesiąc ruszamy na przygodę życia! W czerwcu odbył się biwak drużyny podczas którego odwiedziliśmy czeskie Skalne Miasto. Mieliśmy okazję sprawdzić jakość naszych przygotowań do obozu - upewniliśmy się, że nasz sprzęt i kondycja są gotowe na wyprawę do Gruzji. Ustaliliśmy też ostatnie szczegóły naszej służby w Gruzji ;)
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

8 harcerzy z marzeniami i chęcią do działania postawiło przed sobą wyzwanie. Prawie dwutygodniowy obóz wędrowny w Gruzji podczas którego zwiedzimy ten niesamowity kraj, sprawdzimy granice swojej wytrzymałości, ale przede wszystkim odpowiemy na problemy, z którymi boryka się tamtejsze społeczeństwo. Naszym głównym celem jest służba we współpracy ze Stowarzyszeniem “Merkuri”, które od 2004 roku wspiera rozwój młodzieży i lokalne projekty edukacyjne. Stowarzyszenie działa na rzecz przestrzegania praw człowieka w stosunku do kobiet i dzieci oraz oferuje pomoc ofiarom przemocy. Na miejscu chcemy zorganizować zajęcia dla dzieci podczas których będą mogli poznać różne kultury, popracować nad swoimi emocjami i podszkolić angielski. Chcemy też pomóc w koniecznym remoncie budynków należących do Stowarzyszenia i zapewnieniu potrzebnych do funkcjonowania materiałów - głównie higienicznych. Do tego potrzebujemy Waszej pomocy! Liczy się każda złotówka, która przybliża nas do realizacji marzeń! Będziemy bardzo wdzięczni nawet za zwykłe udostępnienie naszej Zrzutki! Zachęcamy do odwiedzenia naszej facebookowej strony i śledzenia naszych przygotowań do wyjazdu. Wszystkim darczyńcom gorąco DZIĘKUJEMY! Czuwaj!

Organizator: 82 Drużyna Wędrownicza "Na Przełaj" - Hufiec ZHP Katowice - IV Szczep Harcerski im. Obrońców Katowic

www.facebook.com/82dwzhp

Miejsce: GRUZJA

Termin: 30.07 - 11.08.2019r

Trasa: od Kutaisi do Tbilisi z licznymi odbiciami pod drodze, ponad 400km, które chcemy przebyć w większości pieszo!

Zakres projektu: Aktywność społeczna, globalna edukacja, wychowanie.

Planowany koszt to aż 16 000zł!

wyjdź w świat

Nabycie wiedzy i doświadczenia w planowaniu i organizacji wyjazdów zagranicznych

Nabycie umiejętności miękkich: pracy w grupie, pod presją czasu, zarządzania czasem, komunikacji, motywowania, reagowania na sytuacje trudne i stresowe

Poznanie innej kultury

Samorozwój uczestników, poznawanie siebie i przekraczanie granic własnych możliwości

Promowanie i wsparcie wolontariatu za granicą

Zdobycie umiejętności odszukiwania wartościowych, rozwijających sposobów wsparcia społeczności lokalnej za granicą i w Polsce

Zdobycie jako jedna z pierwszych drużyn w Polsce Odznaki Skautów Świata, czyli odznaczenia przyznawanego harcerzom, którzy pełnią służbę i realnie zmieniają świat na lepsze

Główne cele wychowawcze inicjatywy to kształtowanie postawy odpowiedzialności, dzielności, zaradności oraz otwartości na świat i wrażliwości dotyczącej otaczającego nas środowiska.

Współpraca ze Stowarzyszeniem "Merkuri" podczas organizacji szkoły letniej dla dzieci w centrum kryzysowym Stowarzyszenia

Wsparcie dzieci w nauce języka angielskiego języka angielskiego

Rozwijanie w dzieciach zainteresowania kulturami świata

Praca nad własnymi emocjami i ich wyrażaniem przez dzieci

Zredagowanie materiałów edukacyjnych i przetłumaczenie ich na jęz. rosyjski i gruziński do wykorzystania przez Stowarzyszenie

Promocja ośrodka w Gruzji i Polsce

Wykonanie prac remontowych na terenie ośrodka

Zaopatrzenie Stowarzyszenia w najpotrzebniejsze artykuły higieniczne.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy 82 Drużyną Wędrowniczą “Na przełaj”. Jesteśmy grupą 8 zmotywowanych harcerzy i harcerek, którym nie straszne jest żadne wyzwanie. Chcemy ciągle rozwijać się stawiając sobie ambitne cele i pełniąc służbę na rzecz potrzebujących. Zmieniamy postrzeganie harcerstwa w oczach Polaków pokazując, że to nie bieganie po lesie w mundurku, tylko prawdziwe przygody, umiejętności na całe życie i realna pomoc.

Co działo się w zeszłym roku?

Rok temu stanęliśmy stanęliśmy przed podobnym wyzwaniem. Udało się - zupełnie sami, zorganizowaliśmy prawie dwutygodniowy obóz na Islandii. Odległość, wysokie ceny, zaopatrzenie, czy czekające nas trudne warunki atmosferyczne nic dla nas nie znaczyły. Udało nam się rozwiązać wszystkie problemy i wyruszyć w podróż życia autostopem po Islandii. Mogliśmy nie tylko doświadczyć piękna nieskalanej przyrody, ale także przyczynić się do jej ochrony i uświadomić turystów, jak planować swoje podróże tak, żeby nie szkodzić środowisku. Zachęceni zeszłorocznym sukcesem i bogatsi o doświadczenie jesteśmy głodni przygód. Chcemy więcej!

Podczas zeszłorocznego obozu pełniliśmy służbę w Parku Narodowym Pingvellir oraz wydaliśmy poradnik, w którym opisujemy swoje doświadczenia i opowiadamy odpowiedzialnej turystyce. (do przeczytania pod adresem: https://issuu.com/naprzelaj/docs/islandzkie_abc_-_czyli_jak__wiadomi)

pomyśl

Jak wyglądają nasze przygotowania?

Wyjazd organizujemy samodzielnie. To od nas zależy, jak dobrze będziemy przygotowani i co uda nam się zrobić podczas obozu. Działamy w 2/3-osobowych patrolach zadaniowych, z których każdy ma swoje zadania do wykonania.

Patrol TRASA w składzie Magda i Gosia ułożył trasę, którą pokonamy podczas obozu oraz co zobaczymy po drodze. Dziewczyny zadbają też o noclegi oraz czas na realizację poszczególnych punktów programu podczas wyjazdu.

Patrol SŁUŻBA w składzie Kinga, Natalia i Krzysiek zdiagnozował lokalne problemy oraz znalazł miejsca w których możemy pomóc i wybrał to, w którym finalnie będziemy pełnić służbę. Na miejscu będą odpowiedzialni za to jak przebiegnie służba.

Patrol GASTRONOMIA w składzie Julia i Zuza planuje, co będziemy jeść przez cały obóz i których gruzińskich specjałów warto spróbować na miejscu. To one będą robiły zakupu spożywcze przed wyjazdem, w jego trakcie i zajmą się przygotowaniem pełnowartościowych posiłków.

Patrol FINANSE I PROMOCJA w składzie Ola i Matylda dba o to, żeby na wszystko starczyło nam funduszy. To one zajmą się całą dokumentacją finansową przed, w trakcie i po zakończeniu obozu. Do ich zadań należy także prowadzenie social mediów drużyny oraz pozyskiwanie i kontakt z partnerami i sponsorami wyprawy.

Patrol SPRZĘT w składzie Tomek i Krzysiek upewni się, że wszyscy uczestnicy obozu mają potrzebne wyposażenie oraz, upewnią się, że wspólny sprzęt jest sprawdzony i zapewni nam bezpieczeństwo podczas wędrówki i noclegu.

Kto nas wspiera?

Przygotowanie obozu to niełatwe zadanie. Na szczęście mamy patronów, którzy wspierają nas w działaniach promocyjnych: Radio Katowice (można usłyszeć o nas w audycji "Czas na nas"), magazyn instruktorski "Czuwaj!" oraz telewizja TVP3 Katowice.

Naszym partnerem jest gruzińskie Stowarzyszenie "Merkuri", dzięki któremu będziemy mogli na miejscu pełnić służbę.

Patronatem honorowym objęła nas naczelniczka ZHP hm Anna Nowosad oraz Ambasada RP w Gruzji.

Są z nami także sponsorzy, którzy zgodzili się wesprzeć nas zapewniając nam część potrzebnego sprzętu.

Lisa partnerstw i sponsorów naszej wyprawy ciągle rośnie!

pomóż

Jak będzie wyglądała nasza służba?

Nasza służba będzie długoterminowa i zakłada równoległe działania w kilku obszarach. Pierwszy z nich to bezpośrednie prowadzenie letniej szkoły dla dzieci doświadczających przemocy w centrum kryzysowym fundacji Merkuri w Zugdidi, na zachodzie Gruzji. Wykorzystamy nasze harcerskie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zajęcia będą miały na celu naukę języka angielskiego, zwiększenie świadomości uczestników na temat praw dziecka oraz przedstawienie Polskiej i Europejskiej kultury przez aktywizujące harcerskie formy pracy.

W ramach fabularnego cyklu zajęć wyruszymy z dziećmi w niesamowitą podróż po świecie, będziemy odkrywać różne kultury i kontynenty, będziemy chcieli rozwijać talenty i pasje uczestników. Poruszymy również temat ich emocji i zadbamy o wszechstronny rozwój fizycznych, społecznych i duchowy. Pośrednio chcemy kształtować wśród dzieci postawę otwartości, asertywności, zaradności i ofiarności względem innych.

W ramach zajęć przygotujemy przetłumaczone na język gruziński i rosyjski materiały edukacyjne, które przekażemy następnie kadrze ośrodka, która będzie mogła z nich korzystać po naszym wyjeździe.

Chcemy, żeby nasza pomoc przyniosła skuteczny efekt, dlatego naszym równoległym działaniem będzie promocja ośrodka w Polsce i w Gruzji i zachęcanie kolejnych drużyn harcerskich, jak i turystów do odwiedzenia placówki i kontynuowania naszych działań wolontariackich.

Podczas naszego pobytu w Zugdidi podejmiemy się również drobnych prac remontowych i dostarczymy paczkę najpotrzebniejszych materiałów higienicznych i sanitarnych. Po powrocie z obozu przy pomocy fundacji oraz innych instytucji działających na Kaukazie mamy plan wydać publikację dotyczącą naszego doświadczenia zdobytego w trakcie wolontariatu.

Ostatnim punktem naszej długofalowej służby jest zbieranie w ramach wspólnoty hufcowej oraz szkolnej raz w roku paczki z najpotrzebniejszymi materiałami dla ośrodka i utrzymywanie stałego kontaktu z osobami przebywającymi w ośrodku. Wierzymy, że tylko mądra i długoterminowa służba, może przynieść realną zmianę w tym miejscu :)

Czyli działaj!

Brzmi pięknie, prawda? Od tego wszystkiego dzieli nas jeszcze ogrom pracy, ale wierzymy, że do czasu wyjazdu wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i w lipcu ruszymy w podróż. Na co chcemy przeznaczyć zebrane na Zrzutce pieniądze?

Materiały programowe

Wydruk i laminowanie materiałów potrzebnych do przeprowadzenia zajęć z dzieciakami oraz inne pomoce edukacyjne, które pozostaną w ośrodku do wykorzystania przez innych wolontariuszy.

Materiały higieniczne

Najpotrzebniejsze rzeczy, których dostarczenie wspomoże działanie Centrum Kryzysowego Stowarzyszenia "Merkuri"

Sprzęt biwakowy

Części zapasowe do namiotów, butle gazowe, brakujące wyposażenie uczestników, wyposażenie apteczki pierwszej pomocy oraz transport na miejsce służby.

ŚLEDŹ NASZE PRZYGOTOWANIA

Serdecznie zapraszamy na nasze social media, gdzie możecie lepiej nas poznać i na bieżąco śledzić nasze przygotowania do obozu.

Facebook

Instagram

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 5

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Dziękujemy za wsparcie!
Każda złotówka się liczy, więc możesz być pewien/a, że Twoje nazwisko pojawi się na liście darczyńców na naszym fanpage'u, na której podziękujemy Ci z...
5 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Dziękujemy, że jesteś z nami!
10 zł może brzmi banalnie, ale dla nas to ogromna pomoc! Dlatego chcemy Ci szczególnie podziękować i w lipcu możesz wyczekiwać pocztówki z Gruzji, któ...
10 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
Dziękujemy, Twoja pomoc jest nieoceniona!
Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za Twój wkład w naszą wyprawę! Po naszym powrocie powędruje do ciebie tajemniczy upominek prosto z Gruzji! No i oczywi...
30 zł

Kupione 3 z 10

Zakończona
Inne
Dziękujemy, jesteście naprawdę niesamowici!
Wow, bez Ciebie by się nam nie udało! Jesteśmy przeogromnie wdzięczni, dlatego mamy dla Ciebie coś specjalnego! Wspólnie z dzieciakami podczas naszych...
50 zł

Kupione 8 z 10

Zakończona

Wpłaty 29

AW
Ania
10 zł
 
Dane ukryte
150 zł
AD
Anna Dwornik
30 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
MG
Maciej Gierlotka
300 zł
SK
Szymon Kasznia
100 zł
ZL
Zuza Lebuda
5 zł
 
50 zł
MR
Mateusz Różański
50 zł
MS
Maja Salik
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków