id: 7exr2v

Adaptacja sali gimnastycznej w szkole specjalnej

Adaptacja sali gimnastycznej w szkole specjalnej

19 286 zł 
z 35 000
55%
54 dni do końca
86 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Kochani, przez te kilka dni udało nam się z Waszą pomocą zebrać ponad 12 tys. zł!!!

  Ta kwota wystarczy już by zrealizować pierwszy etap adaptacji sali - zakup i montaż wyposażenia do terapii integracji sensorycznej!

  Dziękujemy i zbieramy dalej!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,


We wrześniu tego roku ruszyła specjalna szkoła podstawowa dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera – Niebieska Szkoła Podstawowa w Warszawie.


Szkoła jest efektem niemalże rocznej pracy grupy rodziców, których połączyły ich dzieci – mali autyści. Na kanwie naszych doświadczeń chcieliśmy stworzyć naszym jak i innym dzieciom przyjazne miejsce do edukacji i rozwoju.

Jak się domyślacie, nie było łatwo wystartować z tak dużym projektem, jednakże determinacja Sylwii i Magdy była tak ogromna, że pomysł zaczął się realizować w ekspresowym tempie. Poszukiwania odpowiedniej nieruchomości spełniającej wymagania, projekt i wykonanie adaptacji budynku przy ul. Zbąszyńskiej w Warszawie, spełnienie wszelkich wymogów formalnych stawianych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki jak i Miasto Stołeczne Warszawa, rekrutacja kadry i wreszcie dzieci, które rozpoczęły naukę 1 września.


Niestety realia w naszym kraju są takie, iż prywatni fundatorzy muszą zorganizować wszystkie powyższe kwestie własnym sumptem, sfinansować przebudowę, zapłacić za najem nieruchomości jak i godziwie wynagradzać kadrę pedagogiczną. Ministerstwo i miasto angażują się w momencie, kiedy całość już jest gotowa i może funkcjonować. Na domiar złego subwencje oświatowe wypłacane są przez samorząd dopiero od stycznia. Niestety Miasto Stołeczne Warszawa nie było skłonne przyznać nam wcześniej subwencji tłumacząc tę decyzję brakiem środków z MEiN.


Oznacza to dla nas w praktyce konieczność całkowitego finansowania szkoły przez następne cztery miesiące do momentu otrzymania pierwszej transzy subwencji w styczniu. Będziemy musieli zatem wszystkie środki, które miały posłużyć do dalszego rozwoju szkoły, zainwestować w bieżące utrzymanie placówki.

Stąd też zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc w sfinansowaniu jednego z małych przedsięwzięć, którego nie damy rady obecnie zrealizować – adaptacji pomieszczenia szkoły na salę gimnastyczną, w której dzieciaki będą mogły odbywać zajęcia z WFu oraz terapię integracji sensorycznej.


Sport i wychowanie fizyczne są ważnym aspektem nie tylko w fizycznym rozwoju dzieci z autyzmem, ale również pozwalają im poprzez współuczestnictwo i rywalizację rozwijać umiejętności społeczne. Dlatego ważne jest z naszego punktu widzenia, aby zapewnić im jak najciekawsze zajęcia, prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry.


Do sali gimnastycznej potrzebujemy nie tylko wyposażenia takiego, jak drabinki, materace, konstrukcji do montażu oprzyrządowania do zajęć integracji sensorycznej, drobnego sprzętu sportowego, ale również musimy zaaranżować pomieszczenia na szatnie.


Liczymy, że z Waszą pomocą może się to udać i dzieciaki będą miały fajne zajęcia. Kto wie, może kiedyś z któregoś wyrośnie kolejny Messi?


Dziękujemy serdecznie,

Magda i Sylwia


P.S.: W niedalekiej przyszłości, kiedy będziemy mieli nasze przepływy finansowe pod kontrolą, będziemy chcieli przeznaczyć kwotę równą zebranym przez Was środkom na prowadzenie terapii dla dzieci z domów dziecka oraz innych potrzebujących dzieci, którym niestety Państwo nie jest w stanie zapewnić wystarczającego wsparcia.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Zbąszyńska 5, 02-221

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 86

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków

Lokalizacja

Zbąszyńska 5, 02-221

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

895 283 zrzutki

i zebrali

840 325 730 zł

A ty na co dziś zbierasz?