id: adcr5z

Marcin Bolek potrzebuje pomocy. Wierzymy w moc rehabilitacji !

Marcin Bolek potrzebuje pomocy. Wierzymy w moc rehabilitacji !

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
31 232 zł 
z 50 000
62%
64 dni
do końca
362
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 958 918 zrzutek i zebrali 966 687 131 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy na specjalistyczną rehabilitację w ośrodku Origin w Otwocku. Błagamy, pomóżcie naszemu tacie stanąć na nogi!

 

Wszystko zaczęło się pod koniec 2021 roku, kiedy to powracające i uciążliwe bóle w klatce piersiowej zaczęły utrudniać tacie codzienne funkcjonowanie i skłoniły do szukania ich przyczyn oraz dalszej diagnostyki. Myśleliśmy, że być może są one spowodowane jakimś urazem ortopedycznym i w tę stronę poszliśmy. Okazał się to jednak ślepy zaułek, więc w grudniu skonsultowaliśmy się z pulmonologiem, który na podstawie tomografu klatki piersiowej stwierdził obecność niepokojących zmian w płucach i skierował tatę na hospitalizację w celu bardziej szczegółowej diagnostyki. Od tamtego momentu stres i obawy o zdrowie taty towarzyszą nam do dzisiaj. Skierowaliśmy się do Radomskiego Centrum Onkologii i rozpoczęła się seria badań. Badania histopatologiczne ziściły nasze najgorsze sny - nowotwór złośliwy oskrzela i płuca z przerzutami do węzłów chłonnych i kości. Tata jednak nie załamywał się, a z zapałem chciał jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Tylko, że to nie był koniec złych wiadomości…

 

28 lutego 2022 roku rodzice udali się na umówioną wizytę do Radomskiego Centrum Onkologii. Tata wszedł do budynku o własnych siłach, nieświadomy tego, co go jeszcze tamtego dnia spotka. Niestety wyjść już się nie udało, gdyż stracił on władzę w nogach, czego powodem był ucisk guza przerzutowego na worek oponowy rdzenia kręgowego. Czas był kluczowy, więc jak najszybciej się dało, dostaliśmy się na oddział neurochirurgiczny w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. 2 marca wykonano operację, laminektomię 5/6 kręgu piersiowego i usunięto guza. Od tamtej pory jednak tata ma niedowład kończyn dolnych.

 

Dla człowieka, który większość czasu każdego dnia spędza w ruchu, uwielbia pracować na świeżym powietrzu, wszystko robi sam, bo umiejętności mu na to pozwalają i wykorzystuje to, pomagając innym w każdej swojej wolnej chwili, jest to kara nie do zniesienia. A taki właśnie jest nasz tata - pracowity, pomocny i uczynny, zawsze potrafiący znaleźć sobie ciekawe zajęcie. Jego cały zapał musiał wtedy zostać skierowany w stronę jednej rzeczy - rehabilitacji i leczenia. Został poddany radioterapii, a następnie chemioterapii, której przyjął 2 cykle z dobrą tolerancją. 18 maja tata został przyjęty na oddział z powodu gorączki neutropenicznej. Organizm przestał akceptować chemię i nie ma już dalszej możliwości leczenia tą metodą.

 

Została nadzieja i wiara w siłę organizmu w walce z nowotworem. Jesteśmy przekonani jednak, że walka ta byłaby bardziej sprawiedliwa, gdyby tata mógł stanąć na nogi i zrobić to o własnych siłach. Do tego potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja, której koszt wynosi około 25 000 na miesiąc i wykracza poza nasze możliwości. Do tej kwoty dochodzą dodatkowe wydatki na wszystkie środki pielęgnujące, higieniczne, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania i odpowiedniego komfortu.

 

Zwracamy się zatem do Państwa o pomoc. 

 

Pomóżcie naszemu tacie wrócić do sprawności i spełnić jego największe marzenie, które kiedyś było tylko naturalnym elementem codziennego życia.

 

Zuzia i Ola

Lokalizacja

Pionki, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 362

 
Dane ukryte
100 zł
AG
Anna
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
UR
Urszula
100 zł
JP
Jakub Polesiak
ukryta
EK
Emilia Kozłowska
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • EK
  Emilia Kozłowska

  zdrówka dla taty 🤍

  ukryta
 • RC
  Renata Majewska

  Pan ma moc uzdrawiania i działa przez ludzi, także takich jak Ty, którzy dla ojca nie wstydzą się poprosić o pomoc. To wspaniałe, że założyłaś tę zbiórkę, bo to pokazuje Twoją miłość do Niego i walkę o to by był, by wracał do zdrowia i mógł cieszyć się Waszą obecnością. Pokazuje też ile jest osób, które go wspierają 💞

  100 zł
 • PK
  Pati

  Zdrówka dla taty.

  10 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Przesyłamy dużo zdrówka i siły na każdy dzień dla tatusia i całej rodziny. Jesteście bardzo silni mamy nadzieję, że wszytsko z czasem się ułoży!

  ukryta