Pomóżcie Naszej Mamie stanąć na nogi! Zbieramy na wyjazdy, transport do domu i rehabilitację. ID: adkvky

Pomóżcie Naszej Mamie stanąć na nogi! Zbieramy na wyjazdy, transport do domu i rehabilitację. ID: adkvky

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora

18 085 zł z 60 000 zł

30%

18 085 zł

18 085 zł

z 60 000 zł
30%

Aktualności 1

  • Mama jest już po operacji wszczepienia kości. Niestety nie obeszło się bez komplikacji, ale sytuacja jest już stabilna. Mama niestety ma niewładną prawą stronę ciała, nie mówi, ma ogromne problemy z połykaniem, dlatego też lekarze zdecydowali się na założenie PEG, a do tego doszła padaczka poudarowa, która znacznie spowalnia proces rehabilitacji. Jednak mimo to, nie poddajemy się i dzielnie walczymy razem z Mamą. Powoli też szykujemy się do przywiezienia Mamy do Polski.. Dzięki Waszej pomocy - ludzi o dobrych i otwartych sercach, udało się już zebrać pieniądze na transport Mamy do kraju - za co już teraz serdecznie Wam dziękujemy!! Jednak, aby Mama w pełni mogła wracać do zdrowia niezbędny będzie kilkumiesięczny pobyt w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym. Pobyt w takim ośrodku to koszt ok 8 tys. za miesiąc. Niestety kwoty te znacznie przekraczają nasze możliwości, dlatego zwracamy się do Was, do Waszych znajomych i wszystkich dobrych ludzi, prosząc o wsparcie - każda drobna wpłata przybliży nas do osiągnięcia celu, czyli POWROTU MAMY DO SPRAWNOŚCI, DO NAS..
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Od kilku miesięcy żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości.. 27 marzec... od tego czasu nasza Mama przebywa w szpitalu, w szpitalu oddalonym o prawie 700 km od domu, od nas..

Potrzebujemy Waszego wsparcia i prosimy o pomoc!!

adkvky-6edbab7f.png

Mama nagle dostała ostrego bólu głowy.. natychmiast trafiła do Kliniki w Marburgu. Rozpoznanie - wylew krwi do mózgu w wyniku pęknięcia tętniaka. Operacja zaklipsowania tętniaka powiodła się, jednak silny krwotok podpajęczynówkowy doprowadził do powstania dużego obrzęku mózgu. Mama znowu trafiła na stół... lekarze zdecydowali się na usunięcie kości czaszki. Przez blisko 5 tygodni przebywała w śpiączce, a lekarze walczyli z wieloma komplikacjami.

My jedyne co mogliśmy zrobić, to modlić się i wierzyć. Bóg nas wysłuchał...

Mama obudziła się! Jest z nami, żyje.. ale niestety tętniak zrobił swoje - odebrał mamie zdrowie.

Mama, osoba niezwykle aktywna i spełniająca się zawodowo, straciła to co w życiu codziennym niezbędne- sprawność.

adkvky-94b58d2e.png

adkvky-02aff89.png

Od kilku lat niosła pomoc innym ludziom, a dzisiaj sama jej potrzebuje!

Choroba spowodowała, że wystąpił m.in prawostronny niedowład połowiczy, afazja - co utrudnia komunikacje oraz wodogłowie - konieczne było "zamontowanie" zastawki komorowo - otrzewnowej.

Mama aktualnie przebywa w szpitalu na wczesnej rehabilitacji, gdzie uczy się wszystkiego od nowa m.in. samodzielnie jeść, nawiązywać kontakt, mówić. Nie wiemy, jak długo jeszcze będzie w ośrodku, ale wiemy, że na chwilę obecną przetransportowanie Jej do Polski jest zbyt niebezpieczne - mamę czeka jeszcze operacja wszczepienia usuniętej wcześniej kości czaszki. Od lekarza wiemy, że może to potrwać jeszcze 2-3 miesiące.

Niestety transport Mamy do kraju, do domu, to olbrzymie koszty, na które nas po prostu nie stać. Dodatkowo wyjazdy do Niemiec, aby jak najczęściej i najdłużej być przy mamie pochłonęły już wszystkie nasze oszczędności. Stąd też sytuacja materialna w naszej rodzinie staje się coraz trudniejsza... Zwyczajnie nie byliśmy przygotowani na coś takiego.

Wiemy, że nasza pomoc i troska po powrocie Mamy do domu będzie niezbędna.

adkvky-6735e490.png

adkvky-1e18dcfd.png

Chcemy zapewnić Jej jak najlepszą opiekę, a szansą, aby wróciła do zdrowia i sprawności jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja.

Prosimy, pomóżcie Nam być blisko mamy, za którą tak bardzo tęsknimy..

Wierzymy, że ludzi dobrej woli jest więcej i chętnych do pomocy w tym ciężkim dla nas czasie, będzie z każdym dniem przybywać. Każdą osobę o otwartym sercu bardzo proszę o wpłaty.

Wpłacający228

UU
Ulrike und Andreas Meinel
2 500 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
N
Natalia
500 zł
Anna Świesiulska
300 zł
F
fbronia
300 zł
J
Jagoda
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
K
Klaudia K.
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
M
Mateusz J
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze15

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

587 970 zrzutek

i zebrali

330 547 308 zł


A ty na co dziś zbierasz?