id: adv6gb

Rehabilitacja i leczenie Pawełka

Rehabilitacja i leczenie Pawełka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
71 898 zł 
z 50 000 zł
143%
zakończona 03.03.2021r
474 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

23 kwietnia 2020 r. urodził się nasz wyczekiwany synek Pawełek.

Szybko okazało się, że jest naprawdę wyjątkowym chłopcem, ponieważ stwierdzono u niego bardzo rzadką wadę genetyczną jaką jest zespół Gabrielle de Vries, czyli delecja długiego ramienia chromosomu 14, która zdarza się 1 na milion urodzeń. Wada ta jest przyczyną obecnych problemów zdrowotnych Pawełka, który ma wodogłowie, obniżone napięcie mięśniowe, refluks, niedosłuch, oczopląs, opóźnienie etapów rozwoju fizjologicznego, niezstąpienie jąder. Pawełek karmiony jest przez gastrostomię (PEG). Wymaga opieki wielu specjalistów, tj. genetyka, neurologopedy, neurologa, chirurga, fizjoterapeuty, ortopedy, okulisty, protetyka słuchu, neurochirurga. Jest pod opieką Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Większość wizyt lekarskich jest prywatna, co wiąże się z kosztami. Pawełek przeszedł już dwie operacje: relaksację przepony, aby mógł swobodnie oddychać i operację antyrefluksową z założeniem PEG, aby mógł być odpowiednio karmiony. Pawełek ostatnio otrzymał aparaty słuchowe, na które wydaliśmy 6 tys. zł.

Od czasu urodzenia się Pawełka nie możemy pracować, ponieważ opiekujemy się nim 24 godziny na dobę, a mamy jeszcze jednego trzyletniego synka, który też nas potrzebuje.

Na leczenie Pawełka wydaliśmy wszystkie swoje oszczędności. Do tej pory Pawełek był rehabilitowany 2 razy w tygodniu. Aby mógł w przyszłości usiąść samodzielnie i stanąć na własnych nóżkach rehabilitację trzeba zwiększyć do 4 razy w tygodniu. Koszt 45 minut rehabilitacji to 80zł plus koszt dojazdu. Na chwilę obecną nie stać nas na zwiększenie rehabilitacji i dalsze leczenie syna. Im szybciej Pawełek zacznie ćwiczyć tym większe są szanse, że będzie mógł samodzielnie siedzieć i chodzić. Dlatego ważny jest każdy dzień. Nie łatwo jest nam prosić o pomoc, lecz zdrowie naszego synka jest dla nas najważniejsze.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 474

EG
Elżbieta Goch
200 zł
EG
E. G. B.
70 zł
BJ
60 zł
PD
Patrycja Dzikoń
50 zł
AC
ALICJA CIOS
100 zł
Justyna Łukasz Robak licytacja miś i wisiorek
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
46 zł
KS
Kasia Sawastynowicz
100 zł
AA
Kornelka Bździuch licytacja
410 zł
AM
Adriana Miazga
110 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

771 385 zrzutek

i zebrali

569 823 602 zł

A ty na co dziś zbierasz?