Postawmy Łukasza na nogi- zbiórka na rehabilitacje koniec za 69 dni ID: ae3ub2

Postawmy Łukasza na nogi- zbiórka na rehabilitacje

Zebrano 15 075 zł
z kwoty 50 000 zł

30 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

3 260
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Łukasz ma 25 lat. Jest ojcem 4,5 letnich bliźniaków. Wśród znajomych jest znany jako złota rączka, potrafi naprawić samochód, wyremontować mieszkanie. 2 lata temu praktycznie sam wybudował i wykończył swój dom. Miał ze swoją żoną wiele planów na przyszłość.

Życie naszej rodziny zmieniło się w deszczowy piątek 19 sierpnia 2016 roku. Tego dnia Łukasz uczestniczył w wypadku samochodowym. Zderzenie z tirem. W wyniku ogromnego uderzenia Łukasz doznał bardzo rozległego urazu prawej strony głowy.

Łukasz do szpitala został przewieziony w stanie bardzo ciężkim m.in. z urazami mózgowo-czaszkowymi, obrzękiem mózgu, licznymi złamaniami kości twarzoczaszki, zwichnięciem prawego obojczyka, stłuczeniem miąższu płuc oraz ostrą niewydolnością oddechową. Przeszedł bardzo ciężka operację mózgu ratującą jego życie, przeprowadzono kraniotomię prawostronną (wycięcie kości czaszki). Lekarze kazali przygotować się nam na najgorsze jednak wbrew rokowaniom Łukasz przeżył ten wypadek. W wyniku pojawienia się wodogłowia zainstalowano mu drenaż komorowo-otrzewnowy.Przez 3 miesiące przebywał w Klinicznym Oddziale Intensywnej Terapii. Ponad miesiąc Łukasz był w śpiączce, po tym czasie zaczął powoli odzyskiwac świadomość.

W wyniku uderzenia został przerwany nerw wzrokowy w prawym oku, przez co Łukasz nie będzie na nie widział. Ma również duży niedowład lewej strony ciała.

Obecnie stan Łukasza się powoli poprawia. Jest świadomy,oddycha samodzielnie, mówi szeptem. Niedawno przeszedł również zabieg usunięcia tracheostomii. Zachował pamięć m. in. wie kiedy urodziły się jego dzieci i ile mają lat, poznaje rodzinę. Logicznie odpowiada na pytania. Łukasz jest jednak jeszcze bardzo słaby. Aktualnie jest człowiekiem leżącym, rusza prawą stroną ciała. W lewej ręce ma napięcie spastyczne. Wielkim wysiłkiem jest dla niego nawet siedzenie na wózku. Jest zależny od pomocy innych ludzi.

Łukasz znajduję się od 4 tygodni na oddziale rehabilitacyjnym w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie i odbywa tam intensywną rehabilitacje, która przynosi widoczne efekty. Będzie mógł tam pozostać do początku nowego roku. W styczniu ordynator tego oddziału zadecyduje czy pobyt Łukasza będzie mógł zostać przedłużony.

W przyszłości, gdy jego stan się poprawi będzie on również potrzebował operacji rekonstrukcji czaszki.

Chcielibyśmy, żeby Łukasz małymi kroczkami wrócił do możliwie jak największej samodzielności. Najbardziej potrzebna jest rehabilitacja ruchowa i neurologiczna, których koszty przekraczają możliwości finansowe naszej rodziny. Po opuszczeniu szpitala niezwykle ważne jest aby rehabilitacja nie została przerwana. Koszt miesięcznego turnusu w ośrodkach prywatnych wynosi nawet kilkanaście tysięcy zł. Żona Łukasza pozostała w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Musi ponosić koszt utrzymania siebie i dzieci, spłaca duży kredyt. Każdego dnia po pracy jeździ do męża do szpitala, który jest oddalony od nas ok 40 km. My jako rodzina pomagamy jak tylko możemy.

Lekarze i rehabilitanci mówią, że przed Łukaszem jest bardzo długa droga do odzyskania sprawności. Dlatego ważne jest aby Łukasz miał zapewnioną rehabilitacje na długotrwały czas. To od jego siły zależy jak długo będzie jej potrzebował - pół roku, rok, dwa lata czy jeszcze dłużej.

Dzieci Łukasza nie potrafią zrozumieć dlaczego ich taty nie ma już tyle czasu w domu. Miewają sny, w których ich tata jest zdrowy. Proszę, pomóżcie nam aby te sny stały się rzeczywistością. Każda złotówka przybliża Łukasza do powrotu do sprawności. Razem postawmy go na nogi. Bez was nie damy rady!


WPŁAT MOŻNA RÓWNIEŻ DOKONYWAĆ NA SUBKONTO ŁUKASZA W FUNDACJI:

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

• numery rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001

W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Bogusz, 7088 (ten dopisek jest bardzo ważny).

LUB PRZEKAZAĆ 1% PODATKU

W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:

• Wpisać numer KRS:0000270809

• Obliczyć kwotę 1%

W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy:

• Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację –Bogusz, 7088

LUB WYSŁAĆ SMS CHARYTATYWNY

Należy wysłać SMS pod numer 75 165 otreści POMOC, 7088 (bez nazwiska).

Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł. stanowi darowizna na rzecz Łukasza.

Więcej informacji o Łukaszu:

https://www.facebook.com/PostawmyLukaszaNaNogi


Z całego serca dziękujemy.

Rodzina Łukasza

_____________________________________________________________

Aktualizacja 06.01.2017 r

Już wiadomo, że Łukasz będzie mógł pozostać na oddziale rehabilitacyjnym do początku lutego. Rehabilitacja przynosi efekty, Łukasz ostatnio nawet pomagał żonie rozwiązywać krzyżówki :)

Niestety okazało się, że potrzebuje on specjalnych zastrzyków botulinowych na spastyczną rękę ( koszt jednego to ok 800 zł, a będą potrzebne 1-2) oraz musimy wykupić mu lek Nuraid , który wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego.Koszt miesięcznej kuracji tym lekiem to ok 2-2,5 tys zł. Aby można byłoby widzieć efekty tej kuracji powinna ona być stosowana co najmniej 3 miesiące.Pieniądze zebrane na zrzutce nie pokrywają nawet tych kosztów dlatego nadal bardzo potrzebujemy waszego wsparcia!

_______________________________________________________________

19.01.2017 r

Lek Nuraid został 2 dni temu wykupiony ze środków rodzinyod strony Łukasza. Mimo to nadal zbieramy środki ponieważ wiemy, że Łukasz w stanie jakim jest potrzebuje bardzo intensywnej i długotrwałej rehabilitacji. Leczenie Łukasza przynosi również sporo innych kosztów takich jak zakup ortezy na ręke której koszt wyniósł 600 zł czy zakup drogich odżywek.

______________________________________________________________________________

18.04.2017

Łukasz kilka dni przed świętami trafił do ośrodka rehabilitacyjnego, obecnie znajduje się na zwykłym Zolu w tym ośrodku ponieważ czeka na miejsce na oddziale rehabilitacyjnym, które zwolni się za ok 3 tygodnie. Po trafieniu na rehabilitacje Łukasz będzie miał zapewniony pobyt tam przez 6 tygodni na NFZ. Po upływie tego czasu zostanie nam tylko możliwość opłacania takiego ośrodka prywatnie ( miesiączny koszt to minimum 6000 zł). Stan Łukasza po operacji rekonstrukcji czaszki w lutym pogorszył się przez co Łukasz znów trafił na 1,5 msc czasu na Oiom. Wszystko co zostało wypracowane na rehabilitacji w szpitalu cofnęło się. Łukasz nadal jest leżący, rusza prawą stroną ciała i nie ma siły nawet siedzieć na wózku. Środki zebrane na zrzutce, podczas koncertu, kiermaszu świątecznego, licytacje oraz fundacje wystarczą nam na opłacenie ok 4 msc rehabilitacji Łukasza. Prosimy więc bardzo o dalsze wsparcie, bez was nie uda nam się postawić go na nogi! Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dotychczasowe wpłaty.Łukasz przed wyjęciem tracheostomii


Łukasz przed wypadkiem ze swoją rodzina

Łukasz przed Wypadkiem ze swoją rodziną

piątek, 21 kwietnia 2017 o 11:08

Łukasz kilka dni przed świętami trafił do ośrodka rehabilitacyjnego, obecnie znajduje się na zwykłym Zolu w tym ośrodku ponieważ czeka na miejsce na oddziale rehabilitacyjnym, które zwolni się za ok 3 tygodnie. Po trafieniu na rehabilitacje Łukasz będzie miał zapewniony pobyt tam przez 6 tygodni na NFZ. Po upływie tego czasu zostanie nam tylko możliwość opłacania takiego ośrodka prywatnie ( miesiączny koszt to minimum 6000 zł). Stan Łukasza po operacji rekonstrukcji czaszki w lutym pogorszył się przez co Łukasz znów trafił na 1,5 msc czasu na Oiom. Wszystko co zostało wypracowane na rehabilitacji w szpitalu cofnęło się. Łukasz nadal jest leżący, rusza prawą stroną ciała i nie ma siły nawet siedzieć na wózku. Środki zebrane na zrzutce, podczas koncertu, kiermaszu świątecznego, licytacje oraz fundacje wystarczą nam na opłacenie ok 4 msc rehabilitacji Łukasza. Prosimy więc bardzo o dalsze wsparcie, bez was nie uda nam się postawić go na nogi! Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dotychczasowe wpłaty.

Aby dodać komentarz lub

EH

Ewa Hys

Łukaszku, zdrowiej szybko????

Jakub Łosiński

Zdrowia!

Kochani w imieniu swoim, rodziny i przyjaciół przekazaliśmy część pieniędzy ze zbiórki mojej siostry Marty, która nie miała możliwości ich wykorzystania. Życzymy Wam siły do dalszej walki i mamy nadzieję, że ta "mała cegiełka" pomoże wam osiągnąć cel.

Wioletta Ługowska

Bardzo dziękujemy za tak wspaniały gest.

TZ

Tomasz Ziemski

Powodzenia!

Magda Lena

ŻYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA I DUUUŻO WYTRWAŁOŚCI :)

AS

Aneta Szewczyk

Wiara jest podstawa Cudu

BK

Bożena Kowalczyk

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i trzymamy kciuki :) Będzie dobrze :)

Arkadiusz Czyż
Mariusz Klap

Szybkiego powrotu do zdrowia!

CP

Cecylia Pietrowska

Lukasz zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowka

IS

Izabela Szczepaniak

Powodzenia i zdrowiej szybko!!! Masz dla kogo :)

Wojciech Witkowski

Lek nuraid na 3 miesiące wczoraj został zakupiony przez Łukasza mamę.

ES

Ewa Soroka

Powodzenia!!

KW

Karolina Wróbel

Wracaj do zdrowia. Trzymam kciuki

Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
Użytkownik niezarejestrowany
EH
100 zł
Ewa Hys
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
E
10 zł
Ela
JK
10 zł
Justyna Krysiak
*
50 zł
*AL
P
10 zł
Playson
M
5 zł
Magda
*
100 zł
****
K
5 zł
kasiek112
DR
10 zł
Dagmara Ryniejska
Dane ukryte
113 zł
Dane ukryte
M
5 zł
Monika Szafrańska
TZ
50 zł
Tomasz Ziemski
M
100 zł
Marcin
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
DM
20 zł
Dominik Metelski
KS
20 zł
Karolina Semczyszyn
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
K
9 zł
Kama
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
E
10 zł
Elżbieta
MK
100 zł
M. K
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
BR
100 zł
Barbara Raszke
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AZ
50 zł
Aleksandra Zwolińska
MC
10 zł
M. Chmielewska-Władyka
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
A
50 zł
Ania
Dane ukryte
59 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
KL
50 zł
Kasia Lubańska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
KR
ukryta
Karolina Rafałowicz
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
MP
50 zł
Monika Piórecka
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
J
40 zł
jolan2000
J
21 zł
Justyna
Użytkownik niezarejestrowany
800 zł
Użytkownik niezarejestrowany
J
10 zł
justynapedrys
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
MI
ukryta
Michal Ignerski
KK
21 zł
karolina kmiolek
KT
52 zł
Katarzyna Tchorzewska
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
A
11 zł
Anna
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
54 zł
Dane ukryte
AJ
6 zł
Anna Jóźwiak
DK
11 zł
Dorota Kamela
NS
73 zł
Natalia Swiderska Tomczyk
Dane ukryte
207 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
AG
21 zł
Anna Gajdak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
JG
6 zł
Justyna Gala
J
50 zł
justynakar
D
30 zł
dazzle8
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
JK
104 zł
Justyna Kossakowska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
54 zł
Dane ukryte
MS
13 zł
Michal SKiba
Użytkownik niezarejestrowany
30 zł
Użytkownik niezarejestrowany
PB
23 zł
Paweł Bednarek
TL
21 zł
Tomasz Lesiak
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
CP
23 zł
Cecylia Pietrowska
Dane ukryte
18 zł
Dane ukryte
IS
54 zł
Izabela Szczepaniak
MN
52 zł
Marcin Niedużak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
PK
26 zł
Paulina Korzeniewska
D
1 000 zł
dawidb191
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
IS
0 zł
Iwona Sośniak
PS
11 zł
Paweł Strączewski
EC
54 zł
Emilia Czarnota
Dane ukryte
2 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
PS
52 zł
Pawel Szyszko
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
PW
52 zł
Paulina Walencik
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
AS
2 zł
Adam Sadowski
DJ
6 zł
Dawid Janus
Użytkownik niezarejestrowany
150 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
KG
6 zł
Krzysztof Górecki
Dane ukryte
207 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
ES
104 zł
Ewa Soroka
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
Użytkownik niezarejestrowany
U
10 zł
urbanowicz.beata
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
40 zł
Użytkownik niezarejestrowany
IS
23 zł
Iwona Sośniak
B
104 zł
Bartek
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
WM
42 zł
Wojciech Majewski
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
Użytkownik niezarejestrowany
AC
207 zł
Anonim Ciopciński
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
R
9 zł
Rumiński
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MW
52 zł
Martyna Wojciechowska
52 zł
Dominika Śmigasiewicz
GB
52 zł
Grzegorz Bywalec
Użytkownik niezarejestrowany
16 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
259 zł
Dane ukryte
A
20 zł
awgrzegorz30121981
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
GG
52 zł
Grzegorz Gołaszewski
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
EJ
32 zł
Edyta Jankowska
PJ
32 zł
Piotr Jankowski
S
200 zł
smeshu
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
JF
104 zł
Jarosław Fabisiak
Użytkownik niezarejestrowany
30 zł
Użytkownik niezarejestrowany
KK
52 zł
Klaudia Korycka
TK
52 zł
Tomek Kłodziński
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
K
30 zł
karolina.kot00
K
40 zł
krystyna.lech
D
20 zł
dominikahaftek
S
300 zł
slawek
P
50 zł
patrycjakrajewska1
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
I
50 zł
iwo377
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
3 zł
Dane ukryte
A
50 zł
agagmobile5
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
JB
54 zł
joanna budz
B
103 zł
Bartek
Użytkownik niezarejestrowany
35 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
35 zł
Dane ukryte
K
ukryta
Konrad
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
U
20 zł
urbanowicz.beata
PP
52 zł
Paweł Padewski
Karolina Sander
100 zł
Karolina Sander
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
Użytkownik niezarejestrowany
B
50 zł
beatasz2370
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
60 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
30 zł
Użytkownik niezarejestrowany
G
50 zł
gwiazdeczka947
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
A
30 zł
asia_urbanowicz
Karolina Sander
100 zł
Karolina Sander
M
200 zł
m.bond2
Użytkownik niezarejestrowany
40 zł
Użytkownik niezarejestrowany
E
35 zł
edyta.dymitrowska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
P
6 zł
Paulina
J
73 zł
Justyna Zielińska
IB
21 zł
Ilona Berbeś
P
104 zł
pytlarzmagda
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
MP
52 zł
Michał Pośnik
KB
32 zł
Kasia b
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
P
104 zł
Paweł
KP
54 zł
Kinga Podgórska
A
11 zł
aneta.kostyk1
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
MP
11 zł
Monika Pietrzak
KW
52 zł
Karolina Wróbel
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

ML
2 159,59 zł
Małgorzata Lewicka
Nasi użytkownicy założyli

182 790 zrzutek

Pomóż zebrać 50 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

3 260
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.