id: aezp3e

"MANDRIVKA" film krótkometrażowy

"MANDRIVKA" film krótkometrażowy

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 159 250 zrzutek i zebrali 1 203 910 043 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy brakujące środki na dokończenie naszego filmu krótkometrażowego "Mandrivka".

MANDRIVKA

Mandrivka jest subtelną opowieścią o relacji dwóch sióstr pochodzenia ukraińskiego. Lena wraca do domu na pogrzeb babki, lecz jest to tylko pretekst by po paru latach po raz pierwszy zobaczyć się z siostrą. Okazuje się, że podczas nieobecności Leny, Halka zdążyła dorosnąć.

Słowo „mandrivka” w języku ukraińskim oznacza podróż. Nasza podróż jest wyprawą Leny w głąb relacji z siostrą. Relacji, która kiedyś bliska, przez rozłąkę stała się przepełniona żalem i nieporozumieniem.

CEL ZRZUTKI

Pomimo, że jesteśmy już po części dni zdjęciowych mamy zaplanowane jeszcze ostatnie dwa dni, na które niestety już nie mamy budżetu. Dlatego zwracamy się z prośbą o wspracie nas. Produkcja profesjonalnego filmu krótkometrażowego wymaga od nas dużego zaangażowania finansowo- organizacyjnego. Do stworzenia odpowiednich realiów: czasu oraz miejsca, musimy podejść z wielką dbałością do szczegółów, stąd tak ważny jest dla nas nie tylko profesjonalny sprzęt operatorski, ale także scenografia, rekwizyty i kostiumy. Praca każdego członka ekipy ma dla nas ogromne znaczenie. Zaangażowaliśmy do projektu osoby, które zgodziły się pracować za wiarę w nasz projekt- wierzą w niego i angażują tak samo jak my, trójka realizatorska. Chcielibyśmy stworzyć wymarzone warunki pracy naszym współtwórcom. Pomimo naszego całkowitego zaangażowania w projekt, nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim finansowym wymaganiom. Aby uzbierać zamierzoną sumę musimy zwrócić się po wsparcie finansowe do WAS . Naszym celem finansowym jest 5 tysięcy złotych, które w pełni pokryją koszty scenograficzne, rekwizytorskie , kostiumowe oraz socjalne- wyżywienie dla ekipy oraz transport.

PROMOCJA

Z uwagi na fakt, iż projekt „Mandrivka” jest produkcją państwowej szkoły filmowej, nasza etiuda będzie wyświetlana na wszelkich festiwalach filmów krótkometrażowych w Polsce i za granicą. Jest to gwarancja znakomitej reklamy, zwłaszcza gdy w napisach końcowych pojawi się logo. Nasz film planujemy promować między innymi na poniższych festiwalach: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Krakowski Festiwal Filmowy, Koszaliński Festiwal Debiutów, Filmowych Młodzi i FILM, Międzynarodowy Festiwal Filmowy ETIUDA&ANIMA w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA w Białymstoku. W przypadku uzyskania dodatkowych funduszy na wykonanie angielskiej kopii filmu, dostosowanej do promocji zagranicznej, film planujemy pokazać także na międzynarodowych festiwalach poza granicami naszego kraju.

EFEKTY PRACY

Część zdjęć już się odbyła dlatego możemy pokazać wam kilka kadrów z filmu.

OBSADA AKTORSKA

LENA // Daria Polunina

Absolwentka Kijowskiego Państwowego Instytutu Sztuk Teatralnych i Filmowych im. I.K. Karpenko-Karego. Niesamowicie piękna i nie mniej zdolna. W Polsce jest tylko od dwóch lat, a zdążyła już pojawić się na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu w spektaklu „Hamlet”, w reżyserii Mai Kleczewskiej. Można ją było również podziwiać w „Dziadach”, w reżyserii Janusza Wiśniewskiego. Daria ma także na swoim koncie liczne sesje fotograficzne oraz spot reklamowy w ukraińskiej edycji magazynu „Vogue” i marki Cartier. Do Polski po raz pierwszy przyjechała na plan krótkometrażowej etiudy „Saszka” w reżyserii Katarzyny Lesisz. Tym filmem zdobyła Wyróżnienie Specjalne na Spectrum Film Festival Świdnica w 2018 roku. za pracę aktorską.

HALKA // Adrianna Malecka

O tej dziewczynie będzie jeszcze głośno. Wulkan energii, wszechstronnie uzdolniona: jazda konna, szermierka, jazda na longboardzie. W latach 2014-2015 studiowała na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi. Obecnie jest studentką trzeciego roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Mimo młodego wieku, Ada ma już na swoim koncie udział w teledyskach znanych polskich artystów, takich jak: Patrycja Markowska, Wojtek Ezzart, Stare Dobre Małżeństwo, Ania Karwan.

EKIPA

REŻYSERIA // Nata Szada

Studentka drugiego roku Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Autorka scenariuszy oraz reżyserka filmów krótkometrażowych, filmów dokumentalnych, teledysków i reklam. Absolwentka Filologii polskiej, ukończyła kurs reżysersko - operatorski w Warszawskiej Szkole Filmowej. Obecnie na swoim koncie ma kilka reklam i krótkometrażowy film fabularny “Kwiat jednej nocy”, który został nagrodzony na notofest - Festiwalu Filmowym Suwałki.

ZDJĘCIA // Adam Pietkiewicz

Student drugiego roku Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Uczęszczał również do Wrocławskiej Szkoły Fotografii AFA oraz Akademii Fotografii w Warszawie. Pracuje jako freelancer realizując krótkometrażowe filmy fabularne, filmy dokumentalne, teledyski i reklamy. Jego pierwszoroczna etiuda operatorska “Bezkres” była pokazywana na wielu polskich i zagranicznych festiwalach filmowych. Jest autorem zdjęć do krótkometrażowych filmów “Pół metra nad ziemią”, “Nóż” oraz “Pojechałam na wakacje”. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. na planach takich filmów jak „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland (operator kamery “B” i asystent operatora obrazu), „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej (asystent operatora obrazu), „Saszka” w reżyserii Katarzyny Lesisz (asystent operatora obrazu). Obecnie ma na swoim koncie również kilka reklam m.in. dla BMW, Casio, myPhone, The World Games 2017.

SCENOGRAFIA // Mateusz Mioduszewski

Absolwent Katowickiego ASP na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. W 2018 roku jego praca została nagrodzona główną nagrodą w międzynarodowym konkursie Blue Drop oraz wyróżniona na Graduation Project 2019. Pochodzi z Podlasia i przed przyjazdem na Śląsk, ukończył z wyróżnieniem Liceum Plastyczne w Supraślu, specjalizacja - snycerstwo. Współpracuje z profesjonalnymi biurami projektowymi, instytucjami kultury oraz prywatnymi podmiotami. Specjalizuje się w projektach w dziedzinach wzornictwa, grafiki oraz fotografii. Współpracował z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim, twórcami scenografii do filmu “Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Mateusz jest bardzo ambitnym, sumiennym i rzetelnym scenografem, który nie boi się wyzwań i potrafi odnaleźć się w nawet najbardziej stresujących warunkach. Mateusz wzbogaca projekty swoją wizją, a ciężką pracą i swoją kreatywnością pomaga w wykreowaniu spójnego i kompletnego świata na ekranie.

MUZYKA // Kamil Czudej

Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach w klasie gitary klasycznej oraz fortepianu. Ukończył organizację produkcji filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Autor muzyki oraz udźwiękowienia do licznych etiud fabularnych i dokumentalnych.

KIEROWNICTWO PRODUKCJI // I transza // Barbara Owsińska

Studentka drugiego roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Członkini Samorządu Studenckiego. Aktywnie udzielająca się przy etiudach studenckich jako kierownik produkcji, takich jak: “Nóż”, “Bezkres”, “Wdech”, “Marcysia”, “Łącznik”, “Kwiat jednej nocy” Na co dzień pracuje w firmie produkcyjnej Domino Film, gdzie zdobywa doświadczenie przy pełnometrażowych filmach fabularnych oraz teledyskach. Pracowała z takimi reżyserami jak Lech Majewski, Mateusz Głowacki, Jagoda Madej oraz Konrad Maximilian, który jest autorem filmu “Fighter” dostępnego obecnie w kinach.

OPIEKA ARTYSTYCZNA // prof. dr hab. Filip Bajon

Jeden z najwybitniejszych scenarzystów i reżyserów współczesnego kina polskiego. Jest absolwentem wydziału prawa na UAM, które ukończył w 1970 r. Cztery lata później uzyskał dyplom na wydziale reżyserii łódzkiej PWSFTviT. Swój pierwszy film fabularny pt. "Powrót" zrealizował w 1977 r. i otrzymał za niego Złotą Kamerę, nagrodę dla najlepszego debiutanta. Prawdziwy sukces odniósł dopiero dwa lata później, kiedy nakręcił głośny film "Asria dla atlety". Film został obsypany nagrodami na festiwalach krajowych i zagranicznych a nazwisko Bajona zaczęło być znane nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Artysta oprócz kina zajmuje się literaturą. Jest autorem kilku powieści i opowiadań. Za wydaną w 1971 r. powieść "Białe niedźwiedzie nie lubią słonecznej pogody" otrzymał prestiżową nagrodę im. Wilhelma Macha. Bajon odnosi sukcesy również jako reżyser teatralny. Do największych jego osiągnięć w tej dziedzinie należą inscenizacje “Płatonowa”.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy WAS do wsparcia naszego projektu. Jeżeli ktoś chciałby otrzymać więcej szczegółów prosimy o kontakt mailowy z [email protected]. Jest to nasza aktualna kierowniczka produkcji, która bardzo chętnie odpowie na wszystkie pytania. Dziękujemy za zainteresowanie i do zobaczenia na premierze naszego filmu MANDRIVKA!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 2

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Maniak filmowy
Jeżeli wesprzesz nas kwotą przynajmniej 50zł to oznacza, że jesteś prawdziwym fanem kina i zależy Ci na rozwoju polskiej kinematografii. Dzięki takiem...
50 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Mecenas sztuki
Jeżeli chcesz wesprzeć nas kwotą 100zł oznacza to, że kino ma dla Ciebie ogromną wartość, a co więcej sam chcesz mieć wkład w powstawanie! Dzięki taki...
100 zł

Kupione 9

Zakończona

Wpłaty 40

VT
vincent ten z Ameryki tak naprawdę chicago
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
RM
Robert Maciejuk
ukryta
KR
Karolina Rzepnikowska
ukryta
JP
Jan Popiołek
ukryta
PB
Paweł Bajgus
ukryta
AJ
annajakubowska
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
PF
Sara Faruque
ukryta
SS
Artur Sasinowski
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków