id: af2j6h

Kula w żołądku nie pozwala Łosiowi normalnie żyć

Kula w żołądku nie pozwala Łosiowi normalnie żyć

Nasi użytkownicy założyli 917 041 zrzutek i zebrali 884 970 429 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mój ukochany koń, Łosiu, zachorował na wrzody. Historia jakich wiele, niestety w trakcie wielu badań i gastroskopii okazało się, że cierpi na opóźnione opróżnianie żołądka, w wyniku czego utworzyła się ogromna kula z resztek jedzenia, tak zwany fitobezoar. Utrudnia on działanie jakichkolwiek leków, podrażnia istniejące wrzody i powoduje powstawanie nowych, nie mówiąc o ciągłym bólu z jakim musi się wciąż mierzyć Łoś :( Weterynarze nie dawali mu szans, mówiąc, że na tę chorobę nie ma leku, że mogę jedynie kupować mu czas, że mogę tylko czekać, aż przyjdzie moment w którym będę musiała się z nim pożegnać...


Nie mogę o niego nie walczyć, lecz w tej walce potrzebuję pomocy. Łosiu ma dopiero 11 lat, wielką wolę życia i jest najcudowniejszym koniem jakiego spotkałam na swojej drodze. Jest moim przyjacielem i członkiem naszej rodziny.


Okazało się, że w niemieckiej klinice z powodzeniem stosują metodę płukania żołądka z pomocą Coca-Coli, wprawdzie nie w tak ekstremalnych przypadkach, ale dało to nadzieję. Nikt w Polsce tego wcześniej nie robił, ale udało się znaleźć wspaniałego weterynarza, który podjął się tego wyzwania. Na ostatnią chwilę... Ponieważ fitobezoar zajmował już ponad połowę żołądka, jego rozbicie i wypłukanie wiązało się z ogromym ryzykiem, ale udało się!


Niestety to połowa naszej drogi. W żołądku znów zaczęło zalegać jedzenie, ponieważ nie pracuje on tak jak powinien. Leczenie jest ekperymentalne - w tej chwili Łoś dostaje metoklopramid, który ma za zadanie przyspieszyć opróżnianie żołądka. Ponieważ to ludzki lek, w końskich dawkach wychodzi bardzo drogo - terapia kosztuje ok. 1000 zł na tydzień. Nie mówiąc o kosztach innych leków, pobytu w klinice, specjalnych pasz... Bez Was nie damy rady!


Dlatego prosimy o Waszą pomoc. Każda złotowka ma dla nas wartość. Łosiu pomógł mi wiele razy w ciężkich chwilach, teraz ja zrobię dla niego wszystko, co mogę. Głęboko wierzę w to, że się uda, i że przypadek Łosia będzie nadzieją dla innych koni z tą chorobą.


Dziękujemy za każdą złotówkę, za każde wsparcie, i prosimy o udostępnianie zbiórki! Z Waszą pomocą na pewno się uda!

Lokalizacja

Wrocław, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 45

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków