Badania etnograficzne i nagranie płyt artystów z Malawi Zakończona 21.06.2019r ID: agxr7b

Badania etnograficzne i nagranie płyt artystów z Malawi

Zebrano 5 080 zł
z kwoty 5 000 zł

101 %

100 %
WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

855
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


1000HZ Records do tej pory przyniosło Wam 6 płyt z oryginalną muzyką nagraną w Malawi i Tanzanii. W tym roku chcemy wydać kolejne, ale by to doszło do skutku musimy ponownie wybrać się do tego odległego kraju. Artyści palą się do sesji nagraniowych, ale jak to wszystko sfinansować? Dlatego proszę Was o wsparcie finansowe. Uzyskane środki pozwolą na opłacenie podróży, pobytu tam (nie potrzebuję zbytków, ale jeść coś trzeba), a także sesji nagraniowych. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, do artystów trafi zysk ze sprzedaży albumów, a także część sprzętu, z którym polecę do Malawi i Tanzanii.


1000HZ Records do tej pory przyniosło Wam 6 płyt z oryginalną muzyką nagraną w Malawi i Tanzanii. W tym roku chcemy wydać kolejne, ale by to doszło do skutku musimy ponownie wybrać się do tego odległego kraju. Artyści palą się do sesji nagraniowych, ale jak to wszystko sfinansować? Dlatego proszę Was o wsparcie finansowe. Uzyskane środki pozwolą na opłacenie podróży, pobytu tam (nie potrzebuję zbytków, ale jeść coś trzeba), a także sesji nagraniowych tam. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, do artystów trafi zysk ze sprzedaży albumów, a także część sprzętu, z którym polecę do Malawi i Tanzanii.

Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Od 2016 roku współpracuję z artystami z Malawi i Tanzanii. Rozpocząłem wtedy badania etnograficzne i poznałem tych fantastycznych ludzi i muzyków. Rozpoczęliśmy wtedy, po części dla eksperymentu, a po części dla zabawy, nagrywanie ich muzyki. Cicho liczyłem na to, że wydanie nagrań w Europie pomoże im w ich codziennej egzystencji.

Rezultat... z jednej strony przeszedł oczekiwania - płyty Tonga Boys, Kukaya, BlackFace Family i Marii M. Nundwe trafiły do słuchaczy i krytyków, zyskały fantastyczne opinie fanów i recenzentów, niektóre znalazły się nawet w kilku rocznych podsumowaniach (jak np. płyta Vindodo). Artyści i ja byliśmy pewni, że tam wrócę, by kontynuować nagrania.

Z drugiej strony... nagranie i wydanie płyt dla mnie samego nie przyniosło żadnych zysków, wręcz przeciwnie, coraz głębiej muszę sięgać do kieszeni. Recenzje, opinie i lajki w mediach społecznościowych nie przekładają się na pieniądze - zapytajcie jakiegokolwiek muzyka czy wydawcę (może poza Zenkiem i kilkoma innymi).

W tym roku planuję dwa kilkumiesięczne wyjazdy badawczo-producenckie do Malawi i Tanzanii. Wyjazdy nie mogą być krótkie, bo proces produkcji, poprzedzony spędzeniem czasu z artystami, spokojnymi rozmowami z nimi na temat tego, jak ma brzmieć muzyka i co przekazywać, po prostu tyle trwa. Nie planuję żadnych safari ani wycieczek tylko ciężką etnograficzną i producencką pracę.

Krótko mówiąc, proszę Was o wsparcie. Potrzebuję pieniędzy na:

- bilety lotnicze do Tanzanii (udało mi się nazbierać na lot do Malawi)

- pobyt w Malawi i Tanzanii (śpię w tanich hotelach, jem to co miejscowi, ale to też kosztuje)

- konserwację i ubezpieczenie sprzętu (kilka rejestratorów, mikrofonów i aparatów fotograficznych już nazbierałem, ale muszę mieć 100% pewności, że to wszystko w ciągu dwóch wyjazdów będzie działać perfekcyjnie)

- wsparcie artystów (dążymy do tego, żeby docelowo płyty zmieniły ich los na lepsze, a ja planuję zostawić im część ekwipunu tak, by mogli sami zacząć się zajmować produkcją i nagrywaniem muzyki)

jeśli uzbieramy więcej niż spodziewana kwota:

- produkcja i postprodukcja płyt

Liczę na to, że w ciągu dwóch wizyt w Malawi i w Tanzanii w tym roku uda się przygotować nowe albumy Tonga Boys, Kukaya, BlackFace Family i jeszcze jeden, który póki co musi pozostać niespodzianką.

Chcę też odwdzięczyć się Wam za wpłaty. Osoby, które wpłacą:

5-9 PLN - dostaną ode mnie mejlowe podziękowania

10-19 PLN - dostaną ode mnie mejlowe podziękowania ze zdjęciem z Malawi

20-39 PLN- dostaną ode mnie pakiet 4 cyfrowych podcastów (z bonusem) z malawijską i tanzańską muzyką, które przygotowałem dla DubLab Radio, NTS Radio i RInse FM + zdjęcie z Malawi

40-69 PLN - dostaną ode mnie cyfrowy pakiet 5 płyt mojego zespołu Owls Are Not, z których 2 zostały nagrane wspólnie z malawijskimi i tanzańskimi artystami

70-99 PLN - dostaną ode mnie cyfrowy pakiet 5 płyt afrykańskich artystów wydanych przez 1000HZ: 2 płyty Tonga Boys, po jednej płycie zespołu Kukaya, BlackFace Family i Marii M. Nundwę

100-149 PLN - dostaną ode mnie ogromny cyfrowy pakiet podcastów, płyt Owls Are Not, Tonga Boys, Kukaya, BlackFace Family i Marii M. Nundwe (razem 14)

150 - 200 PLN - dostaną ode mnie ogromny cyfrowy pakiet płyt i spersonalizowane nagranie terenowe z Malawi lub Tanzanii

200 - 299 PLN - dostaną ode mnie ogromny cyfrowy pakiet płyt + spersonalizowane nagranie terenowe z Malawi lub Tanzanii + 2 płyty CD (do wyboru Owls Are Not, BFF, Nundwe, 2 płyta Tonga Boys)

300 - 399 PLN - dostaną ode mnie ogromny cyfrowy pakiet płyt + spersonalizowane nagranie terenowe z Malawi lub Tanzanii + 7 płyt CD (Owls Are Not, BFF, Nundwe, Tonga Boys)

400 - 499 PLN - dostaną ode mnie spersonalizowane nagranie terenowe z Malawi lub Tanzanii z podziękowaniami od zespołu + ogromny cyfrowy pakiet płyt + 7 płyt CD (Owls Are Not, BFF, Nundwe, Tonga Boys)

500 - 749 PLN - UWAGA - znajdą się na płycie - zespół zaśpiewa imię osoby w piosence, która znajdzie się na płycie (+ to co powyżej)

ponad 750 PLN - UWAGA UWAGA - dostaną ode mnie i od zespołu nieopublikowany utwór z dedykacją! Ten utwór będzie tylko Wasz! (+ to co powyżej)

wszystkie te prezenty otrzymacie ode mnie w czerwcu 2019, oprócz ostatnich dwóch, które ze względu na czas realizacji będą gotowe w 2020 roku. Ale warto na nie czekać!


 
 
 
 
 
 

piątek, 7 czerwca 2019 o 11:26

Pierwsza część naszego projektu dobiegła końca i kończy się powoli nasza zrzutka. Dziękujemy za Wasze wspaniałe wsparcie. Piotr wrócił właśnie do Polski i stan prac, które dofinansowaliście, na ten moment wygląda następująco: - 3 sesje nagraniowe z Tonga Boys - 2 sesje nagraniowe z zespołem Kukaya - 2 sesje nagraniowe z bębniarzami dr Kanuski Msowoyi - wybór utworów i wstępna umowa na wydanie dwóch płyt zespołu Katawa Singers - wybór utworów na drugą płytę Blackface Family - wybór utworów na debiutancką płytę Wave Diamond Records - trzy projekty graficzne płyt autorstwa Khumbo Desire Masanika - zebranie kilku tysięcy utworów lokalnych producentów i kilkudziesięciu lokalnych filmów - około 100 wywiadów z artystami, producentami, kapłanami, dziennikarzami i wieloma innymi osobami zaangażowanymi w lokalne muzyczne światy - trzy zapisane drobnymi literkami zeszyty z notatkami terenowymi - kilka tysięcy zdjęć i filmów dokumentujących badania - nawiązanie współpracy z kilkoma studiami nagraniowymi w Rwandzie To jeszcze nie wszystko! W sierpniu zaczynamy drugą część projektu, w ramach której planujemy: - jeszcze po jednej sesji nagraniowej Tonga Boys i Kukayi (chcemy przygotować po 2 albumy tych zespołów) - miksy i mastering BlackFace Family i Wave Diamond Heritage - sesje nagraniowe tradycyjnych wykonawców w Kasungu i w Endingeni - nakręcenie filmu dokumentującego tradycyjne praktyki muzyczne - nagrania artystów w Irindze i Dodomie w Tanzanii - dalsze wywiady, notatki, fotografie - po powrocie do Polski - mastering i tłoczenie płyt - wychodzi na to, że możemy Wam przedstawić nawet kilkanaście nowych płyt! Prosimy Was jeszcze o dosypanie środków realizację drugiej części naszego artystyczno-badawczego projektu

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Czadu \m/

Piotr Cichocki

dzięki!

AM
20 zł

Anna Marszałek

Powodzenia z rodziną Ngwira :)

Piotr Cichocki

wielkie dzięki!

Użytkownik anonimowy
30 zł

Użytkownik anonimowy

pomyślności!

Piotr Cichocki

dzięki!

andżela cekin

Wspieram całym sercem! Paulina jesteś wspaniała!

Piotr Cichocki

dzięki!

KK

Kasia Kamińska

Kibicuję i trzymam kciuki!!!

Piotr Cichocki

bardzo dziękuję :)

AK

Anna Kulikowska

Trzymam kciuki! :)

Piotr Cichocki

wielkie dzięki!!!!

PD
300 zł
Piotr Dynowski
Dane ukryte
250 zł
Dane ukryte
PS
219 zł
Paweł Sokołowski
N
106 zł
Natalia
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MC
100 zł
Marcin Choroszewski
M
100 zł
Maciek
W
100 zł
Weronika
JS
100 zł
Jarosław Szczęsny
N
100 zł
Natalia
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MS
70 zł
Marcin Skupiński
PP
52 zł
Paulina Pawłowska-Stec
MK
50 zł
Mikołaj Kierski
Anna Zajdel
50 zł
Anna Zajdel
A
50 zł
Asia i Paweł
R
50 zł
Rafał
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
TR
50 zł
Tomasz Rakowski
FK
50 zł
Filip Kmita
K
50 zł
Kacha Kowalczyk
JF
50 zł
Jo Fre
DK
50 zł
Dobiś Kamiński
TR
50 zł
Tomasz Rakowski
MG
50 zł
Magdalena Goralska
P
50 zł
Piotrek
A
50 zł
agata strz
MM
50 zł
Maria Marczewsks
MM
50 zł
Małgorzata Makowska
MP
50 zł
Marcin Pryt
K
47 zł
Kasia Kuzko-Zwierz
41 zł
Magdalena Bryk
J
40 zł
jozablock
HP
35 zł
Helena Patzer
PC
30 zł
Piotr Chęciński
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
AK
30 zł
Adam Kiepuszewski
WW
25 zł
Witt Wilczyński
25 zł
Aleksandar Ćirlić
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
J
25 zł
Joanna Sawicka - Gajin
A
25 zł
Amm
MC
25 zł
Marcin Choroszewski
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
SW
25 zł
sebastian wojtkowski
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
K
25 zł
Kasia Ciołek
SB
25 zł
Szymon Bukowski
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
MP
20 zł
Marcin Pryt
PA
20 zł
Pola aR
AM
20 zł
Anna Marszałek
M
20 zł
Michał Wieczorek
PZ
20 zł
Patryk Zakrzewski
M
20 zł
Małgorzata
K
15 zł
Kasia i Jacek
I
15 zł
Iga
MS
10 zł
Maria Seta
PC
10 zł
Patryk Cannon
JR
5 zł
Joanna Rutkowska
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Piotr Cichocki
1 zł
Piotr Cichocki
ukryta
Hubert Bartkowiak
TM
ukryta
Tomek Mirt
ukryta
Jacek Ś.
KK
ukryta
Kasia Kamińska
AC
ukryta
Anna Cichecka
WP
ukryta
Weronika Parfianowicz
AK
ukryta
Agata Kuza
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AK
ukryta
Anna Kulikowska
ŁS
ukryta
Łukasz Suchy
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
ukryta
Natalia Świątek
KS
ukryta
Kalina Skomorowska
AO
ukryta
Ania od Adama

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

350 097 zrzutek

Pomóż zebrać środki dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

855
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.