id: ah7rzg

Pomagamy szpitalom w walce z koronawirusem

Pomagamy szpitalom w walce z koronawirusem

2 166 zł
z 5 000
43%
zakończona
23.04.2020r
27
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 035 284 zrzutki i zebrali 1 102 469 118 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy na sprzęt i materiały potrzebne do tworzenia przyłbic, gogli, trójników, jednorazowych zaworów do respiratorów oraz innych materiałów medycznych, których obecnie brakuje w większości szpitali w Polsce. Chcemy pomóc lekarzom i pielęgniarkom, którzy codziennie narażają swoje życie po to, by ratować nas i naszych bliskich w walce z COVID19.


Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na:


  • materiały potrzebne do stworzenia przyłbic, gogli, trójników czy jednorazowych zaworów do respiratorów (mowa tutaj przede wszystkim o filamencie do drukarek 3d)
  • opłaty za transport
  • opłaty za koszty produkcji


Dlaczego postanowiliśmy założyć zbiórkę?


Mówiąc wprost: zainteresowanie naszą inicjatywą zupełnie nas przerosło. Dzień wcześniej w naszym zespole rzuciliśmy hasło "a może by tak pomóc szpitalom?" i natychmiast przystąpiliśmy do działania. Na naszych portalach społecznościowych ogłosiliśmy chęć niesienia pomocy i w tym momencie uświadomiliśmy sobie, że skala potrzeb jest ogromna i sami nie damy rady.


Początkowo zakładaliśmy drobną pomoc tym najmniejszym szpitalom, ale pierwszy dzień od ogłoszenia pomocy zweryfikował, że w pojedynkę nie zdziałamy za wiele. Potrzebujemy przede wszystkim pomocy w zakupie materiałów do wykonywania tych najpotrzebniejszych sprzętów. W ciągu jednego dnia spłynęły do nas prośby o wydrukowanie ponad 2500 sztuk przyłbic, a materiał którym dysponujemy wystarczy na maksymalnie 500 szt. Ze swojej strony możemy zaoferować sprzęt gotowy do produkcji oraz wspaniałych inżynierów, którzy będą czuwać nad procesem produkcji.


Tak naprawdę liczy się każda pomoc. Jeśli nie możesz nas wspomóc finansowo - podaj dalej informację o zbiórce. Dziękujemy!


Jest to akcja non - profit. Nie ponosimy żadnych korzyści finansowych z produkcji sprzętu medycznego.


W celu pomocy dla szpitali prosimy o kontakt mailowy na adres: [email protected]


Kim jesteśmy?


W Cervi Robotics zajmujemy się m.in. tworzeniem autonomicznych stacji dokujących dla dronów, konstrukcją bezzałogowych statków latających oraz algorytmami do autonomicznego poruszania się

robotów. Specjalizujemy się w dziedzinach takich jak automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, uczenie maszynowe oraz Internet Rzeczy. Nasza siedziba mieści się w Dolinie

Lotniczej na Jasionce ze sporym zapleczem parku maszynowego, który obecnie wykorzystujemy m.in do wydruku sprzętu medycznego.


Cervi Robotics stoi za sukcesem takich projektów jak Dronhub (system autonomicznych garaży dla dronów przemysłowych), Airvein (system transportu próbek krwi oraz leków o podwyższonym priorytecie realizowany przy użyciu dronów) oraz RoboSoccer (pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną).

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

 
Dane ukryte
200 zł
AC
Aneta Czarnocka
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JA
jadwigaslimak
100 zł
KJ
Katarzyna Jarosz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!