"Szczęki 2" czyli nowy uśmiech konferansjera Wojtka ID: ahnxns

"Szczęki 2" czyli nowy uśmiech konferansjera Wojtka ID: ahnxns

15 305 zł z 25 000 zł

61%

15 305 zł

15 305 zł

z 25 000 zł

40 dni

40 dni

do końca

171

171

wspierających
61%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Mamy pół szczęki! zebraliśmy 50% potrzebnej kwoty. Z tej okazji mam film o jednej z przygód Pana Ząbka:


    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Wojtek Heliński –Któż go nie zna? Robi milion pięknych rzeczy - prowadzi dziesiątków festiwali, koncertów i spotkań. Gra w teatrze, śpiewa z pokazywaniem w zespole punkowym. Do legend przeszły jego wielogodzinne opowieści z podróży do Chin ze zdjęciami z internetu bo aparat mu ukradli. W zagraconym mieszkaniu ma prywatne muzeum Maryjek a w życiu prywatnym próbuje wychować 9-letniego wnuka i jego przyjaciela.

Zawodowo - konferansjerem jest totalnym, szybko tworzy magiczną nić porozumienia pomiędzy publicznością, sceną i kolejnymi występującymi. Budzi zachwyt kolejnych organizatorów, którzy zazwyczaj rezerwują jego usługi z rocznym uprzedzeniem – nic więc dziwnego w słowach, że Wojtek na konferansjerce zęby zjadł.


o89ef4b0fefaa1f8.jpeg

Ostatnie zdanie byłoby zabawną metaforą, gdyby nie fakt, że jest również okrutnie dosłowne. Wojtek stracił górną szczękę, a co za tym idzie - możliwość pracy i zarabianie pieniędzy. Nie stało się to nagle. Początek nastąpił w czasach studenckich, gdy młody Wojtek, jeszcze student a już ojciec starał się zdobywać pieniądze na potrzeby rodziny. Z braku innych możliwości najął się jako bokserski sparingpartner w Niemczech – krótko mówiąc, dawał się bić za pieniądze. Wtedy stracił pierwsze zęby by z czasem dorobić się koronki (modne ostatnio słowo) obejmującej całą górną szczęką. Później jakoś to się wszystko trzymało, oprócz jednej licówki, słynnego „pana Ząbka”, który Wojtek co rusz gubił i znajdował w najdziwniejszych okolicznościach. Chętnie o tym opowiadał a my wszyscy zaśmiewając się do łez nie zdawaliśmy sobie sprawy, że sprawa jest poważna.

Zresztą – z wypadającej szczęki śmiał sam jej posiadacz, więc nie było powodów do niepokoju.

Kiedy jednak dentysta zapowiedział Wojtkowi, że żaden klej, nawet ten z reklam, nawet słynna kropelka już nie da rady i pewnego pięknego dnia zęby wypadną wraz z wypowiadanym zdaniem, nasz konferansjer zrozumiał powagę sytuacji, w końcu pracuje twarzą już od bardzo dawna. Postanowił odłożyć podróże i uzbierać na nową szczękę – według ostrożnych szacunków około 25.000 zł. Szczęśliwie sezon roku 2019 obfitował w imprezy i operacja „Szczęki 2” została zaplanowana na wiosnę 2020.Natomiast wiosna 2020 miała inne plany – i zamiast nowej szczęki ogłosiła pandemię, która skutecznie zabrała Wojtkowi możliwość zarabiania. Imprezy kulturalne, festiwale, pokazy zostały odwołane lub przeniesione do sieci. Z 50 imprez odbyły się 4. Co miał robić Wojtek? Chcąc nie chcąc (bardziej nie chcąc) niesprawnym uzębieniem przejadł oszczędności.

A że teraz mamy drugą falę, zimę za pasem i brak nadziei Wojtka i na pracę i na szczękę.


Wojtek to nasz przyjaciel, znamy go od lat. Wiemy w jak wiele działań na rzecz innych był i jest zaangażowany, jak często pracował charytatywnie i bez grosza. Wojtek i my wierzymy, że karma (nomem omen) wraca. Zbieramy więc tutaj na nową szczękę i przeżycie zimy.

Bo Wojtek dla przyjaciół zawsze robi wszystko. Czy wszyscy zrobimy coś dla Wojtka?


Oto zdjęcie Wojtkowej szczęki:

l3e559ad2f0b35db.pngPoniżej wycena od zaprzyjaźnionej stomatolożki:

j792aff8741b61b6.jpeg

A to zdjęcie podczas jednej z wielu ucieczek Pana Ząbka, strach w ogóle myśleć, że teraz ucieka cała szczęka...

p55d2711680794a3.jpeg

Jakże on by śpiewał bez tej szczęki?

s6da49e0ba5972f4.jpegPomogliście? Naprawdę?

l6c5961bd0c10d2d.jpeg

Wpłacający171

G
GSA
1 000 zł
KS
Kazimierz Sokolowski
500 zł
WZ
witold zgubiński
500 zł
DI
Danuta i Marek S.
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
A
Ala i Adrian
300 zł
NI
Natalia i Zbyszek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
S
Szumol
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 058 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?