Ilustrowany tomik poezji "Matka skodyfikowana"- wydruk
Ilustrowany tomik poezji "Matka skodyfikowana"- wydruk
Nasi użytkownicy założyli 1 241 800 zrzutek i zebrali 1 390 879 932 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Tomik poetycki (a właściwie arkusz wydawniczy) „Matka skodyfikowana” to kolejna książka Mai [Mayi] Baczyńskiej, tym razem ze specjalną oprawą graficzną i rysunkami niezwykłej artystki Ewy Dymek. Proza poetycka Mai porusza problem kobiecej intymności, ciała i czułości, potrzeby buntu, ale i akceptacji, roli córki, roli matki, macierzyńskiej miłości i lęku przed macierzyństwem, a przede wszystkim empatii wobec wszystkich, którym dotąd jej w społeczeństwie odmawiano lub której pod wpływem nieprzepracowanego poczucia winy odmawiali sami sobie. A przecież nie ma ani duchowości, ani relacji, a tym bardziej społeczności, bez zrozumienia i współczucia. Jest to więc multiportret kobiecy odnajdywany w jednej osobie, która zdobywa się na odwagę, aby wypowiedzieć myśli mniej lub bardziej chciane. Dzięki stypendium z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS warstwa tekstowa i rysunkowa książki jest już gotowa w wersji pdf, a aktualna zbiórka służy jedynie zebraniu środków na jej wydruk i dystrybucję, dzięki czemu tomik mógłby być także dostępny podczas kolejnych wystawień spektaklu (m.in. na letnich festiwalach) pod tym samym tytułem, wśród nagród na zrzutce znajduje się więc po prostu gotowa książka w prezencie! :)
Bo cykl poetycki "Matka skodyfikowana" to zarazem esencja spektaklu "Matka skodyfikowana" w reżyserii i z muzyką Mai Baczyńskiej i z Zuzą Gaińską w roli głównej, który miał swoją premierę 27go marca 2022 roku w Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Akt, a kolejny pokaz w Teatrze Scena 96 w Warszawie blisko dwa miesiące później z kolei z okazji Dnia Matki. Spektaklu również powstałego z potrzeby kobiecego buntu, ale i z wielkiej empatii dla wszystkich bohaterek dramatu, jaki rozgrywa się na naszych oczach. Oto miernikiem moralności staje się macica, postrzegana jako coś, co kobiecie użyczono, aby wypełniała swoją życiową misję. Z drugiej jednak strony owa „macica” jest dla kobiety czymś szczególnie cennym – skarbcem, który stanowi istotną część jej mentalnego krwioobiegu. Nie każda z nas chce być matką, ale dla niemal każdej z nas rezygnacja z bycia matką może być równie trudna. Namiętności i potrzeba wolności walczą niekiedy o prymat z instynktem budowania gniazda – a może tu żadnej walki wcale nie ma, może sprzeczność, wybór, pragnienie, może to wszystko to tylko sztucznie stworzone pojęcia? Próba oceny wymaga zatem spojrzenia na kobietę jako na istotę kompletną, której nie należy postrzegać i analizować fragmentarycznie i w sposób zbyt sformalizowany. W pewnym sensie kobieta nie jest samą macicą, natomiast macica to już kobieta. Kobieta to czułość tak dla dziecka w sobie, jak i dla dziecka, któremu daje życie; czułość, której nigdy się nie wymusza, bo wymuszona nie jest już tak czuła. A kobiety są przecież bardzo różne.
Maja (Maya) Baczyńska – muzyk, reżyser, autorka tekstów. Laureatka nagród muzycznych, poetyckich (m.in. I nagroda Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Pszczołę” na tomik poetycki, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Śląski Shakespeare”, II nagroda i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Jesienna Chryzantema”), filmowych i teatralnych. Autorka libretta do "Pasji" na solistów, chór i orkiestrę Rafała Kłoczko, a także spektakli autorskich: „Czas Dziwnotworów”, „Dziwnotwór”, „Motyl i wilk”, „Matka skodyfikowana” (premiera 27 marca 2022 w Teatrze Akt w Warszawie) oraz tomiku poetyckiego „Pióra dzikich” i książki dla dzieci „Jezioro sekretów i inne opowiadania”. Współprowadzi magazyn Presto. Muzyka Film Sztuka oraz koordynuje akcję społeczną „My Music Story”. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries, której produkcje były pokazywane na festiwalach w Polsce i za granicą oraz emitowane w telewizji. Gra koncerty muzyki intuitywnej na styku eksperymentu i tradycji oraz muzyki relaksacyjnej, a także w różnych składach (m.in. w Planetarium – Niebo Kopernik w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie), tworzy muzykę do spektakli butoh, m.in. w ramach: Nocy Teatrów w Krakowie, Butohpolis. I Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh w Warszawie, Festiwalu Ale Wiocha w Lubiążu, Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „Eksperyment” w Zbąszyniu, Festiwalu Fortalicje w Zamościu czy Music Festival Ecos Urbanos w Meksyku. Występowała wraz z Warsaw Gamelan Group na Festiwalu Sonus ex Machina w Poznaniu, w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie oraz w Filharmonii Narodowej. Od 13 lat prowadzi zajęcia muzyczne, zawodowo interesuje się arteterapią. Współprowadzi bloga filozoficznego „My Messages”. Kocha przyrodę, performance, dobre kino, interesuje się duchowością i drugim człowiekiem.
Ewa Dymek-Dudzińska – dyplomowany plastyk, ilustratorka, muralistka. Twórczyni autorskiej metody rysowania na żywo na dużym ekranie, w trakcie koncertów/spektakli. Autorka książek: "Jaro", "11 dni", "Limbus". Założycielka Fundacji Cechownia Artystyczna (od 2017 roku), organizatorka Festiwalu Ale Wiocha (od 2018 roku) i innych wydarzeń kulturalnych. Współtworzy słuchowisko radiowe dla dzieci "Tey Hata Puta" w Radio Poznań. Zajmuje się pomocą humanitarną oraz ochroną przyrody. Jej pasją jest robienie ruchomych lalek. Strażaczka ratowniczka w ochotniczej straży pożarnej. Mama Poli, Bony i Iwara. Żona swojego męża.
*
Zuza Gaińska – aktorka, wokalistka, reżyser, pedagog teatralny. Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziały Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorsko debiutowała jako nastolatka w spektaklu TV „Kobieta Zawiedziona” u boku Krystyny Jandy, w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Od pierwszego roku studiów aktorskich, uczestniczka wielu festiwali teatralnych krajowych i zagranicznych (m.in. Arrivano dal Mare w Cervi, Festiwal Teatrów Eksperymentalnych w Kairze, Festiwal Teatrów Lalkowych im. Obrazcowa w Moskwie). Aktorka międzynarodowych produkcji (np. „Homeland” – premiera w Wels w Austrii; „Fasada” – premiera w Hadze w Holandii). Współpracowniczka Fundacji po Drugie, dla której wraz z Małgorzatą Lewińską przygotowuje spektakle teatralne z udziałem podopiecznych fundacji („Clamor Circus”, „Piotruś Punk”). Stale użycza swojego głosu jako lektor w audiobookach Fundacji Wolne Dźwięki (m.in.„Grażyna” Adama Mickiewicza, „Dziecko salonu” Janusza Korczaka). Można ją też usłyszeć w produkcjach Audioteki („Mroczy zakątek”, „Kryptonim Wiklef”). Aktorka wielu polskich seriali („Pasjonaci” Artura Dziurmana, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia” etc.) i spektakli teatralnych (m.in. Białostocki Teatr Lalek, Teatr Żydowski, Unia Teatr Niemożliwy, Syndykat Artystyczny, wspólne projekty sceniczne i filmowe z Mają Baczyńską - „Czas dziwnotworów”, „Dziwnotwór”, „Dłonie”). Udziela się także wokalnie jako solistka (np. Benefis Rafała Jędrzejczyka w Piwnicy pod Baranami). Autorka solowego projektu muzycznego „Menażeria Pani Zuzy”.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 6
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
35 zł
Kupione 6
15 zł
Kupione 3
40 zł
Kupione 3
50 zł
Kupione 2
100 zł
Kupione 1
150 zł
Zrzutka zakończona, DZIĘKUJEMY Z SERCA! Książka zostanie wydrukowana i rozesłana w październiku :)
Mamy to!!! Ale przedsprzedaż książki na zrzutce, oczywiście, jeszcze przynajmniej kilka dni trwa :)
Może w tym tygodniu nareszcie przekroczymy tysiąc? ;) Przecież to po prostu książka dostępna w przedsprzedaży!
Dziękujemy za Wasze wpłaty!!! :) Zbieramy dalej, ale patrzymy na finał z coraz większym optymizmem :)