id: aj9n4x

AED - automatyczny defibrylator. Osiedle „Sienkiewicza” w Rawiczu. „Farmaceuci o dobrym sercu ❤️ - oddani społeczeństwu”.

AED - automatyczny defibrylator. Osiedle „Sienkiewicza” w Rawiczu. „Farmaceuci o dobrym sercu ❤️ - oddani społeczeństwu”.

1 868 zł 
z 8 500 zł
21%
142 dni do końca
25 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

AED na osiedlu „SIENKIEWICZA” w Rawiczu jest bardziej potrzebne, niż myślisz! Gdy widzimy osobę, która nagle upada, traci przytomność i nie oddycha, naturalnym odruchem powinno być sięgnięcie po defibrylator AED. Automatyczny defibrylator może pomóc uratować życie podczas nagłego zatrzymania krążenia. AED jest mobilny i często znajduje się w miejscach publicznych, oznaczonych charakterystycznym piktogramem serca i błyskawicy - niestety na naszym osiedlu „SIENKIEWICZA” w Rawiczu nie ma takiego urządzenia, a pogotowie nie zawsze zjawi się natychmiast. AED (ang. Automated External Defibrillator) to urządzenie medyczne, które służy do wykonywania defibrylacji podczas nagłego zatrzymania krążenia. Nagłe zatrzymanie akcji serca występuje, gdy niewydolność elektryczna serca powoduje, że przestaje ono prawidłowo bić, przez co przepływ krwi do mózgu, płuc i innych narządów zostaje wstrzymany. Objawy nagłego zatrzymania krążenia mogą obejmować: kołatanie serca, bezdech, utratę przytomności, która może zaowocować upadkiem. Szybka interwencja, użycie automatycznego defibrylatora i prawidłowo przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) mogą znacznie zwiększyć szanse na przeżycie osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Defibrylacja wykonana po utracie przytomności w czasie:

do 1 minuty – 90% skuteczności,

do 5 min – w 50% skuteczności,

do 7 min – w 30% skuteczności. Dlatego tak ważny jest ogólny, publiczny i powszechny dostęp do defibrylatorów AED, które są jedynym sposobem na uratowanie życia i znacznie zwiększają bezpieczeństwo miejsca, w którym się znajdujemy. Sytuacja mogłaby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby w pobliżu znajdowało się AED. Życie pisze różne scenariusze. Wspólnie nie pozwólmy na tragedię - niech najcenniejszy dar, jakim jest życie, trwa.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Henryka Sienkiewicza 28, 63-900

Rawicz, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 25

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Henryka Sienkiewicza 28, 63-900

Rawicz, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

878 614 zrzutek

i zebrali

807 733 543 zł

A ty na co dziś zbierasz?