id: ajeu3h

Zbiórka środków na leczenie i rehabilitację Mai!

Zbiórka środków na leczenie i rehabilitację Mai!

Nasi użytkownicy założyli 1 038 211 zrzutek i zebrali 1 109 602 478 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy Biegacze!


Nasza córeczka Maja urodziła się 17 października 2020 roku z wadą genetyczną – trisomią 21 chromosomu, zwaną zespołem Downa oraz wadą serca – ubytkiem międzyprzedsionkowym. Do tej pory borykała się z wieloma problemami zdrowotnymi, z których wychodziła zwycięsko, ale najgorsze nadeszło 22 listopada 2021 - stwierdzona ostra białaczka limfoblastyczna z zajętym ośrodkowym układem nerwowym.


Maja bardzo dzielnie walczy o zdrowie i życie. Jest kochanym i spokojnym dzieckiem, znosi wszystkie bolesne badania jak bohaterka. Jest wymarzonym dzieckiem, którego każda chwila życia jest bezcenna! 


W sierpniu 2022 roku, po 9 miesiącach Maja zakończyła pomyślnie intensywne leczenie szpitalne, obecnie przyjmuje 2 rodzaje chemii w domu oraz co 6 tygodni mocną dawkę chemii w szpitalu, aby zapobiec wznowie w ośrodkowym układzie nerwowym. Nasza córeczka co tydzień ma robione badania i jest pod stałą opieką hematologa, wymaga też stałej kontroli neurologa, hepatologa, endokrynologa i gastroenterologa ze względu na skutki uboczne chemioterapii. Dodatkowo wymaga regularnych wizyt u kardiologa, laryngologa, okulisty, osteopaty, a także regularnej fizjoterapii, terapii integracji sensorycznej i neurologopedii. Konieczne są dziesiątki badań, leki, celowane suplementy pod stałą kontrolą hematologa i dietetyka oraz indywidualne turnusy rehabilitacyjne.


Przez białaczkę przewartościowaliśmy swój świat, jeszcze bardziej przeorganizowaliśmy życie. Maja nieustannie nas zaskakuje - pomimo przeszkód i spędzenia 9 miesięcy w łóżeczku szpitalnym dokładnie w Nowy Rok postawiła pierwsze kroczki! To dla nas znak, że najgorsze za nami, idziemy po więcej! Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc i wsparcie Mai!


Rodzice Mai

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 98

KO
Kasia książki
40 zł
AG
Agnieszka Gill-Goralczyk
15 zł
KO
Kasia OZ książka
35 zł
PI
Piotr
100 zł
MA
Marta
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
AJ
Agnieszka Joniec
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
MJ
Monika Jacoszek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!