Usunięcie plomb amalgamatowych
Usunięcie plomb amalgamatowych
Nasi użytkownicy założyli 1 233 495 zrzutek i zebrali 1 370 513 807 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Witajcie!
Nazywam się Grzegorz, mam 34 lata. posiadam aż 15 plomb amalgamatowych założonych 15-20 lat temu, co wg. WHO jest znacznym przekroczeniem normy.
Amalgamat stomatologiczny a więc materiał, z którego wykonane jest „srebrne wypełnienie” w swoim składzie zawiera srebro, cynę, rtęć, miedź, kadm i czasami cynk. Materiał ten jest używany w stomatologii od kilkudziesięciu lat, choć właściwości szkodliwe i toksyczne rtęci znane są już od wielu lat, to wciąż niektórzy nie są świadomi z czym posiadanie takiego wypełnienia się wiąże.
Toksyczne działanie wypełnień zawierających w swym składzie rtęć udowodniła w 2008r. Amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków ukazując w jednym ze swoich badań iż mogą one doprowadzić do licznych chorób, w tym chociażby Chorobę Parkinsona czy Alzheimera oraz zauważono powiązanie z powstawaniem grzybicy przewodu pokarmowego u dzieci będących na diecie bezglutenowej.
Niezaprzeczalnie jest to związane z uwalnianiem się toksycznej substancji do jamy ustnej.
Bardzo często Pacjenci zgłaszają dziwne odczucia związane z posiadaniem takiego wypełnienia, do najczęstszych należą: ból podczas spożywania ciepłych i zimnych posiłków- co bezpośrednio związane jest z fizyczną właściwością przewodzenia ciepła amalgamatu oraz dziwny posmak podczas jedzenia kwaśnych rzeczy.
Obecność amalgamatu powoduje uwalnianie się rtęci, która przenika do tkanek i wywołało u mnie szereg niekorzystnych zmian zdrowotnych takich jak:
-zespół encefalopatii rtęciowej,
-depresja,
-nerwica
-napady paniki
-zaburzenia pamięci,
-zmiany zachowania i zaburzenia osobowości;
-zwiększona pobudliwość;
-bezsenność;
-uszkodzenie nerek
Wymiana w specjalistycznym gabinecie w technologii SMART (Safe Mercury Amalgam Removal Technique) pochłania ogromne środki finansowe. Takich gabinetów jest w Polsce 2, min we Wrocławiu https://prestigedent.pl/uslugi/bezpieczne-usuwanie-amalgamatow-we-wroclawiu/
Koszt wymiany takiej plomby to 619 zl + założenie nowego wypełnienia + koszt dojazdu ok 300 km.
Technika SMART opracowana została przez szereg specjalistów z całego świata, z International Academy of Oral Medicine and Toxicology (IAOMT), którzy stworzyli protokół postępowania, aby zmniejszyć ryzyko narażenia się na opary rtęci zarówno dla lekarza jak i pacjenta, podczas wykonywania procedury stomatologicznej.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!