id: ajzem6

Wyposażenie dla ratowników zabezpieczających protesty

Wyposażenie dla ratowników zabezpieczających protesty

3 630 zł 
z 16 700 zł
21%
zakończona 31.03.2021r
65 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ratownicy wolontariusze zbierają na niezbędny sprzęt !


Historia wolontariuszy:


Rok temu każda z tych trzech osób pracowała lub studiowała. Pandemia zaskoczyła ich tak samo jak nas wszystkich. Ratownictwem medycznym i pierwszą pomocą interesowali się już od dawna. Szkolili się i pomagali jako wolontariusze w różnych fundacjach: po pracy czy po zajęciach uczyli się, jak pomagać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie. Nigdy nie pobierali wynagrodzenia.


Gdy pojawiła się potrzeba wsparcia szpitali w tzw. pre-triage’u covidowym, po krótkim przeszkoleniu przez wykwalifikowany personel medyczny zaczęli pomagać, często po pracy lub przed pracą. Brali dyżury dzienne i nocne, weekendowe i świąteczne, poświęcając swój czas, ale też zakupiony z własnych środków sprzęt i umundurowanie. Można było ich spotkać w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci, Szpitalu Klinicznym im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie. Nadal można ich spotkać w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.


Kiedy rozpoczęły się protesty na ulicach, niewiele się zastanawiając, zazwyczaj prosto z pracy jechali zabezpieczać protesty w Warszawie. Pomagali i pomagają wszystkim: protestującym, policjantom, kontrmanifestantom. Zabezpieczali nie tylko protesty kobiet, ale również Marsz Niepodległości 11 listopada. Byli wszędzie tam gdzie było "gorąco" niosąc pomoc niezależnie od poglądów.


Początek Sylwestra spędzili w gotowości do pomocy przy wydarzeniu organizowanym na ul. Mickiewicza w Warszawie. Nie przestają pomagać i deklarują, że dalej pomagać będą. 


Jako Fundacja Bracia chcielibyśmy tych ratowników doposażyć w niezbędny sprzęt. Mamy nadzieję zakupić dla nich kurtki i kamizelki, a także ekwipunek, który wykorzystają do pomocy na ulicy. Chcielibyśmy chociaż w pewnym stopniu ułatwić im to, do czego oni dobrowolnie się zgłosili. Poniżej prezentujemy przykładowe koszty sprzętu i wyposażenia medycznego (posortowaliśmy je zgodnie z priorytetami zakupowymi):


Zakup 3 kurtek: ok. 500 PLN za sztukę

Zakup 3 kamizelek: ok. 500 PLN za sztukę

Skompletowanie całego sprzętu medycznego w standardzie PSP R1: ok. 3 000 PLN

Defibrylator AED ok. 5 000 PLN

Zestaw tlenowy: ok. 1 500 PLN

Plecak na sprzęt medyczny: ok. 700 PLN

Deska ortopedyczna: ok. 2 500 PLN

Dodatkowy sprzęt ze standardów ratownictwa taktycznego: ok. 1 000 PLN


Ratownicy, których chcemy doposażyć w sprzęt, to ratownicy po kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, po którym zgodnie z Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym otrzymali tytuł Ratownika. Niektórzy mają za sobą kurs Tactical Combat Casualty Care (ratownictwa w warunkach taktycznych) czy kurs ratownictwa wodnego. Uczestniczyli także w wielu innych warsztatach i wydarzeniach edukacyjnych. Nadal aktywnie rozwijają swoje kompetencje w zakresie ratownictwa, przez co stanowią sprawnie działający zespół chętny do pomagania innym ludziom.


Biorąc udział w tej zrzutce masz pewność, że ratownikom zostanie przekazany konkretny sprzęt, którego zakup Fundacja Bracia będzie miała udokumentowany fakturami.


Fundacja Bracia w ramach posiadanych środków własnych sama również dofinansowywała działania ratowników, ale celem zapewnienia im niezbędnego sprzętu zwracamy się z prośbą o wsparcie. Dotychczasowe środki są niewystarczające.


Dane organizatora:


Nasze dane :

Prezes organizacji i koordynator akcji;


Piotr Rawski

[email protected]


Dane :

Fundacja Bracia

ul Kościuszki 25 lok 22

05-300 Mińsk Mazowiecki


Fundacja Bracia jest organizacją non-profit. Nikogo nie zatrudnia ani nie pobiera opłat/prowizji z tytułu wpłat na rzecz podopiecznychPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 65

 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

776 168 zrzutek

i zebrali

577 026 123 zł

A ty na co dziś zbierasz?