42 723 zł 
z 45 000
94%
zakończona 22.04.2022r
390 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ogrom cierpienia i zniszczeń, jakie widzieliśmy przez ostatnie dwa dni, jest nie do opisania. Wyjechaliśmy w piątek 15 kwietnia z Krakowa z transportem 1000 kg ryżu, kaszy i makaronów oraz 4800 kg owoców i warzyw do szpitala w Kijowie oraz Buczy i Irpienia. Po tym co zobaczyliśmy na własne oczy, chcemy zrobić dodatkowy transport 7 ton żywności do Cerkwii Św Andrzeja w Buczy. Rozmawialiśmy z księdzem z tej cerkwi (na pierwszym zdjęciu), który opisał nam co robili Rosjanie do wejściu do miasta. Kiedy bezpańskie psy zaczęły bezcześcić ciała pomordowanych, musiał pochować ponad 300 osób w masowym grobie na terenie jego cerkwi. Obecnie trwają prace ekshumacyjne przeprowadzane przez francuskich ekspertów, których też byliśmy świadkami. Zapachu setek pomordowanych osób nie zapomnimy do końca życia, żaden z nas.

Zaczniemy od chleba- 1000 bochenków zafoliowanego pieczywa o przedłużonym terminie ważności. W Buczy i Irpieniu nie ma razie prądu, wody i gazu, więc jest potrzebny. Ale ten chleb na również znaczenie symboliczne. Transport z Krakowa wyjdzie 22 kwietnia po południu, będzie w Buczy w sobotę, podczas prawosławnych Świąt Wielkanocnych. To też jest ważne.

Oprócz chleba kupimy również makarony, kaszę gryczaną, ryż, konserwy z mięsem, owoce i warzywa. Wszystko trafi do bezpośrednio do cerkwi, do najbardziej potrzebujących.

Zachęcamy Was do wsparcia akcji.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 390

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 506 zrzutek

i zebrali

832 058 962 zł

A ty na co dziś zbierasz?