id: ak3mt2

Chleb dla Buczy

Chleb dla Buczy

Nasi użytkownicy założyli 956 649 zrzutek i zebrali 962 748 092 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ogrom cierpienia i zniszczeń, jakie widzieliśmy przez ostatnie dwa dni, jest nie do opisania. Wyjechaliśmy w piątek 15 kwietnia z Krakowa z transportem 1000 kg ryżu, kaszy i makaronów oraz 4800 kg owoców i warzyw do szpitala w Kijowie oraz Buczy i Irpienia. Po tym co zobaczyliśmy na własne oczy, chcemy zrobić dodatkowy transport 7 ton żywności do Cerkwii Św Andrzeja w Buczy. Rozmawialiśmy z księdzem z tej cerkwi (na pierwszym zdjęciu), który opisał nam co robili Rosjanie do wejściu do miasta. Kiedy bezpańskie psy zaczęły bezcześcić ciała pomordowanych, musiał pochować ponad 300 osób w masowym grobie na terenie jego cerkwi. Obecnie trwają prace ekshumacyjne przeprowadzane przez francuskich ekspertów, których też byliśmy świadkami. Zapachu setek pomordowanych osób nie zapomnimy do końca życia, żaden z nas.

Zaczniemy od chleba- 1000 bochenków zafoliowanego pieczywa o przedłużonym terminie ważności. W Buczy i Irpieniu nie ma razie prądu, wody i gazu, więc jest potrzebny. Ale ten chleb na również znaczenie symboliczne. Transport z Krakowa wyjdzie 22 kwietnia po południu, będzie w Buczy w sobotę, podczas prawosławnych Świąt Wielkanocnych. To też jest ważne.

Oprócz chleba kupimy również makarony, kaszę gryczaną, ryż, konserwy z mięsem, owoce i warzywa. Wszystko trafi do bezpośrednio do cerkwi, do najbardziej potrzebujących.

Zachęcamy Was do wsparcia akcji.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 390

 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MM
Maryna Myhlias
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MA
Marta
100 zł
AB
Ania B-P
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
SZ
Sławomir Zieliński
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków