id: akrzv6

Pomoc prawna oraz pomoc w odzyskaniu owiec Pana Krzysztofa.

Pomoc prawna oraz pomoc w odzyskaniu owiec Pana Krzysztofa.

Nasi użytkownicy założyli 1 186 648 zrzutek i zebrali 1 247 189 930 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Panu Krzysztofowi zabrano zwierzęta, a z pokrzywdzonego stał się oskarżonym. Niemożliwe? Nie w Polsce. Krzysztof Filas z Wodzisławia – ojciec trójki dzieci – może iść do więzienia za… no właśnie nie do końca wiadomo, za co.


Wszystko zaczęło się w na początku 2022 roku. Tego dnia pan Krzysztof Filas przyjechał na swoją działkę przy ul. Poprzecznej w Wodzisławiu. Ku swemu zdumieniu zobaczył wyłamaną bramę wjazdową. Nie było też owiec, które od lat hodował i które wypasały się na łące.


"Byłem przekonany, że to kradzież z włamaniem" – mówi smutno Krzysztof Filas. "Pojechałem zatem na policję zgłosić przestępstwo".


I tu pojawił się pierwszy zwrot akcji. W naszej opowieści będzie ich jeszcze wiele, więc trzymajcie się. Ale po kolei. Policja poinformowała pana Krzysztofa, że jego owce zostały mu odebrane, bo o nie nie dbał.


"To jakaś kpina" – zżyma się pan Krzysztof – "owce miały wybieg, dostęp do wody, pokarmu i dbałem o nie. Te zwierzęta były największą radością moich dzieci!".


Kto zatem zdecydował o odebraniu owieczek panu Krzysztofowi? Bardzo wiele wskazuje na to, że za całą sprawą stoi organizacja Pogotowie dla Zwierząt. Organizacja, która cieszy się złą sławą. Fatalną opinię o jej działaniach ma Piotr Kłosiński – Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego i jednocześnie wiceprezydent World Kennel Union. Podobnego zdania jest też Powiatowy Lekarz Weterynarii w Szczytnie. Pogotowie dla Zwierząt w zeszłym roku stało się negatywnym bohaterem afery w Jastrzębiu Zdroju, kiedy to zabrano sześcioletniej chorej dziewczynce psa służącego jej do dogoterapii.


Powyższa treść pochodzi z artykułu redaktora Pawła Poloka z portalu ROW.Info.pl - całość do przeczytania tu: https://row.info.pl/zabrano-mu-zwierzeta-a-z-pokrzywdzonego-stal-sie-oskarzonym/


Niniejsza zrzutka zorganizowana jest na:

  • pokrycie kosztów pomocy prawnej: 2000,00 PLN,
  • zakup + transport zwierząt (dwóch owiec) w przypadku, kiedy te zabrane się już nie znajdą: 1000,00 PLN.
  • prezent w postaci zarybienia stawu Pana Krzysztofa, aby mógł znów odbudować zaufanie w dobro ludzi: 500,00 PLN.


Serdecznie dziękujemy za Waszą hojność i wsparcie.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

 
Dane ukryte
30 zł
1T
Dziedzictwo Świętokrzyskie - Jacek
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!