id: akrzv6

Pomoc prawna oraz pomoc w odzyskaniu owiec Pana Krzysztofa.

Pomoc prawna oraz pomoc w odzyskaniu owiec Pana Krzysztofa.

Nasi użytkownicy założyli 1 177 158 zrzutek i zebrali 1 229 319 010 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Panu Krzysztofowi zabrano zwierzęta, a z pokrzywdzonego stał się oskarżonym. Niemożliwe? Nie w Polsce. Krzysztof Filas z Wodzisławia – ojciec trójki dzieci – może iść do więzienia za… no właśnie nie do końca wiadomo, za co.


Wszystko zaczęło się w na początku 2022 roku. Tego dnia pan Krzysztof Filas przyjechał na swoją działkę przy ul. Poprzecznej w Wodzisławiu. Ku swemu zdumieniu zobaczył wyłamaną bramę wjazdową. Nie było też owiec, które od lat hodował i które wypasały się na łące.


"Byłem przekonany, że to kradzież z włamaniem" – mówi smutno Krzysztof Filas. "Pojechałem zatem na policję zgłosić przestępstwo".


I tu pojawił się pierwszy zwrot akcji. W naszej opowieści będzie ich jeszcze wiele, więc trzymajcie się. Ale po kolei. Policja poinformowała pana Krzysztofa, że jego owce zostały mu odebrane, bo o nie nie dbał.


"To jakaś kpina" – zżyma się pan Krzysztof – "owce miały wybieg, dostęp do wody, pokarmu i dbałem o nie. Te zwierzęta były największą radością moich dzieci!".


Kto zatem zdecydował o odebraniu owieczek panu Krzysztofowi? Bardzo wiele wskazuje na to, że za całą sprawą stoi organizacja Pogotowie dla Zwierząt. Organizacja, która cieszy się złą sławą. Fatalną opinię o jej działaniach ma Piotr Kłosiński – Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego i jednocześnie wiceprezydent World Kennel Union. Podobnego zdania jest też Powiatowy Lekarz Weterynarii w Szczytnie. Pogotowie dla Zwierząt w zeszłym roku stało się negatywnym bohaterem afery w Jastrzębiu Zdroju, kiedy to zabrano sześcioletniej chorej dziewczynce psa służącego jej do dogoterapii.


Powyższa treść pochodzi z artykułu redaktora Pawła Poloka z portalu ROW.Info.pl - całość do przeczytania tu: https://row.info.pl/zabrano-mu-zwierzeta-a-z-pokrzywdzonego-stal-sie-oskarzonym/


Niniejsza zrzutka zorganizowana jest na:

  • pokrycie kosztów pomocy prawnej: 2000,00 PLN,
  • zakup + transport zwierząt (dwóch owiec) w przypadku, kiedy te zabrane się już nie znajdą: 1000,00 PLN.
  • prezent w postaci zarybienia stawu Pana Krzysztofa, aby mógł znów odbudować zaufanie w dobro ludzi: 500,00 PLN.


Serdecznie dziękujemy za Waszą hojność i wsparcie.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

 
Dane ukryte
30 zł
1T
Dziedzictwo Świętokrzyskie - Jacek
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!