id: aks6nm

Wesprzyj edukację kenijskiego dziecka - Enock Mwabaya

Wesprzyj edukację kenijskiego dziecka - Enock Mwabaya

Nasi użytkownicy założyli 1 166 691 zrzutek i zebrali 1 213 485 346 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nazwa programu: „Sport kluczem do sukcesu w edukacji dzieci w Kenii”


Cel programu: wsparcie procesu edukacji i zapewnienie niezbędnych potrzeb życiowych dla wybranych, starannie wyselekcjonowanych dzieci pochodzących z biednych rodzin hrabstwa Kilifi w Kenii.

Dzieci utalentowanych, pracowitych, ale pozostających w trudnej sytuacji życiowej, która uniemożliwia im systematyczny udział w procesie edukacji. Czyli takich uczniów, którzy z powodu nie wniesienia na czas wymaganych opłat szkolnych, zostają odesłani przez dyrektora szkoły do domu.

Opłaty te nie są wysokie, jednak i tak stanowią dla wielu rodzin barierę nie do pokonania. Nadal bardzo wiele dzieci w tym regionie nie umie nawet czytać, pisać i liczyć.


Program dotyczy głównie chłopców, którzy grają w piłkę nożną w klubie sportowym ZION FC JUNJU i łączą edukację ze sportem. Są utalentowani i ciężko pracują zarówno w szkole, jak i na boisku.

Sport kształtuje wytrwałość w dążeniu do celu, systematyczność, uczy umiejętności współpracy w grupie, ale także wyrabia pokorę, przez ciągłe konfrontowanie się z możliwością porażek. Korzyści płynące z jego uprawiania są ogromne zarówno dla zdrowia psychicznego, fizycznego oraz sukcesu edukacyjnego i zawodowego dzieci i młodzieży.


Dzieci są wybierane i dołączane do tego programu, gdy są uczniami zerówki, pierwszej, drugiej lub ewentualnie 3 klasy szkoły podstawowej. Są to takie dzieci, które rozpoczęły edukację (poszły do szkoły), ale nie mogą jej kontynuować, bo nie mają na to pieniędzy. Nauczyciele zdążyli je już poznać oraz zdiagnozować problemy, kondycję finansową rodziców oraz perspektywy w nauce, a trenerzy zorientować się w umiejętnościach dziecka.


Program ma charakter systemowy. Zakłada wieloletnie wsparcie danego dziecka poprzez zapewnienie mu możliwości ukończenia szkoły podstawowej (6 klas) i gimnazjum – junior school (3 klasy).

Dla dzieci, które uzyskają wymagany poziom na egzaminach, przewidujemy kontynuację programu w szkole średniej.

Zdobycie odpowiedniego wykształcenia daje dużą nadzieję na uwolnienie dziecka w przyszłości od widma głodu i ubóstwa.


Każdy nasz podopieczny, który jest objęty tym programem, jest wspierany w ciągu roku przez jednego polskiego rodzica „adopcyjnego”, który dokonując co miesięcznych wpłat w wysokości 30 zł zapewnia mu niezbędny roczny budżet przewidziany w programie (360 zł). Dzieci znamy osobiście i na bieżąco monitorujemy ich sytuację życiową i rozwój.


Na co zostaną przekazane wpłaty: na niezbędne opłaty szkolne (specyfikacja poniżej) i zakup lunchu.


Koszty przewidywane do poniesienia w 2024 roku: około 360 zł, w tym: opłata za 3 semestry w szkole (50 zł), przybory szkolne, zeszyty, mundurek i buty (60 zł) oraz lunch w czasie zajęć szkolnych (250 zł).

QoKV0WnvKC3hufzO.jpgImiona: ENOCK JANJI

Nazwisko: MWABAYA

Data urodzenia: 27.07.2013

Dziecko dołączyło do programu w roku: 2024

Miejsce zamieszkania: wioska Junju (hrabstwo Kilifi, położone na północ od Mombasy)

wU9wwtWZX8Qg80Wu.jpg

Rodzina: mama Racheal Kalume Wanje, tata Steven Mwabaya Chizhodi, brat Erick Kalama Mwabaya (2 klasa gimnazjum), brat Elias Chizhodi Mwabaya (6 klasa), Ezekiel Mbogo Mwabaya (4 klasa), siostra Alice Jumwa Mwabaya (PP 2 - zerówka) i siostra Magret Nzale Mwabaya (PP 1 - pięciolatki).

mM9HvOkDavQvp6jt.jpg

Na zdjęciu Enock z rodzeństwem, mamą i małym kuzynem, którym się czasem zajmują.


Szkoła: JUNJU PRIMARY SCHOOL (szkoła rządowa)

Klasa: 3 podstawowa


55gusIcbmV3oUWEN.jpg


O dziecku: Enock to prawdziwy wojownik. Nie tylko na boisku, ale również w szkole. Jest dużo starszy od kolegów i koleżanek w klasie, gdyż z powodu problemów finansowych oraz rodzinnych perturbacji rozpoczął naukę kilka lat później niż powinien. Rówieśnicy są już w klasie 6. On dopiero w 3. Jednak to go nie zniechęca. Chce się uczyć.

Jego pasją jest piłka nożna. Wszyscy bracia też grają. Jest zawodnikiem ZION FC JUNJU.


VmCFl1wgPj1FbLAp.jpg

Sytuacja materialna rodziny: ojciec opuścił rodzinę kilka lat temu i nie ma z nim żadnego kontaktu. Mama pracuje w Mombasie, sprzedaje owoce i warzywa na targu. Aby ograniczyć koszty dojazdu, wraca do wioski tylko w niektóre weekendy. Dzieci zostają pod opieką babci.

Problemy finansowe rozpoczęły się dużo wcześniej i był to jeden z powodów rozwodu rodziców. Największym wyzwaniem rodziny są opłaty za szkołę.

14LwEyTil2syQlcc.jpg

Dla wspierających: możliwość otrzymywania raportów kwartalnych, w tym wyników egzaminów, bieżących informacji o dziecku i zdjęć. Aktualizacje są zamieszczane na facebooku, w grupie zamkniętej (dostępnej tylko dla darczyńców), pod nazwą Wspieramy edukację "naszych" dzieci w Kenii.

Każdy "rodzic" ma też prawo wglądu w rachunki za poniesione wydatki i historię przelewów.

Istnieje także możliwość odwiedzenia rodziny podczas wyjazdów organizowanych przez nasz klub (zazwyczaj styczeń-luty).

 

Aktualnie dziecko wspiera: Karolina Czechowicz


Kim jesteśmy: Klubem Sportowym Polskie Himalaje z siedzibą w Krakowie, który do 10 stycznia 2019 roku nosił nazwę KS Ski Test Kraków. Został założony w 2010 roku i wpisany przez Prezydenta Miasta Krakowa do ewidencji klubów sportowych nie prowadzących działalności gospodarczej pod nr KS/99.


Nie jesteśmy fundacją, a stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną. Działamy na podstawie statutu oraz obowiązujących przepisów prawa.

Na co dzień organizujemy imprezy biegowe oraz wyprawy w różne zakątki świata. Tworzymy Rodzinę Podróżników, której członkowie kilka lat temu zakochali się w Kenii i jej przemiłych, uczynnych i zawsze chętnych do pomocy mieszkańcach. Naszą bazą wypadową jest region Bamburi na północ od Mombasy. Organizując wyjazdy pomagamy mieszkańcom okolicznych miejscowości (Mtwapa, Bonami) i nie pozostawiamy ich własnemu losowi z chwilą powrotu do Polski.


Nie pobieramy żadnych prowizji, opłat z tytułu akcji charytatywnych. Nie utrzymujemy się z wpłat. Działamy na zasadzie wolontariatu. Wszystkie zebrane środki (100 %) przekazujemy na podopiecznych - zgodnie z wytycznymi. Do wglądu posiadamy potwierdzenia wydatków, zakupów, opłat itd.


W 2020 roku słowa św. Jana Pawła II „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje” – stały się na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły nie tylko naszym mottem przewodnim, ale głównym przesłaniem konkretnego działania – wspierania ubogich rodzin, ich dzieci oraz tych, co pomocy materialnej potrzebują najbardziej. Ponieważ papież wypowiedział te słowa w Kenii, dlatego też od tego kraju rozpoczęliśmy akcję niesienia pomocy pod hasłem "podróżuję i pomagam". W czerwcu 2020 do naszych działań charytatywnych włączyliśmy Nepal.

Więcej informacji o działalności klubu na stronie polskiehimalaje.pl w zakładce O NAS.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 2

 
Użytkownik niezarejestrowany
30 zł
KA
Karolina
30 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!