id: akzxfa

Chcemy wreszcie uciec tym Jelczem w Himalaje

Chcemy wreszcie uciec tym Jelczem w Himalaje

Nasi użytkownicy założyli 957 437 zrzutek i zebrali 964 056 486 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

  • Dziś swoim doświadczeniem pomagają nam GOPRowcy. Wkrótce w telewizji ogólnopolskiej o naszym projekcie opowie ratownik górski i kierowca wyprawy w Himalaje. Dziękujemy !w7b2f7a8a240008c.png

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Codziennie otrzymujemy zapytania: "Jak mogę wesprzeć Waszą inicjatywę?".

W związku z tym chcielibyśmy przybliżyć w jaki sposób możesz okazać nam wsparcie:


Złota era polskiego himalaizmu przypada na lata 70 i 80 – te, kiedy to Polacy nie tylko zdobywali najwyższe szczyty Himalajów i Karakorum, ale przede wszystkim wsławili się jako pierwsi zdobywcy tych szczytów zimą. Światowym inicjatorem tych działań był nasz znany rodak Andrzej Zawada.


W sukcesach polskich wspinaczy olbrzymie znaczenie odegrał Jelcz, którym nasi himalaiści nie tylko podróżowali w najwyższe góry Świata, ale również przewozili swój sprzęt oraz żywność. Najwybitniejsi polscy Himalaiści dziś są w tym zgodni:

"Gdyby nie Jelcz Polacy nie osiągnęliby tak wielkich sukcesów w światowym himalaizmie".


Pomóż nam zaprezentować oraz rozsławić na cały Świat dorobek polskiego sportu górskiego. Wspólnie przypomnimy też historię prężnego sektora motoryzacyjnego w Polsce oraz naszej narodowej myśli technologicznej. 


Dlaczego potrzebujemy TWOJEGO wsparcia:


1. Części zapasowych do Jelcza posiadamy już ponad tonę, ale do wyeliminowania dodatkowego ryzyka w podróży potrzebujemy jeszcze kilka ważnych podzespołów. To ważne ponieważ nasz pojazd jest z poprzedniej epoki. W przeciwieństwie do wypraw z lat 70. nie mamy fabrycznie nowego egzemplarza. Musimy więc być przygotowani na każdą sytuację na trasie, która będzie liczyć 10 000 km.


2. Zorganizowanie wystawy zdjęć wybitnych polskich Himalaistów, którą chcemy prezentować w trakcie naszej trasy, w każdym z polskich konsulatów, w krajach przez które będziemy przejeżdżać. Wystawę tą zainstalujemy w Nepalu, aby na trwale pozostawić ślad po Polskich zdobywcach najwyższych gór świata i upamiętniając największe ich dokonania.


3. Profesjonalny montaż video, realizowany w Polsce, podczas gdy my będziemy w trasie. Dzięki temu będziemy Wam i całemu światu przekazywać codzienne relacje i vlogi z wyprawy na najwyższym poziomie.


4. Jelcz jako mobilna wystawa - chcielibyśmy wykorzystać pojazd jako edukacyjną wystawę skierowaną do młodzieży i publiczności na międzynarodowych festiwalach górskich i motoryzacyjnych. Dopełnieniem tych działań będzie film dokumentalny, który powstanie z materiałów nakręconych w trakcie trwania tej wyprawy.


Trasa wyprawy:

Historyczny przejazd Jelczem z Polski do Nepalu tak jak w 1979 na wyprawie na Annapurna South, rozpocznie się w Polsce (Jelenia Góra), a następnie przez Słowację (Orawa), Węgry (Budapeszt), Rumunię (Bukareszt), Turcję (Ankara), Iran (Teheran), Pakistan, Indie (New Delhi), aż do odległych Himalajów w Nepalu (Pokhara).

f44c8b5f4b0a2c57.jpeg

Harmonogram:

  • PROMOCJA PROJEKTU będzie trwała do czasu wyjazdu (zintensyfikowaliśmy działania na stronie facebook, na grupie fb, instagram i przede wszystkim na naszym kanale youtube, do którego zachęcamy - jest tam naprawdę wiele materiałów video o naszej wyprawie)


  • FINALIZOWANIE PRAC PRZYGOTOWUJĄCYCH POJAZD DO PODRÓŻY MAJ-CZERWIEC (zapraszamy na nasz kanał youtube, aby śledzić technikalia, w Maju wybieramy się także w trasę testową po Polsce)


  • PODRÓŻ JELCZEM Z POLSKI DO NEPALU SIERPIEŃ - WRZESIEŃ


  • PRELEKCJE NA WYDARZENIACH I PODSUMOWANIE PROJEKTU PAŹDZIERNIK - LISTOPAD


Kim jesteśmy:c1d8a3e0c3086fef.jpegde9eca713cd44750.jpeg

yc08edc75b40713e.jpeg

Czy na tej fotografii z Annapurna South z 1979 roku potrafisz wskazać Ryszarda Włoszczowskiego? Czy dostrzegasz Krzysztofa Wielickiego - wybitnego himalaistę z ogromnym dorobkiem górskim?


PS

Nasz jelcz był przygotowywany do tego wyjazdu przez wiele miesięcy. Zależy nam na propagowaniu podróży jelczem do Nepalu wśród jak największej grupy odbiorców na całym Świecie. Pomóż nam w realizacji tego celu nie tylko poprzez wsparcie finansowe, ale również udostępnienie tej informacji w Twoich mediach społecznościowych. Wierzymy, że dzięki tym działaniom oraz zrzutce, wiadomość o naszej wyprawie dotrze do jeszcze większej grupy osób. Pokażmy wspólnie Światu nasz narodowy dorobek!


Fundacja Pietrowicz Śladami Uczestników dba o pamięć i uhonorowanie polskich himalaistów oraz uczestników wypraw w Góry Wysokie; ze szczególnym uwzględnieniem roli kierowców wyprawowych ciężarówek. Propagujemy i upowszechniamy wiedzę na temat historii i osiągnięć polskiego himalaizmu poprzez ukazywanie dobrego wizerunku Polski oraz budowanie patriotycznych postaw na arenie międzynarodowej.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 6 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Wlepka na auto Jelczem w Himalaje

Otrzymasz wlepkę na auto Jelczem w Himalaje.

10 zł

Kupione 9 z 1000

Zakończona
Inne
Pocztówka ze zdjęciem historycznego Jelcza z podpisami uczestników wyprawy

Wyślemy do Ciebie pocztówkę ze zdjęciem historycznego Jelcza oraz podpisami uczestników wyprawy

20 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
Pocztówka z pieczęcią z 1979, podpisami uczestników wyprawy oraz wlepka na auto "Jelczem w Himalaje"

Wyślemy do Ciebie pocztówkę ze zdjęciem historycznego Jelcza, oryginalną pieczęcią z 1979 oraz podpisami uczestników wyprawy. Dołączymy również naszą oryginalną wlepkę na auto: "Jelczem w Himalaje"

50 zł

Kupione 11

Zakończona
Inne
Książka "Śladami Uczestników" z dedykacją , pocztówka z pieczęcią, smyczka i wlepka na auto.

Otrzymasz książkę "Śladami Uczestników" ze specjalną dedykacją autora. Oczywiście z przyjemnością dołożymy pocztówkę z podpisami uczestników wyprawy, oryginalną, wyprawową pieczęć, autorską smycz oraz wlepkę na auto "Jelczem w Himalaje". Autor i pomysłodawca projektu z przyjemnością skontaktuje się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób (telefon, mail, FB) i odpowie na nurtujące pytania dotyczące wyprawy.

100 zł

Kupione 18 z 150

Zakończona
Inne
Książka "Śladami Uczestników” z autografem, plakat z autografem, pocztówka, 3 smyczki i 3wlepki

Otrzymasz książkę "Śladami Uczestników" ze specjalną dedykacją autora oraz autografem uczestnika wyprawy 1979.

Dodatkowo plakat projektu z autografami uczestników. Oczywiście z przyjemnością dołożymy pocztówkę z podpisami uczestników wyprawy, oryginalną, wyprawową pieczęć, 3 sztuki autorskiej smyczki oraz 3 wlepki na auto "Jelczem w Himalaje". Autor i pomysłodawca projektu z przyjemnością skontaktuje się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób (telefon, mail, FB) i odpowie na nurtujące pytania dotyczące wyprawy.

300 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Wspólna przejażdżka wyprawowym Jelczem + wywiad w kabinie pojazdu. Wywiad na naszym kanale youtube.

Bądź naszym gościem i pozwól zaprosić się na spotkanie w naszym Jelczu. Zasiądź w kabinie i poczuj się jak niegdyś legendarni uczestnicy górskich wypraw! Wybierzmy się na wspólną przejażdżkę. Jeśli zechcesz możesz przeprowadzić ze mną wywiad, który zostanie opublikowany na naszym YouTube. Bądź pewien, że tylko Tobie zdradzimy wszystkie, dotąd niepublikowane szczegóły z kulisów przygotowywań pojazdu do wyprawy oraz kilka innych, historycznych ciekawostek.

1000 zł

Kupione 1

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 64

SB
1 000 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
GG
Tyberiusz Godlewski
120 zł
LC
Lech Czaicki
110 zł
 
Dane ukryte
109 zł
Robert Łotecki
100 zł
MK
Maciej Kozicki
100 zł
JS
Jarosław Sztejnwald
100 zł
ES
100 zł
Zobacz więcej