id: akzxfa

Chcemy wreszcie uciec tym Jelczem w Himalaje

Chcemy wreszcie uciec tym Jelczem w Himalaje

4 582 zł 
z 18 000 zł
25%
zakończona 05.07.2021r
64 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Dziś swoim doświadczeniem pomagają nam GOPRowcy. Wkrótce w telewizji ogólnopolskiej o naszym projekcie opowie ratownik górski i kierowca wyprawy w Himalaje. Dziękujemy !w7b2f7a8a240008c.png

  Czytaj więcej
 • Zdobyliśmy autograf drugiego uczestnika wyprawy z 1979 roku w książce "Śladami Uczestników" !

  Zwiększamy wartość nagrody o podpis Bogdana Dejnarowicza :) Zachęcamy do wsparcia projektu poprzez wybranie książki z autografami (Prosimy o dokładne przeczytanie opisu do nagród...) Historia opisana w książce opowiada o wyprawie sportowo udanej, lecz przede wszystkim tragicznej. Oferowana Książka to także bogactwo ilustracji archiwalnych ze zbiorów slajdów Bogdana Dejnarowicz. Na poniższej fotografii Bogdan podpisuje książki w pomieszczeniu, z którego w 1979 roku pakowano cały ekwipunek wyprawy do Jelcza!

  c0acb85c3cefcdb4.jpeg


  Czytaj więcej
 • Jeśli w Polsce udało się dotrzeć w ciągu jednego roku do ponad 10 mln odbiorców to przekładając to na kraje przez które jedziemy można zwiększyć ich liczbę do kilkudziesięciu milionów na świecie. Wierzę, że każdy Polak chciałby dziś, aby historyczne wyczyny naszych rodaków zostały na taką skalę opowiedziane światu... Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału oraz do cegiełki pomagającej ten cel osiągnąć

  Czytaj więcej
 • Jedną z oferowanych nagród dla wspierających jest książka o pewnej wyprawie w Himalaje. Wyprawie sportowo udanej, lecz przede wszystkim tragicznej. Książka jest bogata w ilustracje archiwalne. Na jednej z fotografii widzimy uczestnika wyprawy i kierowcę Jelcza himalajskiego, który wykuwa na skale napisy na pomniku po tragicznym wypadku pierwszej himalaisty.

  Wiktor Szczypka przejechał Jelczem ponad 20 000 km nie oddając kierownicy, a dziś swój autograf umieścił właśnie pod tym zdjęciem, wspierając historyczne przedsięwzięcie powtórzenia jego wyczynu. Proszę o przeczytanie opisu do nagród...

  c910ee5147262026.jpeg

  l5841e7267d05102.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Codziennie otrzymujemy zapytania: "Jak mogę wesprzeć Waszą inicjatywę?".

W związku z tym chcielibyśmy przybliżyć w jaki sposób możesz okazać nam wsparcie:


Złota era polskiego himalaizmu przypada na lata 70 i 80 – te, kiedy to Polacy nie tylko zdobywali najwyższe szczyty Himalajów i Karakorum, ale przede wszystkim wsławili się jako pierwsi zdobywcy tych szczytów zimą. Światowym inicjatorem tych działań był nasz znany rodak Andrzej Zawada.


W sukcesach polskich wspinaczy olbrzymie znaczenie odegrał Jelcz, którym nasi himalaiści nie tylko podróżowali w najwyższe góry Świata, ale również przewozili swój sprzęt oraz żywność. Najwybitniejsi polscy Himalaiści dziś są w tym zgodni:

"Gdyby nie Jelcz Polacy nie osiągnęliby tak wielkich sukcesów w światowym himalaizmie".


Pomóż nam zaprezentować oraz rozsławić na cały Świat dorobek polskiego sportu górskiego. Wspólnie przypomnimy też historię prężnego sektora motoryzacyjnego w Polsce oraz naszej narodowej myśli technologicznej. 


Dlaczego potrzebujemy TWOJEGO wsparcia:


1. Części zapasowych do Jelcza posiadamy już ponad tonę, ale do wyeliminowania dodatkowego ryzyka w podróży potrzebujemy jeszcze kilka ważnych podzespołów. To ważne ponieważ nasz pojazd jest z poprzedniej epoki. W przeciwieństwie do wypraw z lat 70. nie mamy fabrycznie nowego egzemplarza. Musimy więc być przygotowani na każdą sytuację na trasie, która będzie liczyć 10 000 km.


2. Zorganizowanie wystawy zdjęć wybitnych polskich Himalaistów, którą chcemy prezentować w trakcie naszej trasy, w każdym z polskich konsulatów, w krajach przez które będziemy przejeżdżać. Wystawę tą zainstalujemy w Nepalu, aby na trwale pozostawić ślad po Polskich zdobywcach najwyższych gór świata i upamiętniając największe ich dokonania.


3. Profesjonalny montaż video, realizowany w Polsce, podczas gdy my będziemy w trasie. Dzięki temu będziemy Wam i całemu światu przekazywać codzienne relacje i vlogi z wyprawy na najwyższym poziomie.


4. Jelcz jako mobilna wystawa - chcielibyśmy wykorzystać pojazd jako edukacyjną wystawę skierowaną do młodzieży i publiczności na międzynarodowych festiwalach górskich i motoryzacyjnych. Dopełnieniem tych działań będzie film dokumentalny, który powstanie z materiałów nakręconych w trakcie trwania tej wyprawy.


Trasa wyprawy:

Historyczny przejazd Jelczem z Polski do Nepalu tak jak w 1979 na wyprawie na Annapurna South, rozpocznie się w Polsce (Jelenia Góra), a następnie przez Słowację (Orawa), Węgry (Budapeszt), Rumunię (Bukareszt), Turcję (Ankara), Iran (Teheran), Pakistan, Indie (New Delhi), aż do odległych Himalajów w Nepalu (Pokhara).

f44c8b5f4b0a2c57.jpeg

Harmonogram:

 • PROMOCJA PROJEKTU będzie trwała do czasu wyjazdu (zintensyfikowaliśmy działania na stronie facebook, na grupie fb, instagram i przede wszystkim na naszym kanale youtube, do którego zachęcamy - jest tam naprawdę wiele materiałów video o naszej wyprawie)


 • FINALIZOWANIE PRAC PRZYGOTOWUJĄCYCH POJAZD DO PODRÓŻY MAJ-CZERWIEC (zapraszamy na nasz kanał youtube, aby śledzić technikalia, w Maju wybieramy się także w trasę testową po Polsce)


 • PODRÓŻ JELCZEM Z POLSKI DO NEPALU SIERPIEŃ - WRZESIEŃ


 • PRELEKCJE NA WYDARZENIACH I PODSUMOWANIE PROJEKTU PAŹDZIERNIK - LISTOPAD


Kim jesteśmy:c1d8a3e0c3086fef.jpegde9eca713cd44750.jpeg

yc08edc75b40713e.jpeg

Czy na tej fotografii z Annapurna South z 1979 roku potrafisz wskazać Ryszarda Włoszczowskiego? Czy dostrzegasz Krzysztofa Wielickiego - wybitnego himalaistę z ogromnym dorobkiem górskim?


PS

Nasz jelcz był przygotowywany do tego wyjazdu przez wiele miesięcy. Zależy nam na propagowaniu podróży jelczem do Nepalu wśród jak największej grupy odbiorców na całym Świecie. Pomóż nam w realizacji tego celu nie tylko poprzez wsparcie finansowe, ale również udostępnienie tej informacji w Twoich mediach społecznościowych. Wierzymy, że dzięki tym działaniom oraz zrzutce, wiadomość o naszej wyprawie dotrze do jeszcze większej grupy osób. Pokażmy wspólnie Światu nasz narodowy dorobek!


Fundacja Pietrowicz Śladami Uczestników dba o pamięć i uhonorowanie polskich himalaistów oraz uczestników wypraw w Góry Wysokie; ze szczególnym uwzględnieniem roli kierowców wyprawowych ciężarówek. Propagujemy i upowszechniamy wiedzę na temat historii i osiągnięć polskiego himalaizmu poprzez ukazywanie dobrego wizerunku Polski oraz budowanie patriotycznych postaw na arenie międzynarodowej.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 10 zł i więcej
  Wlepka na auto Jelczem w Himalaje

  Otrzymasz wlepkę na auto Jelczem w Himalaje.

  rozwiń

  wybrano 9 razy (pozostało 991 z 1000)

  Wybieram
  Wpłać 20 zł i więcej
  Pocztówka ze zdjęciem historycznego Jelcza z podpisami uczestników wyprawy

  Wyślemy do Ciebie pocztówkę ze zdjęciem historycznego Jelcza oraz podpisami uczestników wyprawy

  rozwiń

  wybrano 6 razy

  przewidywana dostawa: 5 maja, 2021

  Wybieram
  Wpłać 50 zł i więcej
  Pocztówka z pieczęcią z 1979, podpisami uczestników wyprawy oraz wlepka na auto "Jelczem w Himalaje"

  Wyślemy do Ciebie pocztówkę ze zdjęciem historycznego Jelcza, oryginalną pieczęcią z 1979 oraz podpisami uczestników wyprawy. Dołączymy również naszą oryginalną wlepkę na auto: "Jelczem w Himalaje"

  rozwiń

  wybrano 11 razy

  przewidywana dostawa: 5 maja, 2021

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  Książka "Śladami Uczestników" z dedykacją , pocztówka z pieczęcią, smyczka i wlepka na auto.

  Otrzymasz książkę "Śladami Uczestników" ze specjalną dedykacją autora. Oczywiście z przyjemnością dołożymy pocztówkę z podpisami uczestników wyprawy, oryginalną, wyprawową pieczęć, autorską smycz oraz wlepkę na auto "Jelczem w Himalaje". Autor i pomysłodawca projektu z przyjemnością skontaktuje się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób (telefon, mail, FB) i odpowie na nurtujące pytania dotyczące wyprawy.

  rozwiń

  wybrano 18 razy (pozostało 132 z 150)

  przewidywana dostawa: 5 maja, 2021

  Wybieram
  Wpłać 300 zł i więcej
  Książka "Śladami Uczestników” z autografem, plakat z autografem, pocztówka, 3 smyczki i 3wlepki

  Otrzymasz książkę "Śladami Uczestników" ze specjalną dedykacją autora oraz autografem uczestnika wyprawy 1979.

  Dodatkowo plakat projektu z autografami uczestników. Oczywiście z przyjemnością dołożymy pocztówkę z podpisami uczestników wyprawy, oryginalną, wyprawową pieczęć, 3 sztuki autorskiej smyczki oraz 3 wlepki na auto "Jelczem w Himalaje". Autor i pomysłodawca projektu z przyjemnością skontaktuje się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób (telefon, mail, FB) i odpowie na nurtujące pytania dotyczące wyprawy.

  rozwiń

  wybrano 1 raz

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  Wspólna przejażdżka wyprawowym Jelczem + wywiad w kabinie pojazdu. Wywiad na naszym kanale youtube.

  Bądź naszym gościem i pozwól zaprosić się na spotkanie w naszym Jelczu. Zasiądź w kabinie i poczuj się jak niegdyś legendarni uczestnicy górskich wypraw! Wybierzmy się na wspólną przejażdżkę. Jeśli zechcesz możesz przeprowadzić ze mną wywiad, który zostanie opublikowany na naszym YouTube. Bądź pewien, że tylko Tobie zdradzimy wszystkie, dotąd niepublikowane szczegóły z kulisów przygotowywań pojazdu do wyprawy oraz kilka innych, historycznych ciekawostek.

  rozwiń

  wybrano 1 raz

  Wybieram

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 64

preloader

Nagrody / oferty

Wpłać 10 zł i więcej
Wlepka na auto Jelczem w Himalaje

Otrzymasz wlepkę na auto Jelczem w Himalaje.

rozwiń

wybrano 9 razy (pozostało 991 z 1000)

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Pocztówka ze zdjęciem historycznego Jelcza z podpisami uczestników wyprawy

Wyślemy do Ciebie pocztówkę ze zdjęciem historycznego Jelcza oraz podpisami uczestników wyprawy

rozwiń

wybrano 6 razy

przewidywana dostawa: 5 maja, 2021

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Pocztówka z pieczęcią z 1979, podpisami uczestników wyprawy oraz wlepka na auto "Jelczem w Himalaje"

Wyślemy do Ciebie pocztówkę ze zdjęciem historycznego Jelcza, oryginalną pieczęcią z 1979 oraz podpisami uczestników wyprawy. Dołączymy również naszą oryginalną wlepkę na auto: "Jelczem w Himalaje"

rozwiń

wybrano 11 razy

przewidywana dostawa: 5 maja, 2021

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Książka "Śladami Uczestników" z dedykacją , pocztówka z pieczęcią, smyczka i wlepka na auto.

Otrzymasz książkę "Śladami Uczestników" ze specjalną dedykacją autora. Oczywiście z przyjemnością dołożymy pocztówkę z podpisami uczestników wyprawy, oryginalną, wyprawową pieczęć, autorską smycz oraz wlepkę na auto "Jelczem w Himalaje". Autor i pomysłodawca projektu z przyjemnością skontaktuje się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób (telefon, mail, FB) i odpowie na nurtujące pytania dotyczące wyprawy.

rozwiń

wybrano 18 razy (pozostało 132 z 150)

przewidywana dostawa: 5 maja, 2021

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Książka "Śladami Uczestników” z autografem, plakat z autografem, pocztówka, 3 smyczki i 3wlepki

Otrzymasz książkę "Śladami Uczestników" ze specjalną dedykacją autora oraz autografem uczestnika wyprawy 1979.

Dodatkowo plakat projektu z autografami uczestników. Oczywiście z przyjemnością dołożymy pocztówkę z podpisami uczestników wyprawy, oryginalną, wyprawową pieczęć, 3 sztuki autorskiej smyczki oraz 3 wlepki na auto "Jelczem w Himalaje". Autor i pomysłodawca projektu z przyjemnością skontaktuje się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób (telefon, mail, FB) i odpowie na nurtujące pytania dotyczące wyprawy.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Wspólna przejażdżka wyprawowym Jelczem + wywiad w kabinie pojazdu. Wywiad na naszym kanale youtube.

Bądź naszym gościem i pozwól zaprosić się na spotkanie w naszym Jelczu. Zasiądź w kabinie i poczuj się jak niegdyś legendarni uczestnicy górskich wypraw! Wybierzmy się na wspólną przejażdżkę. Jeśli zechcesz możesz przeprowadzić ze mną wywiad, który zostanie opublikowany na naszym YouTube. Bądź pewien, że tylko Tobie zdradzimy wszystkie, dotąd niepublikowane szczegóły z kulisów przygotowywań pojazdu do wyprawy oraz kilka innych, historycznych ciekawostek.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

879 927 zrzutek

i zebrali

810 051 345 zł

A ty na co dziś zbierasz?