id: amdzgs

Akcja reanimacja czyli sprzęt komputerowy do nauki online dla dzieciaków wykluczonych cyfrowo

Akcja reanimacja czyli sprzęt komputerowy do nauki online dla dzieciaków wykluczonych cyfrowo

1 163 zł 
z 2 000 zł
58%
zakończona 31.05.2020r
24 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Akcja reanimacja to pozyskiwanie używanego, często wiekowego - stąd wymagającego reanimacji - sprzętu komputerowego i przekazywanie dzieciakom, które przez brak komputerów nie mogą uczestniczyć w nauczaniu online. Od początku marca już kilkadziesiąt zestawów do zdalnej nauki, trafiło do potrzebujących dzieciaków z Pomorza.


Komputery trafiły między innymi do osób z Wejherowa, Rumi, Redy, Gdyni i Gdańska. Obdarowane zostały Domy Dziecka, Rodziny Zastępcze, rodzice osób niepełnosprawnych i niepełnosprawni rodzice. Komputery trafiły do osób ze skrajnie biednych rodzin wykluczonych cyfrowo. 

Codziennie 6 informatyków wolontariuszy pracuje nad reanimacją otrzymanych, często bardzo wiekowych komputerów i laptpów.  Naprawy są bez kosztowe lub nisko kosztowe ale darzają potrzeby zakupienia nowych części takich jak karty wifi, zasilacze, kamerki, słuchawki z mikrofonem czy tusz do drukarek, które mamy bez tuszy.

Inicjatorem, mózgiem i dobrym duchem całęj akcji jest Paweł, który sam jeździ i rozwozi sprzęt ( czasem w dość odległe miejsca). Pieniądze ze zrzutki posłużą do zakupienia potrzebnych części a także na pokrycie kosztów paliwa, które Paweł dotychczas pokrywał z własnej kieszeni, choć krezusem nie jest.


Wiemy, że wielu osobom nie jest w tej chwili łatwo ale jeśli ktoś może wpłacić 5 złotych czy chociaż złotówkę to będziemy bardzo wdzięczni <3

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 24

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 955 zrzutek

i zebrali

810 089 127 zł

A ty na co dziś zbierasz?