Akcja reanimacja czyli sprzęt komputerowy do nauki online dla dzieciaków wykluczonych cyfrowo ID: amdzgs

Akcja reanimacja czyli sprzęt komputerowy do nauki online dla dzieciaków wykluczonych cyfrowo ID: amdzgs

1 163 zł z 2 000 zł

58%

1 163 zł

1 163 zł

z 2 000 zł

zakończona

zakończona

31.05.2020r

24

24

wspierających
58%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Akcja reanimacja to pozyskiwanie używanego, często wiekowego - stąd wymagającego reanimacji - sprzętu komputerowego i przekazywanie dzieciakom, które przez brak komputerów nie mogą uczestniczyć w nauczaniu online. Od początku marca już kilkadziesiąt zestawów do zdalnej nauki, trafiło do potrzebujących dzieciaków z Pomorza.


Komputery trafiły między innymi do osób z Wejherowa, Rumi, Redy, Gdyni i Gdańska. Obdarowane zostały Domy Dziecka, Rodziny Zastępcze, rodzice osób niepełnosprawnych i niepełnosprawni rodzice. Komputery trafiły do osób ze skrajnie biednych rodzin wykluczonych cyfrowo. 

Codziennie 6 informatyków wolontariuszy pracuje nad reanimacją otrzymanych, często bardzo wiekowych komputerów i laptpów.  Naprawy są bez kosztowe lub nisko kosztowe ale darzają potrzeby zakupienia nowych części takich jak karty wifi, zasilacze, kamerki, słuchawki z mikrofonem czy tusz do drukarek, które mamy bez tuszy.

Inicjatorem, mózgiem i dobrym duchem całęj akcji jest Paweł, który sam jeździ i rozwozi sprzęt ( czasem w dość odległe miejsca). Pieniądze ze zrzutki posłużą do zakupienia potrzebnych części a także na pokrycie kosztów paliwa, które Paweł dotychczas pokrywał z własnej kieszeni, choć krezusem nie jest.


Wiemy, że wielu osobom nie jest w tej chwili łatwo ale jeśli ktoś może wpłacić 5 złotych czy chociaż złotówkę to będziemy bardzo wdzięczni <3

Wpłacający24

RW
Roksana Wyszkowska
455 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MR
Maciej Rocławski
50 zł
JS
Joanna Sobańska
50 zł
A
AREK
50 zł
JB
Jolanta Banach
50 zł
K
Krystyna K.
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

521 987 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?