id: amf5nw

PIESZA PIELGRZYMKA TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

PIESZA PIELGRZYMKA TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 066 974 zrzutki i zebrali 1 162 590 686 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cel: 50 000,00 zł

Nasza zbiórka pielgrzymkowa jest na wyposażenie techniczne pielgrzymki, a w szczególności na organizację mobilnej zakrystii, zakup profesjonalnego systemu rejestracji dźwięku, na modernizację i zakup dodatkowego nagłośnienia, zakup elementów zaplecza technicznego do kuchni, organizację i wyposażenie punktu medycznego oraz zapewnienie odpowiedniego zaplecza sanitarnego oraz transportu.

nef9cb3bcca1ec33.jpeg


Zakrystia

Najważniejszym punktem każdego dnia pielgrzymkowego jest Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim. W pielgrzymce będzie uczestniczyło kilku kapłanów z tradycyjnych instytutów i zgromadzeń, którzy będą codziennie odprawiali dla nas Msze Święte. Godna celebracja wymaga odpowiednich paramentów oraz szat liturgicznych dla każdego z celebransów. Z tego względu musimy zapewnić właściwie wyposażony samochód, umożliwiający bezpieczny transport naszej mobilnej zakrystii.


Nagłośnienie pielgrzymki

Nowe głośniki są potrzebne, ponieważ pielgrzymka w czasie marszu wąskimi drogami bardzo się rozciąga i słyszalność jest trudniona. Chcemy kupić dwa dodatkowe zestawy LDM (link) z mikrofonami bezprzewodowymi ręcznymi, niezależnie od modernizacji trzech głośników, które służyły nam na dotychczasowych pielgrzymkach.


ufed71dc12f05b57.jpeg


Nagrywanie konferencji

Chcemy również zakupić profesjonalny system rejestracji dźwięku, umożliwiający nagrywanie wygłaszanych konferencji, tak aby po pielgrzymce umieścić je na naszej stronie internetowej.


Kuchnia

Potrzebny jest specjalny samochód-chłodnia do przewożenia i przechowywania żywności. Ponadto konieczne jest zakupienie elementów zaplecza technicznego do kuchni, w tym pojemników ze stali nierdzewnej do transportu żywności, taboretu gazowego (link) oraz garnków ze stali nierdzewnej (poj. 60 l.) do gotowania wody na kawę, herbatę, miętę

oraz kompot, a także przygotowania obiadu (link).


Punkt medyczny

Chcemy także zorganizować i wyposażyć profesjonalny pielgrzymkowy punkt medyczny, w którym będzie można udzielać podstawowej pomocy medycznej, opatrywać zranione nogi pielgrzymów, nieść im ulgę w cierpieniu. Potrzebne są m.in. odpowiedni namiot wraz z oświetleniem, umożliwiającym pracę w godzinach wieczornych, oraz medykamenty, profesjonalne pojemniki na odpady medyczne, a także mobilny ambulans i karetka.


Zaplecze sanitarne

W trakcie pielgrzymki noclegi organizowane są w miejscach, w których musimy zapewnić pielgrzymom dostęp do odpowiedniej infrastruktury sanitarnej. Na organizatorach spoczywa zapewnienie bieżącej ciepłej i zimnej wody, możliwości skorzystania z mobilnego prysznica oraz toalet i umywalek. Z tego względu pragniemy zapewnić także właściwe środki ochrony indywidualnej (mydło, jednorazowe ręczniki).


lf6076c35a0e948f.jpeg


Kim jesteśmy

W naszej pielgrzymce jest miejsce dla osób decydujących się na wyjątkową formę pielgrzymowania o charakterze pokutnym, w której jest realizowany program formacyjny oparty na tradycyjnej duchowości i pobożności katolickiej, wyrażający się w sposób szczególny w przywiązaniu do mszy św. w klasycznym rycie rzymskim – nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego (tzw. mszy trydenckiej).


Jest też miejsce dla osób poszukujących ciszy, pragnących pogłębić swoją formację duchową i intelektualną. Na pątniczym szlaku można wysłuchać konferencji poświęconych zagadnieniom doktrynalnym, przybliżających integralne nauczanie Kościoła, poruszających aktualne problemy, zagrożenia Kościoła, rodziny i Ojczyzny. Pielgrzymka czerpie z duchowości Kościoła rzymsko-katolickiego, opierając się na jego wielowiekowej tradycji liturgicznej i ascetycznej. Odmawiamy brewiarz, pielęgnujemy tradycyjne nabożeństwa (również w języku łacińskim) oraz śpiewy pieśni liturgiczne, eucharystyczne i maryjne.


Stawiamy sobie za cel kultywowanie tradycyjnych form pobożności, w szczególności zaś dostojnego chorału gregoriańskiego, który, jak podkreślają Ojcowie Soboru Watykańskiego II, ma pierwszeństwo przed innymi rodzajami śpiewu. Tak realizujemy zasadę: Lex orandi – lex credendi (jak się modlimy, tak też wierzymy). Można nas poznać po niesionych przez pielgrzymów proporcach, licznych flagach i sztandarach.


Dlaczego pielgrzymka piesza

Nasze pielgrzymowanie jest głoszeniem chwały Bożej przez pokutę, umartwienie oraz modlitwę. Sięgamy do bogatego skarbca tradycji Kościoła, by wydobyć z niego skarby modlitwy refleksyjnej i medytacyjnej; skupiamy się na psalmach, śpiewamy tradycyjne pieśni, piękne nie tylko ze względu na swą melodię, ale także bogate w pouczające, głębokie i mądre treści. Idziemy do Pani Jasnogórskiej, modląc się na różańcu, chwaląc Jej Niepokalane Poczęcie w Godzinkach, ku Jej czci śpiewając litanię, razem z Nią towarzysząc Synowi w Drodze Krzyżowej, Jej ofiarowując się w Apelu Jasnogórskim.


Pielgrzymka nie jest dla nas ani wycieczką krajoznawczą, ani obozem wędrownym, ani sposobem wypełnienia wolnego czasu. Jest to święty czas swoistych rekolekcji w drodze, podczas których, zmierzając na Jasną Górę do naszej Matki i Królowej, mamy możliwość głębszego spojrzenia na nasze życie religijne i przemieniania go tak, by było na miarę życzeń Pana naszego Jezusa Chrystusa.


Pielgrzymka jest sposobem wyrażenia naszej miłości do Pana Boga; podejmowania trudu publicznego wyznawania naszej wiary. Korzystając z Tradycji Kościoła, z nauczania Doktorów i Ojców Kościoła, chcemy przybliżać dogmaty naszej wiary. Pragniemy również, mając przed oczyma tak wielu Świętych, przypominać formy pobożności przez nich wypracowane i zatwierdzone przez Kościół. Pragniemy, by nasza modlitwa, jej formy, w pełni wyrażały to, w co wierzymy; by nie było tam przypadkowości, naiwności czy wesołkowatości. Pragniemy, aby to nasze pielgrzymowanie w sposób szczególny wzmocniło nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.


Można się zastanowić, czy nie jest to program zbyt ambitny. Nie zaprzeczymy, że wymagamy dużo: podporządkowania się obowiązującym w trakcie pielgrzymki zasadom, pewnej ascezy, odrobiny samozaparcia, wysiłku intelektualnego. Zapewne gdzie indziej panują mniej wygórowane wymagania i luźniejsza atmosfera. Ale czy o to właśnie chodzi?


Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: 

http://bialo-czarno-czerwona.pl/

oraz na stronie:

http://pielgrzymkatradycjilacinskiej.pl/

lub pisząc na adres:

[email protected] oraz [email protected]a500ae8aa3605f31.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 99

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
BM
Bartłomiej Mazurek
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JA
Jan Adamek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Bóg zapłać

  50 zł
 • DK
  Danuta Kuzko

  "... Nie puścim miecza z naszych palcy,
  Aż boską będzie Polska znów!"
  Niech Archanioł Rafał Wam towarzyszy w drodze, abyście w pokoju, zdrowiu i radości powrócili do swych domów.
  Pielgrzymowanie w tej grupie zawsze dawało mi pokój i radość.

  200 zł
 • UM
  Zeszłoroczny pielgrzym

  Na dobry początek!

  100 zł