Pracownia ceramiczna Wild Design ID: amftrn

Pracownia ceramiczna Wild Design ID: amftrn

19 825 zł z 60 000 zł

33%

19 825 zł

19 825 zł

z 60 000 zł

zakończona

zakończona

21.06.2020r

74

74

wspierających
33%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Ja (Magda) jestem architektem, a Eryk geologiem. Jednak kilka lat temu odkryliśmy, że to właśnie ceramika jest tym, co tak naprawdę nas łączy i co obydwoje uwielbiamy robić. I tym, co nam chyba całkiem nieźle wychodzi :) Sprawdźcie sami na fb: https://www.facebook.com/wildwilddesign/


Ale od początku.


Najpierw w 2015 roku kupiliśmy stary dom, kawałek ziemi i cały otaczający go bałagan. Zamówiliśmy okna i dach, a całą resztę zrobił Eryk z cudną bandą przeróżnych pomocników. Tłoka na jesieni 2016 to była niesamowita akcja remontowa, ale to osobna już opowieść. A remont w zasadzie trwa do dziś :) I naprawdę dał nam popalić...

n952607353df76f2.jpeg

l986824fe5051ce6.jpeg

r3a0329c622d26ac.jpeg

Jak już nieco okrzepliśmy na miejscu zaczęliśmy dostrajać się do wiejskich trybów funkcjonowania i naturalnym stało się to, że z czasem zrezygnowaliśmy z dotychczasowych aktywności zawodowych. Zaczęliśmy marzyć o ceramice. Ja miałam jakieś tam doświadczenie, Eryk wielkie chęci i determinację :)

Zaczęło się od tego, że chcieliśmy sprawdzić jak to będzie. Udało się nam pożyczyć piec ceramiczny, który stanął w wiatrołapie naszego małego domku z drewna i gliny, w uroczych okolicznościach przyrody na pograniczu Podkarpacia i Małopolski. w68ea8097320b2af.jpeg

Kupiliśmy koło, glinę i to wszystko co potrzebne lajkonikom na początku podróży. Eryk ma zdolność uczenia się z youtuba od azjatyckim mistrzów rzemiosła. Ja mam za sobą ceramiczne nocki w pracowni w Lanckoronie z dawnych czasów, gdy byłam mamą tylko jednego dziecka, które grzecznie spało nocami, a ja mogłam wymykać się do zaprzyjaźnionych ceramików by zgłębiać tajniki tej cudnej sztuki.

Teraz po domu radośnie hasała już trójka dzieciaków, a w moim brzuchu dojrzewała najmłodsza - czwarta fasolka.

Tak zaczęliśmy. W kuchni zimą, a latem na tarasie. Często nocami, gdy dzieci szły spać, sprzątaliśmy kuchenny stół, wyciągaliśmy koło i czasem do świtu zanurzaliśmy się w zakamarki ceramicznego świata.

a3e856593c5df6b1.jpeg


led8cb2b478ca45e.jpeg


Lepienie z dzieciakami było uroczym doświadczeniem ale poczuliśmy, że chcielibyśmy zacząć "robić to na serio."


s845314b551331fd.jpeg

j3f11de09223e4c3.jpeg

Zdecydowaliśmy się wynająć malutką pracownię w Jaśle - żeby w końcu wywieźć ten "bałagan" z kuchni.

Ale okazało się, że przez te kilka lat na wsi zupełnie chyba zdziczałam. Zastanawiałam się cały czas, co ja robię w centrum miasta, z widokiem na ulicę i przechodniów, gdy do dyspozycji mamy takie cudne miejsce, gdzie śpiewają ptaszki, gdaczą kury a w porze mokrej szumi strumyk :P

Wytrzymaliśmy prawie rok. Powstało w tym czasie mnóstwo pięknej ceramiki...

ce65b33c6746db2a.jpeg


cb35800c44dd19f1.jpeg

g81bb50f7c21114f.jpeg

me334ad56ddecb31.jpeg

u15c5aac653b88d3.jpeg


...ale ja miałam wrażenie, że coraz bardziej oddalam się od mojego wielkiego pragnienia otwartej pracowni ceramicznej zanurzonej w zieleni, gdzie można przyjechać, zagłębić się w sobie i w tym pięknym procesie tocząc garnki razem z nami, a w przerwie od lepienia nazrywać sobie malin w sadzie.


I jak to bywa w intencjami - jeśli coś mocno poczujesz, to świat znajdzie sposób, aby Ci to umożliwić... Wkrótce zostajemy poproszeni o zwrócenie wypożyczanego pieca do wypału ceramiki. Następuje zwrot akcji. Mamy przerwę w lepieniu, zastanawiamy się co dalej. Decydujemy się wypowiedzieć umowę najmu tej małej kanciapki w Jaśle i wystartować z remontem starej murowanej przybudówki do stodoły - na małą przydomową pracownię.


Najpierw sprzątanie, które trwa miesiąc. W ogóle cała ta nasza przygoda z tym miejscem to jest jakaś opowieść o nieustającym sprzątaniu wielkiego bałaganu. Bałaganu ludzi, którzy byli tu przed nami i którzy zakopywali pod warstwą ziemi wszystko, co było im niepotrzebne - szyby, butelki, opakowania.


No i sprzątamy. Drzwi od stodoły stale otwarte, wietrzy się kurz z wynoszenia siana, które ma tyle pewnie lat, co mój tata. I te otwarte drzwi para jaskółek uznała za zaproszenie i zaczęła lepienie glinianego gniazda w środku, pod sufitową belką. Tą belką, którą wkrótce mieliśmy wymieniać.


Zaczęliśmy się zastanawiać - jaskółka oznacza szczęście i pomyślność, jak tu przeganiać taką wróżbę? Też kiedyś wiliśmy swoje gniazdo...

Nagle poczułam jasność - a może to znak po to, abyśmy w końcu sięgnęli po dawne marzenie i zostawili w spokoju to nieustające sprzątanie? (Mamy też obawy, czy kurnik nie zacznie się zawalać podczas remontu, nikt nawet nie wie ile ten budynek może mieć lat i to w jakim jest stanie okaże się dopiero po tym jak zaczniemy w nim grzebać).


Decydujemy jednoznacznie - postawimy małą drewniano - glinianą pracownię na wzgórzu, tam gdzie dawno temu stał dom. I gdzie zawsze widzieliśmy pracownię tylko też ciągle wydawała nam się nieosiągalna finansowo.k43bac29d440163a.jpeg

Miejsce jest piękne, widać stąd nasz dom, ale jest na tyle oddzielone od niego, że będzie cudnym kameralnym zakątkiem na zanurzanie się w pracy i na prowadzenie warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych.


I chcemy WAS prosić o pomoc!


Pomysł jest taki, że sami postawimy drewniany szkielet do 35 m2 i obłożymy go lokalną gliną i słomą - temat jest nam już znany, ćwiczyliśmy go przy okazji domu. Na drewno, okna, drzwi i dach i podstawowe instalacje potrzebujemy ok 40 000 zł (jest to pewnie w sporym zaniżeniu, ale zakładam, że w międzyczasie też cały czas będziemy inwestować w pracownię). Nie liczę tu kosztów pracy, bo zakładamy, że uda się to w całości zrobić systemem gospodarczym.

Dodatkowo chcemy kupić piec ceramiczny. Koszt to ponad 20 000 zł. Chcielibyśmy z Waszą pomocą zebrać minimum 60 000 zł na na podstawowe "grube" wątki. Jeśli uda się zebrać więcej - wyposażymy pracownię w półki i stoły, brakujące sprzęty, zrobimy podjazd. Jeśli nie uda się zebrać zakładanej kwoty - i tak zrealizujemy nasze marzenie, bo decyzja już w nas zapadła, tylko zajmie nam to duuuuużo więcej czasu :)


Będziemy wdzięczni za każdą najmniejszą złotóweczkę, dzięki której to marzenie będzie mogło się ziścić.

Dla tych z Was, którzy zdecydują się wesprzeć nas większymi kwotami przygotujemy 250 szt nagród rzeczowych o charakterze ceramicznym, a dla 10 osób otworzymy naszą pracownię na indywidualne 3-etapowe sesje lepienia - oczywiście jak już stanie przynajmniej w swej podstawowej formie.


Wielu z Was wciąż pyta o Wild Design, o możliwość warsztatów ceramicznych w naturze - pomóżcie nam zbliżyć się do realizacji tej karmiącej wizji.


Założymy profil w mediach społecznościowych, który będzie pokazywał postępy w pracach i na którym będzie można zobaczyć, co nowego się u nas wydarza w związku pracownią.


Wiem, że mnóstwo osób dobrze nam życzy. Dziękujemy Wam z serca <3

Magda & Eryk & Pupiszonki
Wpłacający74

M
Mormonek
5 000 zł
G
Grzegorz
3 999 zł
MK
Maria Kordiuk
1 000 zł
AJ
Aleksandra Jaros
1 000 zł
P
Paweł
1 000 zł
T
Trawa
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
M
Malwina Szymańska
300 zł
AF
Anna Filipek
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze20

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej

magnes ceramiczny - Hamsa

magnes ceramiczny - Hamsa

Dla tych z Was, którzy zdecydują się wesprzeć nas kwotą 50 zł i więcej przygotujemy magnes ceramiczny z wizerunkiem Hamsy. Możliwa jest zmiana motywu na wyraźne życzenie zamawiającego.

wybrano 15 razy (pozostało 85 z 100)

przewidywana dostawa: 13 listopada, 2021

Wybieram

Wpłać 90 zł i więcej

zawieszka ceramiczna - runa słowiańska lub inna

zawieszka ceramiczna - runa słowiańska lub inna

Dla tych z Was, którzy zdecydują się wesprzeć nas kwotą 90 zł i więcej przygotujemy zawieszkę ceramiczną z runą słowiańską. Zdjęcie przedstawia runy i zawieszki przed wypałem, ale oczywiście te które wyślemy do WAS będą wypalone :) Możliwa jest zmiana motywu na wyraźne życzenie zamawiającego.

wybrano 7 razy (pozostało 93 z 100)

przewidywana dostawa: 13 listopada, 2021

Wybieram

Wpłać 190 zł i więcej

Kubek ceramiczny ręcznie dekorowany.

Kubek ceramiczny ręcznie dekorowany.

Dla tych z Was, którzy zdecydują się wesprzeć nas kwotą 190 zł i więcej przygotujemy z wielką wdzięcznością kubek ceramiczny z motywem motyli, szkliwiony w turkusach i niebieskościach. Każdy kubek będzie nieco inny, unikatowy.

wybrano 23 razy (pozostało 27 z 50)

przewidywana dostawa: 13 listopada, 2021

Wybieram

Wpłać 1000 zł i więcej

indywidualne warsztaty ceramiczne

indywidualne warsztaty ceramiczne

Tych z Was, którzy zdecydują się wesprzeć nas kwotą 1000 zł i więcej zapraszamy na indywidualne warsztaty do naszej pracowni. Będą to 3 osobne moduły od 2 do 6 h, których datę ustalimy wspólnie:

- lepienie, toczenie

- dekorowanie

- szkliwienie

Nagroda będzie możliwa do odebrania w przypadku zebrania minimalnej kwoty najprawdopodobniej w 2021 roku. Jeśli nie uda nam się zebrać kwoty - pracownia zapewne powstanie w późniejszym czasie.

wybrano 4 razy (pozostało 6 z 10)

przewidywana dostawa: 11 listopada, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

536 561 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?