Opis zrzutki

Dzień dobry Ludzie Dobrej Woli!


KIM JESTEŚMY

Nazywamy się Moje Popo, jesteśmy małym stowarzyszeniem z wrocławskich Popowic i jak co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia chcemy zrobić coś dobrego dla innych, dużo bardziej potrzebujących. Nie działamy sami - w tegorocznej odsłonie "dobra dla bliżniego" towarzyszą nam portal Popowice Online oraz lokalni niezrzeszeni popowiccy działacze i aktywiści.


CO DOBREGO CHCEMY ZROBIĆ RAZEM Z WAMI

Za cel obraliśmy sobie w tym roku niesienie pomocy rodzinie z Wrocławia, z naszych okolic, nad którą parasol pomocy postanowiła roztoczyć "Szlachetna Paczka".


By móc wesprzeć rodzinę na spisanych poniżej polach i zasadach, będziemy potrzebować Państwa wsparcia. Państwa dobre serce i odruch będą nieodzowne! Z góry za nie dziękujemy!


KOMU POMAGAMY

Oto historia rodziny opisana przez wolontariuszkę Szlachetnej Paczki:


Historia Rodziny

Jeszcze kilka lat temu życie rodziny pani Renaty było spokojne i dostatnie. Kobieta była współwłaścicielką zakładu krawieckiego, pan Jerzy prowadził firmę budowlaną, a pan Marek, syn pani Renaty, miał stabilną pracę w jednym z przedsiębiorstw miejskich. Stopniowo jednak zaczęły narastać kłopoty.


Pani Renata została oszukana przez współpracowników i odeszła z pracy. Od tamtego czasu nie mogła znaleźć pracy na dłużej. Wpłynął na to wiek i problemy z poruszaniem się, spowodowane przez wypadek, którego kobieta doświadczyła. Obecnie czeka ona na emeryturę, do której już niedługo nabędzie prawa. Firma pana Jerzego nie przetrwała kryzysu, który dotknął branżę kilka lat temu. Od tamtego czasu mężczyzna pracuje jedynie dorywczo, nie może znaleźć nic na dłużej.


Pan Marek musiał zrezygnować z pracy, którą lubił, ze względu na problemy zdrowotne. Ograniczenia te nie sprzyjają też teraz w znalezieniu stałej posady. Obecną sytuację dodatkowo komplikuje pandemia, przez którą mężczyznom trudniej jest znaleźć pracę. Rodzina utrzymuje się z pieniędzy zarabianych przez panów Jerzego i Marka. Miesięczny dochód to około 2000 złotych. Po odliczeniu kosztów mieszkania i leków pana Marka, które łącznie wynoszą 958 złotych, miesięcznie rodzina ma do dyspozycji 1042 złote.


CO CHCEMY ZAPEWNIĆ POTRZEBUJĄCEJ RODZINIE W RAMACH AKCJI POMOCOWEJ

1. Obuwie

Stare obuwie członków rodziny jest już zniszczone i podziurawione.

2. Żywność

Zapasy żywności długoterminowej mogą odciążyć budżet rodziny i ułatwić doczekanie spokojniejszych, lepszych czasów.

3. Telewizor

W mieszkaniu znajdował się stary telewizor, który stanowił główne źródło rozrywki rodziny i sposób spędzania wolnego czasu. Niestety niedawno uległ on zepsuciu i pomimo chęci rodziny nie można go naprawić. Szczególnie przydatny jest on dla pani Renaty, która coraz rzadziej wychodzi z mieszkania.


NA CO KONKRETNIE ZBIERAMY ŚRODKI

Pragniemy zapewnić rodzinie większe zapasy. Naszą perspektywą nie są wyłącznie Święta Bożego Narodzenia oraz tygodnie po nich. Chcemy, by po naszej pomocy został namacalny i trwający nieco dłużej ślad. Wiemy doskonale, jak drogie jest dziś życie i ile kosztuje zarówno żywność jak i chemia domowa.


Żywność trwała

Herbata / Kawa / Ryż / Makaron / Mąka / Kasza / Cukier / Olej / Dżem / Konserwy mięsne / Konserwy rybne / Owoce i warzywa w puszkach / makowiec


Środki czystości

Proszek do prania / Płyn do płukania / Płyny czyszczące / Płyn do mycia naczyń /Mydło / żel myjący / Szampon / Pasta do zębów / Szczoteczki do zębów


Odzież

Skarpetki (Całoroczne) Rozmiar: L


Obuwie

Pani Renata: Półbuty Rozmiar: 39

Pan Jerzy: Półbuty Rozmiar: 45

Pan Marek: Półbuty Rozmiar: 43


Telewizor

Rodzina do niedawna miała telewizor w mieszkaniu, przy którym wspólnie spędzali czas. Pani Renata ze względu na przebyty kilka lat temu wypadek ma problemy z poruszaniem się, dlatego nie wychodzi na spacery tak często jak kiedyś i więcej czasu spędza w mieszkaniu.


Rodzina wskazuje również wśród potrzeb na nowe fotele i stojącą szafkę kuchenną. Stare fotele uległy zniszczeniu po tym, jak sąsiad zalał mieszkanie rodziny i obecnie są w złym stanie. W kuchni rodziny znajdują się stare meble kuchenne. Szafki stojące są już zniszczone i rozpadają się, brakuje w nich drzwiczek, przez co na talerzach osiada kurz i wszystko wystawione jest na widok.


CO ZROBIMY Z ZEBRANYMI ŚRODKAMI

Wszystkie zebrane środki zostaną spożytkowane na zakup wymienionych powyżej brakujących rodzinie rzeczy i przedmiotów codziennego użytku. Naszą intencją jest zbudowanie zapasów jedzenia oraz chemii gospodarczej na kilka miesięcy. Tak, by rodzina mogła złapać finansowy oddech.


Chcemy także pozyskać prosty odbiornik TV, który przekażemy rodzinie. Jeżeli jesteście Państwo w posidaniu używanego, sprawnego i godnie wyglądającego odbiornika, który kurzy się u Państwa w domu, napiszcie do nas na adres: [email protected] Zależy nam na tym, by nie był to sprzęt zniszczony.

Chcemy działać zgodnie z maksymą "działaj tak wobec innych, jak sam chciałbyś być traktowany".


UWAGA! W przypadku zebrania większej ilości środków niż zakładane potrzeby, część z nich przeznaczymy także na zakup żywności dla jednej z potrzebujących rodzin w konsultacji ze Szkołą Podstawową Numer 3 z ulicy Bobrzej.


GDZIE ZBIERAMY DARY OD PAŃSTWA


ZAKUPY W INTERMIX SC

Dary spożywcze/chemiczne możecie Państwo zakupić w sklepie InterMix S.C. przy ulicy Popowickiej 28, a zakupione artykuły wrzucić do ustawionego przy wejściu koszyka z napisem "PopoPaczka". Bardzo prosimy, by nie zostawiać w sklepie darów niezakupionych w InterMixie. Nie chcemy nadużywać gościnności i dobra właścicieli sklepu. Bardzo dziękujemy za Państwa wyrozumiałość!

Dary będą zbierane w sklepie do czwartku 10. grudnia do godzin wieczornych.


DARY Z INNYCH SKLEPÓW

Dary zakupione gdziekolwiek indziej będzie można przynieść pod auto dostawcze w dniu 12. grudnia między 11:00 a 12:00.


ZBIÓRKA DARÓW POPOPACZKA 2020

sobota 12.12 g. 111:00-12:00

Parking przy budynku B Przedszkola 104

ul. Niedźwiedzia 26


WAŻNE! Prosimy z całej mocy o zachowanie odstępów, zakładanie maseczek i w ramach możliwości pojawianie się w jak najmniejszym składzie. Minimalizujmy ryzyko. Ostatnią rzeczą, której byśmy chcieli to narażać się wzajemnie. Dziękujemy!


GDZIE INFORMUJEMY O POSTĘPACH

Tutaj znajdziecie Państwo wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/841562199934024

Dużo informacji także na profilach Moje Popo oraz Popowice Online.


Z góry pięknie dziękujemy za Państwa wsparcie i wiarę w dobro w ten trudny, także dla nas samych niejednokrotnie, czas!


Pozdrawiamy!

Stowarzyszenie Moje Popo / Popowice Online & Przyjaciele


Oryginalny opis rodziny na stronie Szlachetnej Paczki


Wpłacający 33

L
Lena
200 zł
E
EUGENIA
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Maciej Sz.
100 zł
MB
Marcin Bronisławski
100 zł
K
Krzysiek
100 zł
AR
Aleksandra Rutkowska-Wolska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AS
Agnieszka Siedlecka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

645 042 zrzutki

i zebrali

400 748 871 zł

A ty na co dziś zbierasz?