id: ancet6

#GotowiDoPomocy - wsparcie dla warszawskich seniorów

#GotowiDoPomocy - wsparcie dla warszawskich seniorów

Opis zrzutki

Przyłącz się do akcji Fundacji Legii i ufunduj posiłki seniorom, podopiecznym programu #GotowiDoPomocy!


Pomimo wielu przeciwności losu napotkanych w 2020, ten rok dał też warszawskim seniorom nową motywację, dzięki wsparciu Fundacji Legii pojawiła się w ich życiu nowa przestrzeń i możliwość bezpiecznego kontaktu i wsparcia.


23 kwietnia, w czasie pandemii COVID-19, Legia Warszawa zamieniła się w wielkie centrum pomocowe. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych partnerów, pracowników klubu oraz wolontariuszy, stworzyliśmy największą akcję pomocową dla seniorów w Polsce. Przez 49 dni, w okresie lockdownu Warszawy, dostarczyliśmy warszawskim seniorom powyżej (65 roku życia) blisko 32 tysiące posiłków, poznając przy tym historie wielu osób, o których zapomniało społeczeństwo.

content__DSC6476.jpg

Zainaugurowana w kwietniu akcja #GotowiDoPomocy adresowana jest do osób starszych, które w czasie pandemii powinny ograniczać ryzyko zarażenia do minimum. 

Nie spodziewaliśmy się jak wielu potrzebujących seniorów żyje w samotności, nie mając nikogo, kto mógłby pomóc im w codziennym funkcjonowaniu. Podczas trwania pierwszej fazy akcji, wśród tysięcy zgłoszeń, nasi wolontariusze poznali historie starszych, samotnych osób, żyjących w skrajnym ubóstwie, dla których otrzymany od nas posiłek był często jedynym pełnowartościowym daniem, który mogli spożyć. Okazało się, że wielu z nich nie opuściło swoich domów od wielu lat i potrzebują oni nie tylko posiłków, lecz także pomocy w zakupach, naprawach domowych urządzeń, a przede wszystkim ciepłej rozmowy przy herbacie. 

content__DSC6540.jpg

Dlatego jesteśmy my!

Projekt Gotowi Do Pomocy nie zakończył się wraz ze zniesieniem obostrzeń w Warszawie. Udało nam się stworzyć grupę wyjątkowych osób – wolontariuszy, którzy są z nami po dziś dzień. Dzięki swojej wyrozumiałości oraz chęci czynienia bezinteresownego dobra, nasi wolontariusze zyskali zaufanie oraz sympatię seniorów, którzy czują się zauważeni, otoczeni opieką i docenieni.

content_DSC_4356.jpg

Druga faza akcji #GotowiDoPomocy trwa już ponad 220 dni, postanowiliśmy otoczyć opieką seniorów którzy są m.in. samotni, schorowani i bardzo ubodzy, a nasza pomoc dociera do 43 najbardziej potrzebujących osób! W tym czasie dostarczyliśmy ponad 10 000 posiłków do warszawskich seniorów, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Oprócz obiadów pomagamy naszym podopiecznym robiąc zakupy, dokonując drobnych napraw, realizując recepty, organizując konsultacje medyczne - działamy kompleksowo.

content__DSC6507.jpg

Wpłacający 147

 
PLNY LALA
8 000 zł
J
Jarosław
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
K
Kasia Z.
200 zł
M
MSZEWC
200 zł
P
Paweł Bernaciak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 311 zrzutek

i zebrali

402 370 292 zł

A ty na co dziś zbierasz?