id: ancet6

#GotowiDoPomocy - wsparcie dla warszawskich seniorów

#GotowiDoPomocy - wsparcie dla warszawskich seniorów

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
13 195 zł
z 100 000
13%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 506 zrzutek i zebrali 1 060 938 507 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Przyłącz się do akcji Fundacji Legii i ufunduj posiłki seniorom, podopiecznym programu #GotowiDoPomocy!


Pomimo wielu przeciwności losu napotkanych w 2020, ten rok dał też warszawskim seniorom nową motywację, dzięki wsparciu Fundacji Legii pojawiła się w ich życiu nowa przestrzeń i możliwość bezpiecznego kontaktu i wsparcia.


23 kwietnia, w czasie pandemii COVID-19, Legia Warszawa zamieniła się w wielkie centrum pomocowe. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych partnerów, pracowników klubu oraz wolontariuszy, stworzyliśmy największą akcję pomocową dla seniorów w Polsce. Przez 49 dni, w okresie lockdownu Warszawy, dostarczyliśmy warszawskim seniorom powyżej (65 roku życia) blisko 32 tysiące posiłków, poznając przy tym historie wielu osób, o których zapomniało społeczeństwo.

content__DSC6476.jpg

Zainaugurowana w kwietniu akcja #GotowiDoPomocy adresowana jest do osób starszych, które w czasie pandemii powinny ograniczać ryzyko zarażenia do minimum. 

Nie spodziewaliśmy się jak wielu potrzebujących seniorów żyje w samotności, nie mając nikogo, kto mógłby pomóc im w codziennym funkcjonowaniu. Podczas trwania pierwszej fazy akcji, wśród tysięcy zgłoszeń, nasi wolontariusze poznali historie starszych, samotnych osób, żyjących w skrajnym ubóstwie, dla których otrzymany od nas posiłek był często jedynym pełnowartościowym daniem, który mogli spożyć. Okazało się, że wielu z nich nie opuściło swoich domów od wielu lat i potrzebują oni nie tylko posiłków, lecz także pomocy w zakupach, naprawach domowych urządzeń, a przede wszystkim ciepłej rozmowy przy herbacie. 

content__DSC6540.jpg

Dlatego jesteśmy my!

Projekt Gotowi Do Pomocy nie zakończył się wraz ze zniesieniem obostrzeń w Warszawie. Udało nam się stworzyć grupę wyjątkowych osób – wolontariuszy, którzy są z nami po dziś dzień. Dzięki swojej wyrozumiałości oraz chęci czynienia bezinteresownego dobra, nasi wolontariusze zyskali zaufanie oraz sympatię seniorów, którzy czują się zauważeni, otoczeni opieką i docenieni.

content_DSC_4356.jpg

Druga faza akcji #GotowiDoPomocy trwa już ponad 220 dni, postanowiliśmy otoczyć opieką seniorów którzy są m.in. samotni, schorowani i bardzo ubodzy, a nasza pomoc dociera do 43 najbardziej potrzebujących osób! W tym czasie dostarczyliśmy ponad 10 000 posiłków do warszawskich seniorów, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Oprócz obiadów pomagamy naszym podopiecznym robiąc zakupy, dokonując drobnych napraw, realizując recepty, organizując konsultacje medyczne - działamy kompleksowo.

content__DSC6507.jpg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 152

 
PLNY LALA
8 000 zł
JJ
Jarosław
500 zł
MS
MSZEWC
200 zł
KZ
Kasia Z.
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MG
Mat
100 zł
AD
Adam
100 zł
ML
Michał Lachur
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Świetna robota!

  20 zł
 • Julia Sieradzka

  Wspieramy! ☺️

  30 zł
 • PLNY LALA

  Wspólnie możemy bardzo dużo! A dla naszych seniorów naprawdę warto się postarać! Bo wiecie co? Ich opowieści, które kryją w szufladach swoich umysłów, ich mądrość i doświadczenie to największa wartość i najlepsza encyklopedia naszej przeszłości, z której powinniśmy czerpać garściami. ❤️

  8 000 zł
 • Małgorzata Dol-Sulich

  Go girls ❤️💚🤍

  10 zł
  • Beata Drozdowska

   Witam. Mam bardzo trudną sytuację l o pomoc każdy grosz się liczy. Mieszkam w małej miejscowości nie mam żadnej pracy a w szczególności zimą. W okresie letnim jakość daję sobie radę ale w tej chwili jest mi bardzo ciężko. Brakuje mi na opłaty opal woda prąd jedzenie. Z całego serduszka dziękuję za jaką kolwiek pomoc numer konta 86 1940 1076 5469 8803 0000 0000