id: auaaag

Aplikacja ANIMAL HELPER - Na pomoc zwierzętom

Aplikacja ANIMAL HELPER - Na pomoc zwierzętom

Aktualności 1

 • Siemano ludziska!


  Z wiadomych przyczyn, tegoroczny mecz Komicy - Raperzy został odwołany. Szkoda. Ale to nic! Internetowa zbiórka trwa w najlepsze! A na tę chwilę, naszym największym darczyńcą jest Piotrek Szumowski! A to dzięki wspaniałym licytacjom, które wraz z Sebastian Rejent miały miejsce podczas streamów "Szumowski i Rejent w domu na streamie". Chłopaki zlicytowali dwa piękne obrazy a na konto zbiórki wpłynęło aż 2270 zł!! 🏆

  Dziękujemy za ten cudowny gest! ❤


  A już jutro o 18:00 na kanale YouTube Adam Van Bendler Official, zobaczycie skróty drugiego meczu KOMICY - RAPERZY, będącego również platformą promocyjną naszej zbiórki, której przedmiotem jest nasz APLIKACJA ANIMAL HELPER. Czekamy na kolejnych zajebisty ludzi pragnąc wesprzeć naszą inicjatywę! ❤ Piona!

  o01ddc2b7a48e2cd.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Chcesz zgłosić przypadek niehumanitarnego traktowania zwierząt? Ale… Zaraz, zaraz. Kto w zasadzie się tym zajmuje? Gmina, policja, weterynarz, a może jakaś fundacja?


Nie chcemy, byś tracił cenny czas na szukanie odpowiedzi. To czas, który może uratować życie zwierzęcia.


Chcemy, by odpowiedzią zawsze był ANIMAL HELPER.


Chcemy, by pomoc znalazła się zawsze. I to od razu. Chcemy ujednolicić, usystematyzować i uprościć formę kontaktu. Stworzyć jeden system obiegu informacji, by powiadomić odpowiednie, miejscowe organy ścigania i służby ratunkowe. Te możliwości stwarza powstająca właśnie aplikacja ANIMAL HELPER, która ma zrewolucjonizować ratowanie zwierząt w całej Polsce.


Aplikacja ANIMAL HELPER to:


- prosty interfejs i intuicyjne menu - pozwolą szybko wysłać zgłoszenie ze zdjęciem lub filmikiem, geotagiem i opisem sprawy, aby zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy mogli posługiwać się nią bez utrudnień.


- aplikacja niekomercyjna - bezpłatna, dostępna na każdy smartfon z androidem i iOS, dzięki czemu każdy może ją pobrać, bez dodatkowo płatnych funkcji.


- szybkie działanie - podczas wypełniania formularza zgłoszenia, aplikacja bezpośrednio przekieruje użytkownika do funkcji aparatu lub galerii zdjęć. Zdjęcie lub film to najlepsze dowody w sprawie znęcania się, zaniedbywania lub potrącenia czy porzucenia zwierzęcia na pastwę losu.


- dokładna lokalizacja - aplikacja „na gorąco” przekaże dokładne miejsce zdarzenia przy użyciu modułu GPS. Dzięki temu powiadomione służby szybciej dotrą na miejsce zdarzenia.


- profesjonalna pomoc – wszystkie sprawy przyjmować będą specjalnie przeszkoleni pracownicy centrali, do których trafią zgłoszenia formularzowe.


- baza kontaktów – w przypadku zgłoszeń telefonicznych, aplikacja będzie podpowiadała – w zależności od regionu – szereg numerów lokalnych służb interwencyjnych.


- aplikacja bogata w porady - użytkownik znajdzie w niej wskazówki prawne, weterynaryjne, zoopsychologiczne oraz porady pierwszej pomocy, wsparte infografikami dla łatwiejszego przyswajania informacji.


ANIMAL HELPER to tak naprawdę każdy z nas. Każdy, któremu nie jest obojętny los bezbronnych i skrzywdzonych zwierząt. Każdy, kto szybko i skutecznie chce im pomóc.


Jak jest teraz?

W praktyce, w zależności od formy zgłoszenia, interwencje podejmują różne instytucje i żadna z nich nie spełnia wszystkich potrzeb w sferze ratowania naszych braci mniejszych.


Policja – jedyna służba funkcjonująca w każdym regionie kraju, w trybie całodobowym. ALE funkcjonariusze nie są szkoleni w ratownictwie zwierząt, nie posiadają kompetencji do oceny kondycji i warunków bytowych zwierząt, nie posiadają transportów, ani miejsc dla ewentualnie uratowanych zwierząt.


Straż Miejska – podobnie jak wyżej, plus brak możliwości ścigania przestępstw określonych w przepisach prawa.


Inspekcja Ochrony Środowiska – kompetencje ograniczone do zwierząt dzikich i egzotycznych, kompetencje nadzorcze, bez faktycznej możliwości udzielenia pomocy potrzebującym zwierzętom.


Inspekcja Weterynaryjna – służba posiadająca nadzór nad przestrzeganiem przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt. Teoretycznie mająca spełniać zadania dotyczące szeroko pojętej ochrony zwierząt, lecz w rzeczywistości tragicznie niedofinansowana i absolutnie niewydolna. Podstawowym zadaniem inspekcji, składającej się z coraz to mniejszej liczby faktycznych lekarzy weterynarii, jest kontrola produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego. Brak miejsc i transportów dla uratowanych zwierząt, brak możliwości natychmiastowej reakcji, brak uprzywilejowanych drogowo pojazdów, brak prawnej możliwości odbioru zwierząt w trybie natychmiastowym. Ponadto, inspektoraty weterynaryjne funkcjonują jedynie w wymiarze ośmiu godzin w dni powszednie.


Organizacje, których statutowym celem jest ratowanie zwierząt - w zdecydowanej większości składające się tylko, bądź głównie z wolontariuszy, co często ogranicza podjęcie natychmiastowej reakcji. Większość organizacji składa się z bardzo niewielkiej liczby członków, gdzie często zaangażowanie i chęci nie idą w parze z możliwościami technicznymi i finansowymi. Mimo to, w znacznym stopniu, towarzystwa wypełniają luki opisane przy powyżej wskazanych instytucjach.


Rezultatem powyższego, nagminnie zdarzają się sytuacje, w których zwierzęta nie otrzymują pomocy lub jest ona znacznie spóźniona. Między innymi, przez powszechnie stosowaną tzw. "spychologię", wśród służb odbierających zgłoszenia. Niehumanitarne traktowanie zwierząt najczęściej zgłaszane jest w formie maili, telefonów, a czasem nawet przez komunikatory społecznościowe. Pomyślcie do ilu zgłoszeń nie doszło, ponieważ świadek miał mętlik w głowie i nie wiedział, które służby powiadomić?


Teraz, razem mamy okazję to zmienić. Dołącz do zbiórki i razem z nami stwórz aplikację ANIMAL HELPER. 


Pomysłodawcami aplikacji są Paweł Gebert - biegły sądowy z zakresu ochrony i dobrostanu zwierząt, oraz Adam Van Bendler - stand-uper oraz założyciel Fundacji Psia Krew. Razem z ekipą Macieja Wilka ze Stage Production, postanowili podjąć się wspólnie tego wyzwania.


Zbiórka trwa aż do skutku. Zbieramy na dokończenie aplikacji, jej aktualizowanie oraz operatorów centrali Animal Helper. Planujemy rozpocząć działania w drugim kwartale 2021 roku.


Edit - Idąc za wskazówkami ludzi od nas dużo mądrzejszych w zakresie pozyskiwania funduszy na tak duże projekty, postanowiliśmy zmienić docelową kwotę na 105 tys., czyli konkretnie na koszt zbudowania samej aplikacji Animal Helper przez profesjonalną firmę programistyczną.

Pozostała część miała zostać spożytkowana na wyszkolenie i zatrudnienie kilkuosobowego zespołu przyjmującego zgłoszenia za pośrednictwem formularzy, przekazywania ich do odpowiednich służb oraz udzielania niezbędnych porad przy ratowaniu zwierząt, a także konsultacji techniczno - administracyjnych związanych z funkcjonalnością aplikacji.

Powyższe potrzeby wraz z opłaceniem stałej opieki informatycznej nad programem oraz niezbędnymi aktualizacjami, pragniemy pozyskać poprzez tzw. patronite, umożliwiający Wam drodzy darczyńcy, regularne wsparcie naszego wspólnego projektu. Wspomniana opcja znajdzie się w kolejnej zbiórce. Reasumując, zbiórka przyjmie format dwuetapowy. Dzięki za zrozumienie i pomoc!

Wpłacający 607

PS
Piotr Szumowski
2 270 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
ES
Ewa Szabatin
300 zł
MS
Marta Stajkowska
300 zł
K
Karina
300 zł
RS
Ryszard Szulc
200 zł
KD
Kamil Dolny
200 zł
A
Aga S.
200 zł
MW
maria wronska
200 zł
MB
Magdalena Białas
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków
 • K
  Kamila

  Nareszcie! To wielkie marzenie, żeby zwierzęta zawsze mogły liczyć na niezwłoczną i skoordynowaną pomoc!

  50 zł
 • MW
  Marta Wielogórska

  Znakomity pomysł! POWODZENIA

  200 zł
 • Wspaniała inicjatywa - projekt aplikacji zgłoszeniowej KONIECZNY i niezwykle POTRZEBNY, mądrze pomyślany, z dbałością o szczegóły, plus istotne informacje. Brakuje w Polsce tego typu rozwiązania, a w sytuacjach interwencji, w sprawach okrutnego znęcania się i wypadków zwierząt (domowych i dzikich !) - liczy się każda chwila. Dodajcie opcję zgłaszania KŁUSOWNICTWA ! Pomyślcie o podobnej aplikacji interwencji, służącej Człowiekom ! :) Również chętnie ją wesprzemy. Szacun i Ciepłe poZDROWIEnia ! ;D

  150 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wspaniale, że robicie taką aplikację, powodzenia!

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Super pomysł, trzymam kciuki!

  100 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 339 zrzutek

i zebrali

403 592 930 zł

A ty na co dziś zbierasz?