id: auaaag

Aplikacja ANIMAL HELPER - Na pomoc zwierzętom

Aplikacja ANIMAL HELPER - Na pomoc zwierzętom

Aktualności9

 • Nasza aplikacja ma na celu m.in. skrócenie czasu reakcji w przypadku zagrożenia życia zwierzęcia, a także zbudowanie prozwierzęcego społeczeństwa. Wierzymy, że takie oddolne inicjatywy mogą zrobić wielką różnicę 🖤💛

  Z Wami możemy dokonać wielkich rzeczy!😊 #112dlazwierząt

  ld6f301ad11ec3af.png

  Czytaj więcej
 • Kiedy pytacie nas, dlaczego ta aplikacja jest taka ważna 💛🖤


  Pamiętajcie, razem możemy zrobić wielkie rzeczy! #112dlazwierzatl84bab45c5b09969.png

  Czytaj więcej
 • Prace nad naszą aplikacją trwają w najlepsze, a my uchylamy rąbka tajemnicy i pokazujemy Wam element prototypu 💛🖤

  Wierzymy, że to ogromne przedsięwzięcie zrewolucjonizuje pomaganie zwierzętom w naszym kraju. Zapraszamy do wsparcia naszej zbiórki - zostało naprawdę niewiele, by wykonać pierwszy krok w drodze do pomocy zwierzętom w potrzebie!


  w3ac54fe9c0447cf.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani, to się dzieje 😍


  Nasza zbiórka zyskała mocnego rozpędu ❤


  Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie, bez Was nie dalibyśmy rady!

  A z Wami możemy wszystko 🐶🐱


  g0d4c554605d8df6.png

  Czytaj więcej
 • Nie wiemy, czy wzięliście się tutaj z Make Life Harder czy z TVN24, ale wiemy, że DZIŚ DZIEJĄ SIĘ TUTAJ CUDA!🖤💛


  Ktoś mówił, że poniedziałki są złe?🙈


  DZIĘKUJEMY!!!

  Czytaj więcej
 • BREAKING NEWS 🖤💛


  Ledwie kilka dni temu cieszyliśmy się tu razem z Wami z przekroczenia 40 000 zł, a tu kolejna aktualizacja! Jesteście NIEMOŻLIWI!🔥


  Kurczę, nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej ekipy do robienia wielkich rzeczy, niż Wy!


  Dziękujemy i działamy dalej ❤ #112dlazwierzat


  p9650a72c3566918.png

  Czytaj więcej
 • Wooooohoooo!

  Kolejny wielki krok w drodze do stworzenia #112dlazwierzat za nami!❤

  Lecimy dalej, łzy wzruszenia cisną się do oczu i musimy przyznać - pięknie się z Wami walczy!❤🐶

  Zrobimy to razem!


  hbf2682cc47bcf2b.png

  Czytaj więcej
 • Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy Was poinformować o postępach związanych z powstawaniem aplikacji! Partnerami Technologicznymi, a więc Dostawcami Aplikacji zostali PORTA KMI Poland oraz BinarApps! Wielkie brawa dla nich, bo dzięki ich działaniom cel jest coraz bliżej!


  Oznacza to mniej więcej tyle, że profesjonaliści zajmują się teraz budową aplikacji Animal Helper, a my, poza tym, że ocieramy łzy wzruszenia, pracujemy dalej nad zebraniem kwoty, która pozwoli nam wyszkolić i zatrudnić kilkuosobowy zespół, który będzie przyjmował zgłoszenia za pośrednictwem telefonów oraz formularzy. Zespół następnie będzie przekazywał je do odpowiednich służb oraz udzieli niezbędnych porad dotyczących ratowania zwierząt. Czekają nas jeszcze koszty konsultacji techniczno-administracyjnych związanych z funkcjonalnością aplikacji.


  Trochę tego jest... Ale Kochani, walczymy dalej! 112 dla zwierząt jest coraz bliżej!

  Czytaj więcej
 • Siemano ludziska!


  Z wiadomych przyczyn, tegoroczny mecz Komicy - Raperzy został odwołany. Szkoda. Ale to nic! Internetowa zbiórka trwa w najlepsze! A na tę chwilę, naszym największym darczyńcą jest Piotrek Szumowski! A to dzięki wspaniałym licytacjom, które wraz z Sebastian Rejent miały miejsce podczas streamów "Szumowski i Rejent w domu na streamie". Chłopaki zlicytowali dwa piękne obrazy a na konto zbiórki wpłynęło aż 2270 zł!! 🏆

  Dziękujemy za ten cudowny gest! ❤


  A już jutro o 18:00 na kanale YouTube Adam Van Bendler Official, zobaczycie skróty drugiego meczu KOMICY - RAPERZY, będącego również platformą promocyjną naszej zbiórki, której przedmiotem jest nasz APLIKACJA ANIMAL HELPER. Czekamy na kolejnych zajebisty ludzi pragnąc wesprzeć naszą inicjatywę! ❤ Piona!

  o01ddc2b7a48e2cd.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbuduj z nami 112 dla zwierząt!


Szybkie działanie, profesjonalna pomoc i dostęp dla każdego - to podstawowe założenia aplikacji Animal Helper. Ma ona zrewolucjonizować ratowanie zwierząt w całej Polsce, uprościć formę kontaktu i stworzyć system pomocy, którego w naszym kraju zwyczajnie brakuje.


Chcesz zgłosić przypadek niehumanitarnego traktowania zwierząt? Ale… Zaraz, zaraz. Kto w zasadzie się tym zajmuje? Gmina, policja, weterynarz, a może jakaś fundacja? Nie chcemy, byś tracił cenny czas na szukanie odpowiedzi. To czas, który może uratować życie zwierzęcia.


Chcemy, by odpowiedzią zawsze był ANIMAL HELPER.


By pomoc znalazła się zawsze. I to od razu. Chcemy ujednolicić, usystematyzować i uprościć formę kontaktu. Stworzyć jeden system obiegu informacji, by powiadomić odpowiednie, miejscowe organy ścigania i służby ratunkowe. Te możliwości stwarza powstająca właśnie aplikacja ANIMAL HELPER, która ma zrewolucjonizować ratowanie zwierząt w całej Polsce.


Aplikacja ANIMAL HELPER to:


- prosty interfejs i intuicyjne menu - pozwolą szybko wysłać zgłoszenie ze zdjęciem lub filmikiem, geotagiem i opisem sprawy, aby zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy mogli posługiwać się nią bez utrudnień.


- aplikacja niekomercyjna - bezpłatna, dostępna na każdy smartfon z androidem i iOS, dzięki czemu każdy może ją pobrać, bez dodatkowo płatnych funkcji.


- szybkie działanie - podczas wypełniania formularza zgłoszenia, aplikacja bezpośrednio przekieruje użytkownika do funkcji aparatu lub galerii zdjęć. Zdjęcie lub film to najlepsze dowody w sprawie znęcania się, zaniedbywania lub potrącenia czy porzucenia zwierzęcia na pastwę losu.


- dokładna lokalizacja - aplikacja „na gorąco” przekaże dokładne miejsce zdarzenia przy użyciu modułu GPS. Dzięki temu powiadomione służby szybciej dotrą na miejsce zdarzenia.


- profesjonalna pomoc – wszystkie sprawy przyjmować będą specjalnie przeszkoleni pracownicy centrali, do których trafią zgłoszenia formularzowe.


- baza kontaktów – w przypadku zgłoszeń telefonicznych, aplikacja będzie podpowiadała – w zależności od regionu – szereg numerów lokalnych służb interwencyjnych.


- aplikacja bogata w porady - użytkownik znajdzie w niej wskazówki prawne, weterynaryjne, zoopsychologiczne oraz porady pierwszej pomocy, wsparte infografikami dla łatwiejszego przyswajania informacji.


ANIMAL HELPER to tak naprawdę każdy z nas. Każdy, któremu nie jest obojętny los bezbronnych i skrzywdzonych zwierząt. Każdy, kto szybko i skutecznie chce im pomóc.


Jak jest teraz?

W praktyce, w zależności od formy zgłoszenia, interwencje podejmują różne instytucje i żadna z nich nie spełnia wszystkich potrzeb w sferze ratowania naszych braci mniejszych.


Policja – jedyna służba funkcjonująca w każdym regionie kraju, w trybie całodobowym. ALE funkcjonariusze nie są szkoleni w ratownictwie zwierząt, nie posiadają kompetencji do oceny kondycji i warunków bytowych zwierząt, nie posiadają transportów, ani miejsc dla ewentualnie uratowanych zwierząt.


Straż Miejska – podobnie jak wyżej, plus brak możliwości ścigania przestępstw określonych w przepisach prawa.


Inspekcja Ochrony Środowiska – kompetencje ograniczone do zwierząt dzikich i egzotycznych, kompetencje nadzorcze, bez faktycznej możliwości udzielenia pomocy potrzebującym zwierzętom.


Inspekcja Weterynaryjna – służba posiadająca nadzór nad przestrzeganiem przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt. Teoretycznie mająca spełniać zadania dotyczące szeroko pojętej ochrony zwierząt, lecz w rzeczywistości tragicznie niedofinansowana i absolutnie niewydolna. Podstawowym zadaniem inspekcji, składającej się z coraz to mniejszej liczby faktycznych lekarzy weterynarii, jest kontrola produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego. Brak miejsc i transportów dla uratowanych zwierząt, brak możliwości natychmiastowej reakcji, brak uprzywilejowanych drogowo pojazdów, brak prawnej możliwości odbioru zwierząt w trybie natychmiastowym. Ponadto, inspektoraty weterynaryjne funkcjonują jedynie w wymiarze ośmiu godzin w dni powszednie.


Organizacje, których statutowym celem jest ratowanie zwierząt - w zdecydowanej większości składające się tylko, bądź głównie z wolontariuszy, co często ogranicza podjęcie natychmiastowej reakcji. Większość organizacji składa się z bardzo niewielkiej liczby członków, gdzie często zaangażowanie i chęci nie idą w parze z możliwościami technicznymi i finansowymi. Mimo to, w znacznym stopniu, towarzystwa wypełniają luki opisane przy powyżej wskazanych instytucjach.


Rezultatem powyższego, nagminnie zdarzają się sytuacje, w których zwierzęta nie otrzymują pomocy lub jest ona znacznie spóźniona. Między innymi, przez powszechnie stosowaną tzw. "spychologię", wśród służb odbierających zgłoszenia. Niehumanitarne traktowanie zwierząt najczęściej zgłaszane jest w formie maili, telefonów, a czasem nawet przez komunikatory społecznościowe. Pomyślcie do ilu zgłoszeń nie doszło, ponieważ świadek miał mętlik w głowie i nie wiedział, które służby powiadomić?


Teraz, razem mamy okazję to zmienić. Dołącz do zbiórki i razem z nami stwórz aplikację ANIMAL HELPER. 


Pomysłodawcami aplikacji są Paweł Gebert - biegły sądowy z zakresu ochrony i dobrostanu zwierząt, oraz Adam Van Bendler - stand-uper oraz założyciel Fundacji Psia Krew. Razem z ekipą Macieja Wilka ze Stage Production, postanowili podjąć się wspólnie tego wyzwania.


Zbiórka trwa aż do skutku. Zbieramy na dokończenie aplikacji, jej aktualizowanie oraz operatorów centrali Animal Helper. Planujemy rozpocząć działania w drugim kwartale 2021 roku.


Edit - Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy Was poinformować o postępach związanych z powstawaniem aplikacji! Partnerami Technologicznymi, a więc Dostawcami Aplikacji zostali PORTA KMI Poland oraz BinarApps! Wielkie brawa dla nich, bo dzięki ich działaniom cel jest coraz bliżej!


Oznacza to mniej więcej tyle, że profesjonaliści zajmują się teraz budową aplikacji Animal Helper, a my, poza tym, że ocieramy łzy wzruszenia, pracujemy dalej nad zebraniem kwoty, która pozwoli nam wyszkolić i zatrudnić kilkuosobowy zespół, który będzie przyjmował zgłoszenia za pośrednictwem telefonów oraz formularzy. Zespół następnie będzie przekazywał je do odpowiednich służb oraz udzieli niezbędnych porad dotyczących ratowania zwierząt. Czekają nas jeszcze koszty konsultacji techniczno-administracyjnych związanych z funkcjonalnością aplikacji.


Trochę tego jest... Ale Kochani, walczymy dalej! 112 dla zwierząt jest coraz bliżej!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 2778

PS
Piotr Szumowski
2 270 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
FM
Filip Markiewicz
800 zł
FP
Filip Pijor
530 zł
BI
Bożena i Feliks
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
M
Marsta
500 zł
K
Kustosz Humoru
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 113

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

691 896 zrzutek

i zebrali

456 506 341 zł

A ty na co dziś zbierasz?