id: anmtrb

Manna 68 - prosimy o wsparcie

Manna 68 - prosimy o wsparcie

Nasi użytkownicy założyli 912 229 zrzutek i zebrali 874 134 946 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani,

 

Dziś mija miesiąc, odkąd rządowym dekretem zamknięto takie restauracje, jak nasza. O rozporządzeniu poinformowano na ledwie kilka godzin przed wejściem w życie. Był piątek wieczór, a lokale miały być zamknięte już od północy. Mija miesiąc i mimo buńczucznie ogłaszanych tarcz i wszelkiej maści planów mających zbawić gospodarkę, nasza restauracja nie tylko nie dostała choćby złotówki od państwa, ale nawet nie mieści się w obecnie przyjętych planach.

 

Nie próżnujemy i dostarczamy jedzenie pod Wasze drzwi, ale dostawy generują zaledwie około 15% przychodów. Zatrudniamy kilkanaście osób. Drobne zyski z dowozów przekazujemy części pracowników na poczet ich wypłat. Przecież oni także mają swoje długi, kredyty, czynsze i szkoły do opłacenia. Naszym obowiązkiem jest im pomóc, najlepiej jak potrafimy. Gdyby nie zamrożony czynsz przez wyrozumiałego właściciela lokalu, zatonęlibyśmy w ciągu dwóch pierwszych tygodni. Manna działa od ledwie dwóch lat i nadal jesteśmy uwikłani w spłaty kredytów oraz leasingu na sprzęt gastronomiczny. Natychmiast po wejściu obostrzeń w życie, złożyliśmy wnioski o wakacje kredytowe i prolongaty. Niektóre wnioski zostały rozpatrzone negatywnie, a inne pozytywnie, ale z zastrzeżeniem, że mogą wejść w życie… od maja. Oznacza to, że marzec i kwiecień – mimo bardzo małej płynności finansowej restauracji – wiążą się z olbrzymi wydatkami wynoszącymi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

W marcu 2019 roku przeżyliśmy tragedię. Lejąca się przez wiele godzin w nocy woda z pobliskiej klatki schodowej doszczętnie zalała cały lokal. Restauracja była zamknięta na blisko miesiąc. Podnieśliśmy się dzięki wparciu naszych przyjaciół i rodzin. W tamtym czasie kontaktowało się z nami wielu naszych cudownych Gości, którzy oferowali fizyczną pomoc, wsparcie finansowe i organizację zbiórek. Dumnie odmówiliśmy. Niestety obecna sytuacja nie pozwala utrzymać restauracji na jedynie własnych barkach.

 

Szyld Manny nad drzwiami ulicy Świętego Ducha 68 w Gdańsku zostanie jedynie dzięki Waszemu wsparciu. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji wiele osób doświadcza podobnych problemów, ale nie mamy wyjścia i musimy poprosić Was o pomoc.

 

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów bieżących: opłaty za leasingi, faktury od dostawców, elektryczność i płace dla zespołu.  

 

Za dokonane wpłaty w wysokości 50 złotych i wyżej z przyjemnością wystawimy vouchery do wykorzystania w Mannie w okresie 12 miesięcy. Aby uzyskać voucher należy podać swój adres mailowy w polu „wiadomość do organizatora”.


Prosimy także, UDOSTĘPNIAJCIE zrzutkę u siebie! Im więcej osób wie o naszej zbiórce, tym większa nasza szansa na przetrwanie!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 121

preloader

Komentarze 10

 
2500 znaków