Opis zrzutki

Siadasz przy Wigilijnym stole nakrytym dla Ciebie i Twoich bliskich. Obok dodatkowy talerz – zgodnie z tradycją dla niespodziewanego gościa. A gdyby tradycję zamienić na praktykę? Gdyby dzięki Tobie to miejsce nie było puste? Razem z nami sprawisz, że osoby, które nie mają z kim zasiąść do stołu, nie będę same.


i0a0e3841955a9d2.png


Z CZYM KOJARZĄ CI SIĘ ŚWIĘTA?

Rodzina, radość, ciepła atmosfera? Takie same odpowiedzi padają na naszej Jadłodajni. Ale nie tylko takie…


„Z samotnością – powiedziała pani Marta. – Od kiedy mąż umarł jest tak smutno. Dzieci mam, ale każdy w swoją stronę. Odwiedzam szopki, pójdę do kościoła, pomodlę się no i tyle.”

W tym roku pani Marta przyjdzie na naszą Wigilię, bo – jak mówi – czuje się tutaj jak u siebie, jak w rodzinie: „Wolontariusze są tacy życzliwi i opiekuńczy”. 


„Idę na Wigilię tu i tu jest dobrze. Tutaj jest dobroć, ciepło, szacunek do drugiego, można porozmawiać, zaprzyjaźnić się. Ja się bardzo dobrze tutaj czuję” – dodaje pani Krysia. 


g0fe095cff2749f2.jpeg


W WIGILIJNY WIECZÓR

Co roku na naszą Wigilię przychodzi 250 osób bez domu, ludzi starszych, samotnych. Jadalnia zamienia się w świątecznie udekorowaną salę, ze stołów znikają ceraty – zastępują je białe obrusy i stroiki. Przy każdym nakryciu ręcznie wykonana kartka z życzeniami. Przygotowujemy te święta razem, jedni pomagają przy sprzątaniu, niektórzy stroją salę, a kilka osób szykuje krótkie przedstawienie:


„Najbardziej zapamiętałam z zeszłego roku jak byłam Maryją, Tadek Józefem a Basia Aniołem. To jak trzymałam Dzieciątko Jezus, było dla mnie dużym przeżyciem. To był piękny występ” – opowiada pani Krysia.


Dzielimy się opłatkiem, podawane są tradycyjne potrawy (barszcz, ryba, kapusta) , ciasta i owoce. Każdy otrzymuje świąteczną paczkę – w końcu nie ma świąt bez prezentów!


Są takie miejsca gdzie zjesz i trzeba szybko wychodzić, tutaj jest inaczej”.


Po wieczerzy kto chce, może zostać – jeszcze przez długi czas rozmawiamy, śpiewamy kolędy, idziemy na Pasterkę, po której ci, którzy nie mają dokąd wrócić, mogą tę wyjątkową noc spędzić u nas.


l81ee8cd57ca4e5c.jpeg


JAKĄ MOC MA TWOJE WSPARCIE?

Wpłacając 25 zł – zapewnisz jednej osobie wigilijne dania, 50 zł – świąteczną paczkę, 80 zł – pełen udział w wieczerzy, ktoś dzięki Tobie nie będzie w te Święta sam!


Mieszkasz w Krakowie lub w okolicach? Chcesz pomóc w przygotowaniach lub dołączyć do naszej Wigilii? – skontaktuj się z nami: [email protected]


t5ed00fa734eb14e.jpeg


Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej działalności?


Polub nas na Facebooku

Odwiedź naszą stronę


Dziękujemy za każdą wpłatę i udostępnienia ! :-)


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 33

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
240 zł
ND
Natalia Dziurda
210 zł
M
Maciek i Magda
200 zł
AD
Agata Dębiec
160 zł
P
Piotr
155 zł
UO
Urszula Olczyk
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AS
Anna S
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

692 657 zrzutek

i zebrali

457 525 636 zł

A ty na co dziś zbierasz?