id: apajdz

POJEMNIK NA NAKRĘTKI DLA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W WOLI GORYŃSKIEJ

POJEMNIK NA NAKRĘTKI DLA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W WOLI GORYŃSKIEJ

660 zł 
z 2 000 zł
33%
49 dni do końca
17 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteśmy jednostką OSP z wieloma tradycjami. Od początku istnienia głównym zadaniem OSP Goryń jest niesienie pomocy. Na naszym terenie, występują obszary chronione: Kozienicki Park Krajobrazowy, Ostoja Kozienicka oraz Obszar Natura 2000. Na terenie naszego rejonu operacyjnego występują również tereny zalewowe doliny rzeki Radomki oraz takie przedsiębiorstwa jak: Cynkownia, Zakłady Drzewne oraz inne mniejsze zakłady. Jednostka OSP Goryń dysponuje młodymi druhami z ogromnym zapałem do działania. Wszyscy posiadają odpowiednie przeszkolenia i badania lekarskie. Jednostka dysponuje także remizą strażacką, finansowaną przez gminę Jastrzębia. O stan wizualny oraz techniczny dbają druhowie wraz z Panią Sołtys naszej miejscowości. Ochotnicza Straż Pożarna w Goryniu w ostatnich latach notuje wzrost ilości członków i co bardzo istotne przybywa młodych strażaków, którzy zapewniają ciągłość działania jednostki, mającej bardzo bogatą przeszłość i tradycję współpracy z miejscową społecznością.Poza dbaniem o bezpieczeństwo lokalnej społeczności i naszej przyrody, nasza jednostka znana jest z wielu charytatywnych akcji dla pobliskiej społeczności i nie tylko. Możemy pochwalić się zakupem pojemnika w kształcie serca na plastikowe nakrętki dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Goryniu, odmalowaniu pomieszczeń na oddziale onkologii dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz przekazanie tej placówce blisko 100 paczek mikołajkowych dla dzieci.Wszystkie nasze dotychczasowe akcje mogą Państwo śledzić na fanpage'u naszej strony OSP GORYŃ pod linkiem:


https://www.facebook.com/ospgoryn4.05/We współpracy z Panią Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II w Woli Goryńskiej Magdaleną Trzmiel-Wieteską i całą społecznością szkolną postanowiliśmy założyć zbiórkę, która pomoże w zakupie pojemnika na plastikowe nakrętki dla tej placówki. Jako strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Goryniu, zwracam się do Państwa, ludzi dobrej woli o pomoc w uzbieraniu potrzebnej kwoty. Koszt zakupu serca wraz z transportem waha się w granicach 1700-2000 zł. Nasza jednostka planuje wspomóc właśnie tym cennym darem dzieci, które na tę pomoc czekają. Zakupione serce zostanie zamontowanie na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. JANA PAWŁA II w Woli Goryńskiej aby uczniowie i inne osoby mogły dorzucić swoją "cegiełkę" dla dobra osoby potrzebującej pomocy. Zebrane nakrętki zostaną przekazane do najbliższej fundacji, organizacji, firm, które biorą udział w zorganizowanych akcjach zbiórek na konkretny cel. Pieniądze otrzymane za plastikowe korki przeznaczone zostaną na zakup wózków inwalidzkich, protez czy innego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego.Oprócz realnej pomocy np. osobom z niepełnosprawnością w zakupie wózka, zbieranie nakrętek ma także ważny wymiar ekologiczny. Dzięki temu możemy uczyć dzieci segregacji odpadów, mamy wpływ na mniejszą ilość śmieci na wysypiskach. Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastików, na rzecz wykorzystania surowców wtórnych z odpadów.
Razem możemy zdziałać więcej!!!Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Goryńskiej mam nadzieję, że zyska piękną rzecz na szczytny cel w co mocno wierzymy.Pozdrawiam

Jakub Bednarek


Druh OSP GORYŃ

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 17

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

878 785 zrzutek

i zebrali

807 978 343 zł

A ty na co dziś zbierasz?