id: apev4x

Zdzisiek- kot po wypadku z przewlekłą niewydolnością nerek

Zdzisiek- kot po wypadku z przewlekłą niewydolnością nerek

Nasi użytkownicy założyli 1 034 348 zrzutek i zebrali 1 100 221 967 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Bardzo prosimy o pomoc w pokryciu kosztów leczenia Zdziśka- kota po wypadku z przewlekłą niewydolnością nerek.

zb5bc0a723250c26.jpegZdzisiek to około 10-letni burasek, który został przywieziony do Przychodni Weterynaryjnej "Help" w Olsztynie z początkiem maja i odtąd stał się jej stałym mieszkańcem. Kociaka przywiózł do lecznicy starszy Pan-Zdzisław (dlatego też kocurek otrzymał to samo imię) , który doglądał i dokarmiał go na jednym z olsztyńskich targowisk. Jednakże Zdzichu nie miał stałego domu- w dzień był towarzyszem przypadkowych ludzi na ulicy, a noce czasami spędzał w budce strażnika giełdy. Bezdomność i brak stałej opieki w efekcie doprowadziły do tego, że kot uległ wypadkowi i musiał być natychmiast operowany.

W badaniu klinicznym stwierdzono: „zwichnięcie brzuszno-doogonowe główki kości udowej lewej, przerwanie ciągłości torebki stawowej i wszystkich więzadeł przyśrodkowej strony stawu skokowego, ranę skórną na przyśrodkowej powierzchni podudzia mającej swój bieg od połowy podudzia do paliczków, obnażenie i mocne zanieczyszczenie palca II stopy oraz złamanie bez przemieszczenia kości kulszowej lewej”. Badania biochemiczne krwi już wtedy wykazały podwyższone parametry nerkowe, ale lekarze podjęli się zabiegu ze względu na zagrażające życiu powikłania. Kot przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadeł oraz amputacji dwóch palców tylnej kończyny. Okres rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym zniósł dobrze, jednak od tego momentu kolejnym punktem jego leczenia stała się postępująca niewydolność nerek.

b4d4bdc8d9ad8935.jpegWynik badania mocznika we krwi Zdziśka w pewnym momencie wynosił 492 mg/dl (norma 50mg/dl!). Po kilku tygodniach leczenia udało się zmniejszyć dany wynik do 235 mg/dl, jednak to dopiero początek walki o zdrowie i dalsze spokojne życie kocurka. 

Pan Zdzisław- dotychczasowy prawny opiekun kota, opłacił koszty leczenia zwierzęcia, które po wielu zabiegach, badaniach i farmakoterapii wynosiły 2300 zł, jednakże ciężka choroba nowotworowa Pana Zdzisława, konieczność stałego monitorowania jego stanu zdrowia, wizyty w szpitalu i ciąg chemioterapii spowodowały, że Pan zdecydował się oddać kocurka pod opiekę fundacji Kici Caffe w Olsztynie.

w5505526c37ced3a.jpegKoszty leczenia Zdzisława na dzień dzisiejszy:

-320zł dotychczasowe badania krwi, wlewy oraz hospitalizacja,

-130zł karma weterynaryjna na 3 miesiące,

-45zł Renal Vet na 2 miesiące kuracji,

-30zł leki osłonowe na przewód pokarmowy na 2 miesiące,

-ok 450zł wlewy podskórne lub dożylne przez około 2 miesiące co 2/3 dni,

-45zł pierwsza kontrola krwi zaplanowana na 12.10.20r.

Zdzisiek do końca życia, musi być na specjalistycznej karmie oraz pod opieką weterynarzy, przed nim comiesięczna (docelowo co 3 miesiące) kontrola parametrów nerkowych oraz morfologii. 

Celem weryfikacji powyższych danych oraz udostępnienia bieżących kosztów leczenia Zdzicha podaję kontakt ze mną:

https://www.facebook.com/ola.szuster

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

MK
Magda Korzeb i Paweł Michalski
200 zł
SW
Sandra Wołowska
100 zł
MK
Gosia Korzeb
100 zł
KH
Karolina
50 zł
IW
Iwona
50 zł
MC
Michał Czernik
50 zł
PK
Piotr Kosiński
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AG
Agnieszka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!