id: zkkbs6

Opracowanie polskiej wersji Revelation NOW!

Opracowanie polskiej wersji Revelation NOW!

Nasi użytkownicy założyli 980 701 zrzutek i zebrali 1 002 390 836 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • Edit (4 maja 2023): DOSTALIŚMY PRAWA DO WYDANIA AUDIOBOOKA!

  Dotyczy: "Revelation Verse by Verse: A Daily Devotional" (pol. "Apokalipsa Werset po Wersecie: Codzienne Nabożeństwo"). Poniżej tłumaczenie przedmowy i pierwszej strony codziennych pobudek biblijnych. Mieliśmy okazję przyjrzeć się temu dziełu, które ze stronicy na stronicę zaskakuje bogactwem przykładów, przemyśleń i odniesień. Ewentualna nadwyżka finansowa ze zbiórki zostanie przekazana na nagranie audiobooka tej książki.


  PRZEDMOWA


  Zdumiewający fakt: wyceniona na 1,69 miliona dolarów, jedna z najdroższych książek, jakie kiedykolwiek zakupiono, to rzadki egzemplarz Nowego Testamentu Wycliffe'a. Tłumaczenia Jana Wycliffe'a na język angielski pod koniec XIV wieku były tak znaczące, że zapoczątkowały ruch przedreformacyjny, będący wczesnym sprzeciwem wobec wielu nauk Kościoła rzymskokatolickiego.


  Żadna inna księga Biblii nie jest tak cenna dla naszych czasów jak Księga Apokalipsy. Głębokie przesłanie od Jezusa Chrystusa przekazane apostołowi Janowi, który został zesłany jako więzień na wyspę Patmos, rozpoczyna się pięknym błogosławieństwem, a następnie tworzy niepowtarzalne podstawy, dzięki którym można zrozumieć wielką kosmiczną wojnę między Chrystusem a szatanem.


  Apokalipsa nie ma na celu jedynie zaspokojenia ciekawości przypadkowego czytelnika, który ma nadzieję na uzyskanie jakiegoś tajemniczego wglądu w przyszłość. Jest to raczej pełne mocy objawienie Chrystusa i wielkiego planu zbawienia, który ma odkupić zgubionych i zniszczyć grzech na zawsze. Obejmuje ona wielkie tematy, w tym głębsze zrozumienie niebiańskiej świątyni, pełniejszy wgląd w ewangelię, jaśniejszy pogląd na rolę Kościoła i rozszerzony obraz ostatecznych wydarzeń, które będą miały miejsce przed powrotem Jezusa.


  Ponieważ Apokalipsa jest starożytną przepowiednią napisaną za pomocą symboli, należy zachować wielką ostrożność, aby odróżnić przenośnię od dosłowności. Podczas gdy niektórzy uważają, że wszystkie proroctwa zawarte w tej księdze już się wydarzyły lub jeszcze się wydarzą, to niniejsze rozważania opierają się na podejściu historycznym, co oznacza, że Apokalipsa obejmuje szeroki zakres czasu - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość - od czasów Jana do naszych czasów, a ostatecznie kończy się szczęśliwym ludem Bożym żyjącym na Nowej Ziemi.


  "Apokalipsa Werset po Wersecie: Codzienne Nabożeństwo" została napisana, aby wzbogacić twoje zrozumienie natchnionego Słowa Bożego. Nie jest to wyczerpujący komentarz, ale starannie obejmuje wszystkie główne tematy i zagadnienia tekstu w praktyczny sposób. Modlimy się, aby te codzienne nabożeństwa stały się cennym i inspirującym odniesieniem dla przyszłych rozważań biblijnych.


  Niech Bóg rozpali w twoim sercu przemianę, która sprawi, że pewnego dnia staniesz na morzu ze szkła i zaśpiewasz z odkupionymi: "(...) Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny! Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów!" (Apokalipsa 15,3 BT) .


  pastor Doug Batchelor

  Przewodniczący, Amazing Facts International


  ================


  dzień 1

  JEZUS OBJAWIONY


  "Objawienie Jezusa Chrystusa (...)" (Ap 1,1).


  Wielogłowe bestie, plagi, ogień, siarka i... Jezus? Powszechna opinia o Apokalipsie wydaje się być albo przerażająca, albo oszałamiająca. Jednak już od pierwszego zdania tej ostatniej księgi Biblii Apokalipsa ma jeden, prosty cel. Jak sama nazwa wskazuje, księga Apokalipsy (Księga Objawienia) jest poświęcona odsłanianiu rzeczy przez i o Jezusie Chrystusie.


  Choć niektóre Biblie tytułują ją "Apokalipsą św. Jana", pierwszy werset wyraźnie mówi co innego. Jej autorem jest Jezus; Jezus jest wszechobecnym motywem. Jest Najwyższym Kapłanem w rozdziale 1, Barankiem na tronie w rozdziale 4, Lwem Judy w rozdziale 5, Zwycięzcą na białym koniu w rozdziale 6, Chłopczykiem w rozdziale 12, Synem Człowieczym w rozdziale 14, Słowem Bożym w rozdziale 19, Sędzią na białym tronie w rozdziale 20 oraz Alfą i Omegą w rozdziale 22. Jezus jest wszechobecny w księdze Apokalipsy!


  Wiemy, że kulminacyjnym punktem życia Jezusa na ziemi była Jego śmierć na krzyżu za grzechy całego świata, największa demonstracja miłości w historii. Ale Chrystus nie poprzestał na tym. W Apokalipsie widzimy pełny zapis nieustannej pracy Zbawiciela dla zbawienia ludzkości, od założenia kościoła chrześcijańskiego w czasach apostolskich aż po świt wieczności na nowej ziemi. W rzeczywistości można nazwać Apokalipsę piątą Ewangelią.


  Kładzie ona nacisk na plan Chrystusa dotyczący naszego ostatecznego wyzwolenia podczas Jego drugiego przyjścia. Szczególne znaczenie mają wydarzenia, które obejmują ostatnie dni historii ziemi - dni, w których żyjemy. Oznacza to, że Apokalipsa ma specjalne prorocze przesłanie właśnie dla ciebie. W Apokalipsie nie chodzi o strach i zamieszanie, lecz o roztoczenie czułej opieki Chrystusa nad tobą.


  Jak zobaczysz, jej treść przynosi gwarancję pokoju, wzmocnienie w próbach i wiarę, która przekształca. Naszą modlitwą jest, abyś w trakcie podróży przez księgę Apokalipsy, werset po wersecie, zyskał znacznie jaśniejsze objawienie Jezusa i Jego planów dla twojego życia w tych ostatnich dniach. Czy jesteś gotowy, by poznać prawdę z listu miłosnego Jezusa do ciebie?


  Modlitwa: Drogi Panie, niech zrozumiem i zostanę uświęcony przez miłość Jezusa, Twojego Syna, objawioną w moim studium tej ważnej książki.


  Do dalszego studiowania: Dn 12,4.9.10.13; J 3,36; Ap 22,6


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Internetowa telewizja nadzieja.tv, w porozumieniu z Amazing Facts, pragnie przetłumaczyć serię 20-tu wykładów pastora Douga Batchelora pt. „Revelation NOW” (polski tytuł roboczy to „CZAS na Apokalipsę” albo „Apokalipsa TERAZ”) wraz z modułami pytań i odpowiedzi (ok. 60 min. wykład i ok. 20 min. Q&A).

Rkp164H4JHMlnnep.png

CZYM JEST REVELATION NOW? To epicka seria biblijnych historii prezentowana przez Douga Batchelora. Zagłębisz się w karty Słowa Bożego, aby uzyskać jasne, godne zaufania, logiczne odpowiedzi na najpilniejsze pytania dotyczące życia, proroctw i dni ostatnich. Nie tylko uzyskasz zmieniający życie wgląd w to, co przyniesie przyszłość, ale także zdobędziesz praktyczne narzędzia, których potrzebujesz, aby cieszyć się powodzeniem tu i teraz! Ta seria, wykorzystująca najnowszą technologię medialną, jest przeznaczona dla każdego odbiorcy i przedstawia proroctwa biblijne w pełen nadziei, ujmujący i przekonujący sposób.


CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ? Zgromadzić fundusze na opracowanie odcinków (tłumaczenie, lektor, polskie plansze i napisy oraz postprodukcja). Wierzymy, że ta seria powinna trafić do polskiego odbiorcy. Udało nam się zmniejszyć potrzebne fundusze, gdyż niektórzy zadeklarowali się pracować nad tym materiałem zupełnie za darmo.


KTO MOŻE SKORZYSTAĆ? Zachęcamy abyś wsparł/-a tę szlachetną inicjatywę szczególnie, że ma być dostępna do dystrybucji dla każdego chętnego zainteresowanego wspólną emisją w tym samym czasie i bez żadnych ograniczeń. Pragniemy zachęcić do linkowania premier odcinków na swoich profilach społecznościowych, w komunikatorach i w każdy inny możliwy sposób.


KIEDY CHCEMY WYSTARTOWAĆ? Jeśli środki uda się zebrać do kwietnia 2023 roku, rozpoczęcie emisji serii będzie możliwe późną jesienią 2023 roku. Każda dalsza zwłoka przesunie w czasie premierę.


KIM JEST DOUG BATCHELOR? Pastor Doug Batchelor jest prezesem Amazing Facts International. Prowadzi cotygodniowy program telewizyjny „Sabbath School Study Hour” oraz program radiowy „Bible Answers Live”, który jest nadawany w każdą niedzielę o godzinie 19:00 czasu pacyficznego w USA. Można go również oglądać co tydzień w programie telewizyjnym „Amazing Facts with Doug Batchelor”. Po raz pierwszy w Polsce był w roku 2022 podczas Europejskiego Kongresu ASI w Gliwicach, a jego polskie wersje filmów i programów biblijnych na YouTube obejrzało w naszym kraju już prawie milion osób. Historię życia Batchelora możesz poznać z polskiego wydania książki pt. „Najbogatszy jaskiniowiec”.


TYTUŁY WYKŁADÓW

1 - Nadchodzące pochwycenie (Revelation’s Coming Rapture)

2 - Ostatnie imperium na Ziemi (Earth’s Last Empire)

3 - Czy Bóg stworzył diabła? (Did God create a Devil?)

4 - Ostateczne poświęcenie (Ultimate Sacrifice)

5 - Niezmienne prawo (The Unchangeable Law)

6 - Wspaniałe królestwo (The Magnificent Kingdom)

7 - Reszta naszej pracy (The Rest of Our Work)

8 - Najbogatszy jaskiniowiec (The Richest Caveman)

9 - Urzekające duchy (Bewitching Spirits)

10 - Ostatnia burza ogniowa (The Final Firestorm)

11 - Loch dla szatana (The Devil’s Dungeon)

12 - Oczyszczenie świątyni (Cleansing the Sanctuary)

13 - Narodzony w nurtach rzeki (Born in a River)

14 - Pokłon przed bestią (Bowing to the Beast)

15 - Oznaczony na śmierć (Marked for Death)

16 - Kobieta prawdy (The Woman of Truth)

17 - Zabójczy taniec córki (Daughter’s Deadly Dance)

18 - Babiloński bufet (Babylon’s Buffet)

19 - Ambasador króla (The King’s Ambassador)

20 - Cel bogobojnych (The Goal of the Godly)

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 32

 
Dane ukryte
20 zł
Klaudiusz Łyczko
100 zł
 
Dane ukryte
403,19 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WM
Walentyna M
1 000 zł
AB
abc
10 zł
SW
Sylwester Walkiewicz
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!