1. Uczestnikami rozgrywek będą osoby, które wpiszą się na listę i uiszczą wpisowe --> zrzutka.pl

2. Ustala się wpisowe w wysokości 30 zł/os. Wpłata na zrzutka.pl jest równoznaczna z zapisem

3. Uczestnicy biorący udział w rozgrywkach zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i gry fair play.

Sposób przeprowadzenia rozgrywek

4. Amatorska Liga Renault Karasiewicz i Syn będzie rozgrywana systemem „każdy z każdym”, jeden mecz do trzech wygranych setów. Każdy set to 10 zwycięskich punktów. (w przypadku wyniku 9:9 gra się do dwóch punktów przewagi).

Serwujemy naprzemiennie, po jednej wymianie.

5. Umówiony mecz można odwołać na 24 godziny przed jego rozpoczęciem w innej sytuacji mecz będzie traktowany jak rozegrany oraz wygrana będzie po stronie osoby, która stawiła się. W przypadku niestawienia się zawodnika na korcie w ciągu 15 minut od wyznaczonej godziny lub odwołania meczu w dniu spotkania przyznaje się walkower zawodnikowi obecnemu, zawodnik odwołujący mecz w dniu meczu pokrywa 100 % kosztów wynajęcia kortu. Zawodnicy mogą postanowić o rozegraniu spotkania pomimo spóźnienia.

6. W sytuacjach spornych, czy piłka była dobra, czy aut jeśli zawodnicy nie mogą dojść do porozumienia taką piłkę POWTARZAMY.

7. Zawodnicy sami sędziują mecze. Zawodnicy mają również prawo do wyznaczenia za obopólną zgodą dodatkowej osoby do sędziowania meczu lub rozstrzygania kwestii spornych. W trakcie trwania meczu kwestie sporne powinny być zawsze rozstrzygane w atmosferze fair play. Gdy zawodnicy nie są do końca pewni czy piłka była autowa czy dobra, lub nie mogą dojść do porozumienia w innej kwestii spornej, zaleca się powtórzenie punktu.

8. Po zakończeniu meczu zawodnicy zobowiązani są do powiadomienia o wyniku meczu.

9. Każdy mecz zostanie odnotowany w tabeli ligowej publikowanej w tej grupie Fb.

UWAGA! Gdy uczestnik jakiegoś powodu nie może rozegrać spotkania, zobowiązany jest do odwołania zarezerwowanego kortu do 24 godzin przed terminem rozegrania meczu, w innym wypadku jest zobowiązany do wniesienia opłaty za kort.

IV. Tabela i zasady punktacji

PUNKTACJA:

*wygrana w stosunku 3:0, 3:1 – 4 punkty,

*wygrana w stosunku 3:2 – 3 punkty,

*przegrana w stosunku 2:3 – 2 punkty,

*przegrana w stosunku 1:3, 0:3 – 1 punkt,

*walkower jednostronny (nierozegrany pojedynek z powodu nieprzystąpienia jednego z przeciwników do meczu - -1 punkt (minus jeden punkt)

*w przypadku poddania meczu w trakcie gry (krecz) niedokończony set zostaje dopełniony, natomiast jeśli trzeci/piąty set jest niezbędny do rozstrzygnięcia wyniku, zapisywany jest jako 10:0 dla przeciwnika.

11. Kolejność w tabeli

*Kolejność w tabeli ustala się według ilości zdobytych punktów.

*W wypadku, gdy dwaj zawodnicy maja tę sama liczbę punktów, decyduje bezpośredni pojedynek, jeżeli jest więcej graczy z równa ilością punktów to wtedy decyduje mini tabela z ich udziałem i decyduje stosunek setów wygranych do przegranych oraz analogicznie stosunek gemów wygranych do przegranych.