id: ar7n4d

Nie chodzę - chcę polecieć...

Nie chodzę - chcę polecieć...

Nasi użytkownicy założyli 1 068 087 zrzutek i zebrali 1 164 705 359 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka na motoparalotnie.


Cześć wszystkim, mam na imię Grzegorz i jestem wielkim miłośnikiem czucia wolności i dzielenia się uśmiechem z innymi 🪂🚴😁

Z98ARqOuGq2yiXf3.jpgUwielbiam mój rower poziomy zwany przeze mnie "leżakiem". Moja pozycja na nim jest leżąca, a ja by go napędzać zamiast nóg używam siły rąk. Leżak towarzyszy mi już 5 lat, mamy za sobą wiele przygód. Wykręciłem już ponad 37tyś kilometrów. Mój rekord w jednym roku to 12tyś km.

ZsstvUcrzFZCU4hD.jpgNajfajniejszą przygodą był przejazd z Zakopanego do Gdańska w 9 dni. Podczas tej wyprawy zbieraliśmy środki dla fundacji i jej podopiecznych. Moim Leżakiem biorę również udział w wyścigach, jednak to bardziej dla spotkania się z innymi, niż wygrywania. Jednak zawsze chcę się być lepszym. W moim przypadku to raczej walka z samym sobą, ponieważ od wypadku, w którym straciłem obie nogi i złamałem kręgosłup każdy dzień jest wyzwaniem. Mój organizm czasem łapie focha i się buntuje, ale ja się nie daje i gdy tylko jest pogoda ruszam gdzieś przed siebie. Zamiast leżeć w łóżku i rozmyślać wolę obcować na łonie natury i cieszyć oczy. Nie chcę tracić czasu, bo już wystarczająco dużo go spędziłem w czterech ścianach po wypadku.


Dodatkowo od dwóch lat jestem jedna z nielicznych osób niepełnosprawnych posiadającą licencje pilota paralotni 🪂

XnS4zwmZ2fnSEK2D.jpgZrobiłem ją dzięki Fundacji, można powiedzieć że te dwie pasje: latanie 🪂 i rower 🚴 dają mi taką wolność, że nie da się tego opisać. Wystarczy, że przesiądę się z wózka inwalidzkiego do uprzęży, postawię skrzydło nad głowę, a wyciągarka podciągnie mnie pod chmurki. Kiedy zwalniam zaczep czuję się wolny i zapominam o wszystkim, o tym tym że coś boli, że nie mogę chodzić. Wszystkie te codzienne rzeczy schodzą na drugi plan. Nie chodzę, a latam! 🥰Chciałbym móc rozwijać tę pasję, stąd pomysł by zwrócić się do Was z prośbą o wsparcie i pomoc w zebraniu funduszy na zakup sprzętu do latania 🪂

Potrzebuję: (skrzydło paralotni dobrane do wagi pilota, napęd na wózku, czyli trajka, łączność radiowa i spadochron), wszystko dostosowanego dla osoby niepełnosprawnej. Dodatkowo by móc realizować to marzenie muszę zrobić licencję na motoparalotnie, pozwoliłoby to latać z silnikiem.

Dzięki temu mógłbym częściej zostawiać wózek inwalidzki na ziemi. Wzbijając się w powietrze czuć wolność i cieszyć oczy.

Będę bardzo wdzięczny, jeśli pomożecie spełnić moje marzenie o lataniu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

MA
Marcin Aftyka
ukryta
ML
Maria Lenarska
100 zł
LB
Łukasz
100 zł
BR
Barbara Rogalski
500 zł
AL
Emerytka
100 zł
AP
Adrian P
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków