Wakacyjny wyjazd na Roztocze dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie ID: arejp5

Wakacyjny wyjazd na Roztocze dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie ID: arejp5

3 327 zł z 3 000 zł

110%

3 327 zł

3 327 zł

z 3 000 zł

zakończona

zakończona

06.08.2019r

38

38

wspierających
110%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie zostały zaproszone na Festiwal Języka Polskiego do Szczebrzeszyna. Mają tam zaprezentować przedstawienie oparte o wiersze Jana Brzechwy. A także spędzić trzy dni wakacji w jednej z najpiękniejszych krain Polski – na Roztoczu. Pomóż nam, by wyjazd stał się możliwym!

Trzy dni wakacji na Roztoczu, zakończonych występem w Szczebrzeszynie!

Grupa artystyczna działająca w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie, pod opieką Elżbiety Rojek, Zariny Borokhoevej i Tomasza Kozdraja, przygotowała występ – krótkie przedstawienie z elementami tańca, śpiewu, gry na instrumentach i recytacją wierszy Brzechwy.

6 sierpnia o godzinie 14.00 wystąpimy na Festiwalu Języka Polskiegow Szczebrzeszyniezapraszamy!

Czego nam brakuje, by dzieci z mamami, opiekunami i wolontariuszami mogły wyjechać na trzydniową wycieczkę? Tylko kwoty 3000 zł. na pokrycie kosztów noclegu grupy około 40 osób. Pozostałe koszty wycieczki będą opłacone z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, z którego środków realizujemy projekt „Brzechwa dzieciom – język polski nie jest trudny!”.

Oto próbka występu dzieci z ośrodka na scenie Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach - ferie zimowe 2019: https://www.youtube.com/watch?v=ZUw2r6T2kHw

Kim jesteśmy? Stowarzyszenie „Dla Ziemi” od 10 lat pracuje na rzecz integracji z polskim społeczeństwem osób starających się o nadanie statusu uchodźcy. Do tej pory udawało nam się pozyskiwać środki ze specjalnie na to przeznaczonych funduszy unijnych. Niestety już trzy lata temu te fundusze zostały wstrzymane. Nie zmieniło to faktu, że w Ośrodkach dla Cudzoziemców nadal przebywają ludzie, którzy spędzają tam długie miesiące w oczekiwaniu na decyzję. Organizacje pozarządowe starają się, obecnie głównie, w ramach działań wolontariackich organizować zajęcia edukacyjne dla dzieci, naukę języka polskiego, wszystko to, co można zrobić bezkosztowo.

Dlaczego to robimy? Wakacje mogą być niezapomnianym czasem. Czasem zabawy, przyjemności, odpoczynku od nauki. Dzięki Waszym wpłatom dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie będą mogły pokazać polskiej publiczności w Szczebrzeszynie odrobinę swojej kultury i spędzić trzy dni poza ośrodkiem. Wycieczki dla dzieci organizujemy od wielu lat. Za każdym razem słyszymy, że są to najpiękniejsze dni, które spędzają w Polsce. Dni, które pozwalają wrócić pamięcią do dawnego, normalnego życia!

Jakie przygotujemy nagrody? W podziękowaniu za wpłaty dla każdego Darczyńcy dzieci narysują pamiątkowy rysunek, który opisze ich wspomnienia z wycieczki. Jeśli podadzą nam Państwo swoje adresy pocztowe lub mailowe, wyślemy do Państwa rysunki. A mamy dzieci, które wezmą udział w feriach zimowych, zrobią własnoręcznie zeszyty, tworzone według pomysłu artystki Joanny Kurkiewicz. W środku zeszytu znajdziecie też niespodziankę: przepis na przepyszną potrawę z kraju pochodzenia dzieci, czyli czeczeńską lub kurdyjską oraz mini słowniczek!

Wpłacający38

 
Dane ukryte
ukryta
ER
Elżbieta Rojek
30 zł
J
Jan
25 zł
 
Dane ukryte
30 zł
EW
Ewa Wojnowska
100 zł
M
Magda Apo
30 zł
M
Magda
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
E
eloy
300 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej

Rysunek z wycieczki

Rysunek wyślemy drogą mailową

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Rysunek z wycieczki + kartka pocztowa

Rysunek i kartkę wyślemy na podany przez Państwo adres pocztą tradycyjną

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

Wybieram

Wpłać 70 zł i więcej

Rysunek z wycieczki, kartka pocztowa i zeszyt z niespodzianką

Wszystko to zostanie wysłane do Państwa pocztą tradycyjną, po podaniu adresu pocztowego.

wybrano 4 razy

przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

534 568 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?