id: j6kvjx

Arek po wypadku stracił sprawność w obu rękach. Potrzebuje Twojej pomocy

Arek po wypadku stracił sprawność w obu rękach. Potrzebuje Twojej pomocy

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 471 zrzutek i zebrali 1 161 517 393 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nasza rodzinna tragedia rozpoczęła się 14 maja w Parzniewie. To miało być spokojne popołudnie na motocyklu dla mojego syna Arka, ale zamieniło się w koszmar, który trwa do dziś.


Samochód nie ustąpił pierwszeństwa

Jestem matką Arka i chciałabym podzielić się z Wami historią tragicznego wypadku motocyklowego, który dotknął mojego syna. Tego dnia Arek wraz ze swoją narzeczoną wybrał się motocyklem na lody, planując spokojne popołudnie i odwiedziny u mnie. Ich podróż przerwało niespodziewane zderzenie z samochodem, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa.


Mój syn, przyjął na siebie całe uderzenie, starając się chronić swoją narzeczoną. Samochód, który wymusił pierwszeństwo nie zatrzymał się i nie zwolnił, wykonując manewr skrętu, co zrelacjonował świadek zdarzenia. To wspomnienie nadal wzbudza we mnie dreszcze.


W szpitalu


aw8sIhYl4WHmurUD.jpg


Po wypadku moja synowa trafiła do szpitala, a Arka przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Lekarze stwierdzili u Arka bardzo dużo poważnych obrażeń, m.in.: uraz wielonarządowy, stłuczenie obrzęk i krwiak mózgu, stłuczenia mięśnia sercowego, stłuczenie płuca, złamanie podstawy czaszki, złamanie obojczyka, łopatki, złamanie kości miednicy, kości udowej, złamanie obu przedramion i uszkodzenie prawego splotu barkowego, porażenie prawej ręki i niedowład lewej ręki.


Byłam na miejscu wypadku

Wypadek wydarzył się 300 metrów od mojego domu. Dźwięki karetek i odlatującego śmigłowca był przerażający. Jak je usłyszałam od razu coś mnie tknęło i pobiegłam tam, skąd dochodziły te hałasy.


Start śmigłowca LPR, który przetransportowała Arka do szpitala


FF5E7ODdrqEj08QU.jpgNa miejscu wypadku rozpoznałam leżące na poboczu kaski motocyklowe, które należały do syna i jego narzeczonej. Zrozumiałam, że Arek miał wypadek.


Nasze życia teraz to ciągła walka

Od tamtego tragicznego dnia nasze życie wypełnione jest nieustającą walką i bezsilnością. Syn przez trzy tygodnie był w śpiączce, a potem spędził 3 miesiące w szpitalach. Przeszedł wiele operacji, ale niestety jego ręce nigdy nie odzyskają pełnej sprawności. Jego codzienne życie zależy teraz od pomocy innych.


Wystarczyła tylko chwila aby plany zawodowe i życiowe o ślubie Arka oraz jego narzeczonej zmieniły się w walkę o zdrowie, w walkę o powrót do sprawności.


9qE9jgef6gC6jsim.jpgProszę o pomoc dla syna

To co jest obecnie najbardziej potrzebne to dalsze leczenie i rehabilitacja. Miesięczny turnus w prywatnej klinice to koszty rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Dzięki dobrym ludziom udało nam się zebrać takie pieniądze, ale po zakończeniu dwóch turnusów rehabilitacyjnych stanęliśmy przed wyzwaniem kontynuowania kosztownej terapii. Nasze fundusze się wyczerpały, a nasza sytuacja finansowa jest trudna. Arek jest w tej chwili bez środków do życia. Potrzebujemy pilnego wsparcia finansowego, by zapewnić Arkowi odpowiednią opiekę i szansę na powrót do zdrowia.


Proszę o pomoc finansową - każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie. Jeśli nie możesz pomóc finansowo, proszę o udostępnienie tej zbiórki. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy już nas wspierają i tym, którzy zdecydują się pomóc.


Izabella, mama Arka


Uwaga: zdjęcia oraz film z miejsca wypadku, które zostały umieszczone w powyższym opisie pochodzą od Warszawska Grupa Luka&Maro.


Arek jest Podopiecznym

Fundacji Auxilia


aasjeq1AinxBhwpZ.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 73

GA
Tom
20 zł
GM
Grzywacz Mateusz
20 zł
VO
Volodymyr Oliinyk
20 zł
RK
Rafał Kozłowski
200 zł
LS
Lena Short
20 zł
AZ
Arkadiusz
10 zł
PK
Piotr Kędzierski
50 zł
AM
Adam
50 zł
MM
Marin Maruszewski
50 zł
AP
Agata posel
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!