id: arnshz

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" wspólnie zorganizujmy 800 paczek dla dzieci

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" wspólnie zorganizujmy 800 paczek dla dzieci

2 215 zł 
z 10 000 zł
22%
zakończona 10.12.2021r
16 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Z Mikołajem dla dzieci – możesz w tym pomóc! Wszystkie osoby, które lubią sprawiać radość innym zapraszamy do wsparcia corocznej akcji charytatywnej „Mikołaja z ulicy Krakowskiej” organizowanej przez Fundację Chrześcijańską „Adullam”. W tym roku będzie to już 15 edycja wspomnianej akcji, dzięki której do tej pory 6550 dzieci otrzymało prezenty. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, pracowników Fundacji „Adullam” oraz Darczyńców wspieramy, edukujemy i okazujemy miłość tym, którzy są na nią najwrażliwsi.

aca0117cdcaf2cf3.jpeg

Zachęcamy też Ciebie! Możesz stać się częścią tego wielkiego wydarzenia. Nasz akcja kierowana jest do dzieci z terenu Częstochowy oraz gmin m.in. Mykanów, Blachownia, Kłobuck i Konopiska, z rodzin przeżywających różne kryzysy, dzieci z różnymi niepełnosprawnościami oraz z pieczy zastępczej. W minionym roku udało nam się wspólnie przygotować paczki dla 600 dzieci. Każda paczka składała się z dwóch części: słodyczowej i prezentu dostosowanego do dziecka, tj. płci, wieku i ewentualnego stopnia niepełnosprawności.


v34439eae63b1b0a.jpeg


W tym roku chcemy przygotować jeszcze więcej paczek – dla 800 dzieci. Dlaczego? Z naszego doświadczenia i obserwacji rodzin, które wspieramy w ramach przedsięwzięcia wynika, że oprócz dziecka wskazanego do akcji (głównie ze względu na niepełnosprawność), w rodzinie jest rodzeństwo, które również chciałoby otrzymać paczkę, oraz że jest więcej rodzin, których sytuacja bytowa wskazuje na potrzebę większego wsparcia. Duże i bogate w różne słodkie przekąski paczki przygotowywane w ramach „Mikołaja z ulicy Krakowskiej” oprócz radości dadzą okazję dzieciom do podzielenia się ich zawartością z rodzeństwem albo kolegami. Nauka dzielenia się to ważny aspekt rozwoju społecznego każdego dziecka, warto więc ją wspierać i rozwijać. Dajmy przykład i idziemy za tym pięknym gestem dzielenia się i obdarowywania innych. Niech więcej dzieci skorzysta z tych magicznych chwil, a uśmiech rozjaśni ich buzie.


id563a28767edbf4.jpeg

k5a7c08765361667.jpeg

Jak to będzie wyglądało w tym roku?


Inauguracja akcji odbędzie się 4 grudnia o godzinie 15.00 w „Chatce Mikołaja” przy ulicy Krakowskiej 34. W bajkowym klimacie, przy blasku kominka, śmiechu elfów i skrzatów dzieci spotkają się z Mikołajem, będzie magicznie! W kolejnym tygodniu Mikołaj odwiedzi kolejne gminy, rozprzestrzeniając tam tę wyjątkową atmosferę. Jak co roku, liczymy na wsparcie Darczyńców, bez których zorganizowanie tak dużej akcji nie byłoby możliwe. Chcielibyśmy, aby taki przykład partnerskiego działania miał swój oddźwięk w województwie śląskim, a także w całym kraju. Każda kwota będzie wielkim gestem wsparcia, za który z góry dziękujemy. Razem stwórzmy wyjątkową magię „Mikołaja z ulicy Krakowskiej”. 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 16

PB
1 000 zł
WL
Witold L
300 zł
JB
Jolanta Baron
200 zł
AB
Agnieszka Bielarczyk
100 zł
AB
Ewa Pietralik
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
KP
Karol
50 zł
MD
Gosia Dobosz
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Krakowska 34, 42-202

Częstochowa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

864 725 zrzutek

i zebrali

763 157 538 zł

A ty na co dziś zbierasz?