id: arpy6v

Na operację i leczenie Patrycji

Na operację i leczenie Patrycji

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
72 671 zł 
z 70 000 zł
103%
zakończona 28.02.2022r
685 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Patrycja ma 29 lat, kochającego męża oraz 4-letnią córeczkę. W zeszłym roku rodzina kupiła swoje wymarzone cztery kąty. Wiedli spokojne i poukładane życie do momentu, gdy nagle pojawiła się choroba Patrycji. Diagnoza: rak piersi.

Zaczęło się niewinnie. Dziwny ból oraz uczucie ciągnięcia piersi w stronę pachy dało wyraźny sygnał do przebadania się. Pierwszym krokiem było USG piersi. Wynik badania pokazał, że coś się dzieje. Następnym badaniem był rezonans magnetyczny piersi i biopsja. Niedługo później Patrycja otrzymała wynik – rak przewodowy inwazyjny NST G3 (cT3NO). Jest to rak zagrażający przerzutami. Na moment rodzinie zawalił się świat. Jednak trzeba było wziąć się w garść i zacząć działać.

Proces leczenia chemioterapią jest długi. Patrycja przyjęła już chemię czerwoną, a obecnie jest w trakcie przyjmowania chemii białych. Kolejnym krokiem, zaraz po zakończeniu chemioterapii będzie mastektomia piersi.

Patrycja na co dzień jest aktywną mamą, która chciałaby jak najszybciej wrócić do normalnego życia. Jej marzeniem jest, aby operacja odbyła się w klinice w Niemczech, od razu z rekonstrukcją piersi. Niestety istnieje ryzyko przerzutów na inne organy. Strach przed ponownym przeżywaniem tego koszmaru jest zbyt wielki, dlatego Patrycja codziennie rozważa o profilaktycznym usunięciu także drugiej piersi.

Obecnie rodzina jest obciążona dużymi kosztami związanymi z leczeniem, m. in. cotygodniowe dojazdy na chemię. Aktualnie Patrycja przebywa na zwolnieniu lekarskim. Koszt operacji jest duży, ale jest ona niezbędna do pełnego powrotu do zdrowia. Po operacji niezbędna będzie rehabilitacja oraz dalsze leczenie.

Wahania przed otworzeniem zbiórki i proszenie o wsparcie długo towarzyszyły rodzinie. Patrycja równie długo miała problem z przyznaniem się przed samą sobą, że zmaga się z poważną chorobą.

Ten wpis jest również przesłaniem do młodych dziewczyn i nie tylko. Badajcie się! Nawet ledwo zauważalne objawy mogą sygnalizować poważną chorobę! Rak też może boleć. Choroba może dotknąć każdego z nas i nie zapyta nikogo o wiek.


W imieniu Patrycji i jej całej rodziny dziękujemy z całego serca za każdą pomoc oraz chęć okazania jej!


Dziękujemy,

Rodzina i przyjaciele

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 685

 
Dane ukryte
1 zł
BM
Bogdan Miśkiewicz
1 000 zł
PP
Paulina Polasik
50 zł
K-
Załoga Miś Bar Piła
700 zł
Kinga Łyżwińska
40 zł
K-
Karolina Kochmańska - podusie dekoracyjne
30 zł
ET
Edyta Twarduś
50 zł
JP
Jadwiga Piórkowska
91 zł
JP
Jadwiga Piórkowska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 41

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

851 799 zrzutek

i zebrali

736 607 537 zł

A ty na co dziś zbierasz?