id: arxbpp

Maltańskie Centrum Wolontariatu w Andrychowie

Maltańskie Centrum Wolontariatu w Andrychowie

10 502 zł 
z 10 000 zł
105%
zakończona 30.04.2021r
126 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Podążając za renesansowym pisarzem wychwalającym szlachetne zdrowie, dziś, w Światowym Dniu Zdrowia i Pracowników Ochrony Zdrowia, składamy najlepsze życzenia wszystkim, dla których ochrona zdrowia jest służbą i powołaniem. 


  Drodzy Lekarze, Pielęgniarki, Ratownicy, Wolontariusze, zwłaszcza Wy, których powołanie do niesienia pomocy potrzebującym zrodziło się dzięki Pomocy Maltańskiej - Maltańskiej Służbie Medycznej, niech nie brakuje Wam nigdy wiary, mądrości, wrażliwości i cierpliwości w niesieniu pomocy chorym, słabszym i najdelikatniejszym. Niech ten dzień, zwłaszcza w trudnym dla wszystkich czasie pandemii, będzie okazją, by podziękować za Waszą ofiarną pracę, tak często ponad siły.


  Zarząd i Rada Fundacji 

  Pomoc Maltańska - Maltańska Służba Medyczna.


  ae6169774c976aad.jpeg

  Czytaj więcej
 • Czcigodne Damy, Dostojni Kawalerowie i Kapelani,


  Drodzy Wolontariusze, Darczyńcy i Przyjaciele Zakonu Maltańskiego!


  Wielkanoc to święto pustego grobu, do którego podążamy w mroku i cierpieniu spowodowanym pandemią. Grób ten jest świadkiem Obecności zwyciężającej śmierć i porywającej nas ku niebu. Zaufajmy kroczącemu przed nami Mistrzowi, że przeprowadzi nas przez trudne doświadczenie grobu i przyjmie z otwartymi ramionami do swego Królestwa, wraz z naszymi bliskimi i naszymi podopiecznymi.


  Wszystkim, a w szczególności tym, którzy w zawężonym gronie rodzinnym będą siadać do świątecznego stołu, życzę głębokiego przeżycia tych Świąt, umocnienia na duchu i ciele, nadziei, że nie jesteśmy sami w trudnych doświadczeniach i wiary w powołanie do życia w wolności dzieci Bożych.


  Łączę pozdrowienia, 

  Jerzy Baehr Prezydent ZPKM.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

 

Od 2019 roku wolontariusze Pomocy Maltańskiej -Maltańskiej Służby Medycznej działają na terenie naszej lokalnej społeczności w Andrychowie, wpisując się jako jeden z 15 odzdziałów ogólnopolskiej Fundacji, która swoimi działaniami sięga również na Ukrainie i na Mołdawii.

Ponad dwudziestu wolontariuszy poświęca swój wolny czas aby słuzyć bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Ich służba I działania są zawsze odpowiedzią na lokalne potrzeby społeczne.

 

Wolontariusze zabezpieczali medycznie wydarzenia kulturalne, szkolili na kursach pierwszej pomocy, uszyli ponad 14.000 tysięcy maseczek i rozdali je potrzebującym, zorganizowali wigilijną akcję „Podziel się świętami” dzieląc się świątecznymi potrawami dla osób bezdomnych i opuszczonych, więcej na stronie http://pomocmaltanska.org/wolontariusze-z-andrychowa-i-ket-pomagaja-bezdomnym/

Ochotnicy realizują również transporty sanitarne i transporty medyczne zwłaszcza w okresie pandemii COVID - 19. Należy zaznaczyć, że grupa wolontariuszy w ostatni weekend lutego 2021 roku stanęła na podium Zimowych Mistrzostw Ratowniczych w Skoczowie zdobywając III miejsce. więcej na stronie: http://pomocmaltanska.org/ii-zimowe-mistrzostwa-ratownicze/

 

Lokalne działania wolontariuszy zostały zauważone przez przedstawicieli samorządu Gminy Andrychów.

Komendant Filli Andrychów Piotr Moskwik wraz wolontariuszami otrzymali w użyczenie od Gminy Andrychów pomieszczenia służące do koordynacji działań wolontariatu maltańskiego w regionie.

 

Maltańskie Centrum Wolontariatu w Andrychowie będzie służyć między innymi do:

 

· promocji wolontariatu wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, jak również seniorów.

- organizacji szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

· ochrony sprzętu medycznego który być w ciągłej gotowości w stanach nagłych.

· budowania mostu pomiędzy osobom potrzebującym a wolontariuszom, poprzez wymianę i gromadzenie istotnych informacji w procesie pomocy.

· stworzenia w niedalekiej przyszłości wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

 

W chwili obecnej lokal wymaga gruntownego remontu i wyposażenia które będzie komfortowe i posłuży dla następnych pokoleń wolontariuszy.

Kosztorys remontu i wyposażenia oceniono na 10.000 zł.   

Potrzebna jest Wasza pomoc. To wasze wspólne dzieło!

 

Maltańczycy sami wykonali już pewne prace remontowe, niejednokrotnie po dyżurach i do późnych godzin nocnych.

 

Ogromnie dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie z Waszej strony!

 

„Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych osób lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.”


Kontakt:

Piotr Moskwik,

Komendat Filli Andrychów,

Fundacja Pomoc Maltańska - Maltańska Służba Medyczna


[email protected]

www.pomocmaltanska.org
 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 126

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 232 zrzutki

i zebrali

810 551 297 zł

A ty na co dziś zbierasz?