id: asthc3

Pomoc w odbudowie rodzinnego zakładu dwóch strażaków.

Pomoc w odbudowie rodzinnego zakładu dwóch strażaków.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
45 973 zł 
z 100 000 zł
45%
zakończona 28.02.2021r
529 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jako strażacy z OSP Kuślin, chcieliśmy rozpocząć zbiórkę na niezbędny dla nas sprzęt ratowniczy. Życie jednak napisało własny, tragiczny scenariusz – szybko zmieniliśmy nasze plany.


We wtorek 22 grudnia po godzinie 21 otrzymaliśmy alarm. Do remizy przybiegł też nasz strażak Robert – kierowca ratownik, który zwykle, gdy tylko był na miejscu, nawet gdy wykonywał swoją pracę, rzucał wszystko i pędził na alarm. Tym razem, przebierając się usłyszał w radiu – podczas odbierania zgłoszenia, że doszło do pożaru w jego własnym zakładzie.


Robert wraz z synem Piotrem od wielu lat budowali firmę zajmującą się wulkanizacją, naprawą oraz holowaniem pojazdów. Główną siedzibę mieli w Wąsowie – budynek warsztatowo biurowy, gdzie prócz maszyn wulkanizacyjnych, czy pomieszczeń garażowych, znajdował się również magazyn opon.


Gdy dojechaliśmy na miejsce, pożar był już bardzo mocno rozwinięty. Robertowi udało się wyprowadzić znajdujące się w garażach dwa samochody oraz motocykl. Pomogliśmy w wyniesieniu drobnego sprzętu warsztatowego i to tyle. Płomienie zniszczyły wszystko inne. Ponadto w początkowej fazie akcji doszło do wybuchu, który zniszczył część warsztatową, m.in. maszyny wulkanizacyjne.


Akcja gaśnicza trwała wiele godzin. Na miejscu pracowali też policjanci i biegły z zakresu pożarnictwa – bo przyczyny pożaru nie udało się jeszcze ustalić. Fakt jest taki, że Robert i jego syn Piotr w kilka godzin stracili wszystko to, na co pracowali praktycznie przez całe życie.


Jako jednostka OSP Kuślin zwracamy się zarówno do braci strażackiej, jak i do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie. Poprzez zrzutkę.pl rozpoczynamy akcję zebrania funduszy, które pomogą naszym strażakom stanąć na nogi, po tych dramatycznych wydarzeniach. Będziemy dążyć do tego, by odbudować ich zakład.


Wiemy, że razem możemy zdziałać wiele. Wiemy również, że dobro wraca. Robert i Piotr dotychczas pomagali innym. Mamy nadzieję, że teraz inni pomogą im.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 529

HH
Jan Horowski
1 000 zł
ŁJ
1 000 zł
MP
MONTEURE PL
1 000 zł
MD
Kebs
1 000 zł
Kapral Łukasz Jarnut
1 000 zł
AD
Auto-Mix Dawid Przybylak
1 000 zł
T
TeZ
1 000 zł
DG
D.G
800 zł
JM
Joanna Michalska
700 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
585 zł
Zobacz więcej

Komentarze 56

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

754 521 zrzutek

i zebrali

545 971 036 zł

A ty na co dziś zbierasz?