id: asxzmh

POSTAW LITRA!

POSTAW LITRA!

Nasi użytkownicy założyli 1 168 726 zrzutek i zebrali 1 217 131 047 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności10

 • To już rok razem. oBQPl9dEfl27oo82.jpg


  Dokładnie 19.03.2022 rozpoczęła się nowa epoka w działaniu oddolnej, samozwańczej inicjatywy koleżeńskiej jaką od pierwszych chwil były Graty na Ratunek. Od tego dnia w naszym równaniu zniknęła jedna niewiadoma nazywająca się "czym my pojedziemy, czym my to wszystko dowieziemy tym razwm, czym zabierzemy tych wszystkich ludzi".


  Busik już w drodze powrotnej z malutkiej miejscowości, w której dobiliśmy targu, zdążył przewieźć kilka mebli potrzebnych w punkcie pomocy rodzinom uchodźczym. Bo było po drodze, więc czemu ma być kurs na pusto?


  Od tamtego dnia Teciak przejechał kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, pomógł setkom osób, dostarczył tony pomocy humanitarnej, uratował sporo zwierzaków, przyniósł radosc i nadzieję.

  W ciągu tego roku padło mu sprzęgło, linka gazu, raz prawie wypadł mu silnik, bo na dziurach pękła łapa, a i tak przejechał w ten sposób ponad 1000 km, padła stacyjka, przetarły się przewody od alternatora, naprawiliśmy mu opuszczanie szyb, naprawiliśmy skrzynię biegów, załataliśmy wyciek z układu chłodniczego, dostał nową przednią szybę, nowy rząd foteli, dostał też dużo miłości i spory wycisk.


  No i raz ktoś mu pociął wszystkie opony ale wasze wsparcie postawiło go niemal ld razu na nowe koła ❤️


  Dziś ponownie ruszył w drogę. A ja właśnie odebrałam wycenę OC na kolejny rok i myślałam, że może by tak zatrzymać go na dłuższy serwis, w końcu jest wiele nowszych busów gotowych do wożenia humanitarki, takich, które mają więcej mocy, klimatyzację, fajne nagłośnienie, może nawet wygodniejsze fotele... Zawsze, gdy tak myślę, pojawia się ktoś, kto dzwoni i mówi "ratunku, potrzebujemy Teciaka".

  I mimo, że ten busik nie jest tak na 100% niezawodny i zawsze muszę mówić "poczekajcie, zejdę pod blok sprawdzić, czy on się zgadza", to większość osób i tak wskakuje za kółko.


  qHejnR8zWSSWSNmq.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Hej tam gdzieś znad czarnej wody...

Wozimy całe mnóstwo bardzo fajnych ale trochę zmęczonych i czasem wystraszonych kobiet i dzieciaków, które z objętej wojną Ukrainy ruszyły by szukać bezpiecznego schronienia.

Jesteśmy grupą wariatów, którzy postanowili działać z głową, szybko, skutecznie i... zanim ktoś z nas zorientuje się, że to czyste szaleństwo.

Mamy kombiaki, busy, a nasz kolega kupił nawet AUTOKAR!!! Czaicie?

I żadnego z tych pojazdów nie zawahamy się użyć.


Niemal od samego początku zbrojnej agresji rosyjskiej na Ukrainę wozimy ludzi i dary z Dolnego Śląska do granicy, między punktami recepcyjnymi, kursowaliśmy przez niemal miesiąc na linii Wrocław - Zamość - reszta świata. Jedno z nas dogoniło swoim autem ciężarówkę, by przekazać mnóstwo lekarstw dla jednego z ukraińskich szpitali.


Z racji dynamicznych zmian nasze pojazdy teraz regularnie wjeżdżają na teren Ukrainy, docierają do Lwowa, Kijowa, Żytomierza, a zdarza się, że dalej.


Niestety, nasze pojazdy nie potrafią latać na naszym entuzjazmie, a nasze szaleństwo nie generuje wystarczającej mocy, byśmy mogli jeździć wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nasze wsparcie.


DLATEGO POSTAW LITRA.


Daj się napić naszemu francuskiemu smokowi.

Pozwól zaczerpnąć ze źródełka mocy dzielnemu busiakowi.

Zasil ożywczym dieslem wszystkie innym autka, którymi wozimy ludzi, jedzenie, lekarstwa i inne potrzebne rzeczy.


POSTAW LITRA dziś.


a jutro wróci do ciebie dobro.


PS. Mamy tez nadzieję, że nie obrazicie się, gdy wasze wsparcie poza stawianiem litra paliwka przeznaczymy tez na drobne usługi serwisowe naszego najdzielniejszego busa, który przez samego Złomnika został nazwany ROZUMEM I GODNOŚCIĄ CZŁOWIEKA.


Czasem ten bydlaczek potrzebuje dostać nieco więcej miłości niż tylko olej napędowy :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 488

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków