id: asxzmh

POSTAW LITRA!

POSTAW LITRA!

Nasi użytkownicy założyli 915 479 zrzutek i zebrali 880 948 785 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności8

 • Idzie zima, więc czas jeszcze mocniej zewrzeć szyki.

  Tytułem podsumowania – Graty na Ratunek nie ustają w działaniu. W ciągu wakacyjnych miesięcy udało się nam przy wsparciu Fundacji EXIT i Fundacji UA Future zebrać środki na wsparcie medyczne dla ukraińskich domów dziecka, dodatkowo zebraliśmy też mnóstwo rzeczy potrzebnych mieszkańcom, którzy żyją na terenach przyfrontowych. Nie tylko jedzenie, środki medyczne i opatrunkowe, ale też ubrania i wyprawki szkolne dla dzieci, które mimo wojny i mimo zbombardowanych szkół, chcą w swojej ojczyźnie kontynuować naukę.A jakby tego było mało – kawałek busika pojawił się nawet na zdjęciach w reportażu prasowym przygotowanym przez Piotrka Kaszuwarę, prezesa fundacji UA Future oraz świetnego dziennikarza, który niejednokrotnie miał okazję siadać za sterami naszego białego Teciaka.

  e9c82ded5eef8c0b.jpgW ciągu tych miesięcy busik zarobił kilka nowych blizn stanowiących pamiątki triumfalnych ucieczek z miejsc ostrzału, pęknięcia szyby, które zaowocowało wymianą na nową, ładniejszą szybę.

  Busik oprócz tego pomagał na miejscu, w kraju, już nie tylko osobom uchodźczym, także miejscowym dzieciakom i rodzinom.


  Kiedy udało mi się kupić tego wspaniałego, białego pożeracza dróg, pomyślałam, że to będzie prawdziwy transporter ratunkowy. Nie dam mu zginąć na froncie, mam dla niego o wiele dłuższą misję. Taką mniejszą, polegającą na przykład na tym, że wesprze harcerzy, albo pomoże dotrzeć dzieciakom z lokalnych domów dziecka na jakieś wydarzenia. No i tą większą misją, którą jest pomaganie osobom w potrzebie i w kryzysie, osobom, które doświadczają w życiu sytuacji ekstremalnych, jak na przykład przemoc domowa, i może już zdobyłyby się na akt odwagi związany z ucieczką z takiego przemocowego domu, ale czasem oznacza to cos więcej niż tylko wyjście z walizką pod pachą. Zwłaszcza, kiedy masz jedno, dwoje, troje dzieci...


  Tak to sobie wymyśliłam i tak to ma działać.


  Tymczasem nadchodzi zima, powolutku zapełniamy listę zapotrzebowania oraz nasze małe składziki kolejnymi rzeczami ze zbiórek, niebawem przyda się nam znów każda złotówka, którą zamierzamy wymienić na paliwo, by dotrzeć jak najbliżej osób, które będą najbardziej potrzebować naszej pomocy.  

  1Komentarz
   
  2500 znaków
   

  Grzegorz Kmita - Patyczak • 2022.10.11

  Stawiam 10 litrów, myślę że 77,77 zł wystarczy i niech to będą same szczęsliwe siódemki!

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Hej tam gdzieś znad czarnej wody...

Wozimy całe mnóstwo bardzo fajnych ale trochę zmęczonych i czasem wystraszonych kobiet i dzieciaków, które z objętej wojną Ukrainy ruszyły by szukać bezpiecznego schronienia.

Jesteśmy grupą wariatów, którzy postanowili działać z głową, szybko, skutecznie i... zanim ktoś z nas zorientuje się, że to czyste szaleństwo.

Mamy kombiaki, busy, a nasz kolega kupił nawet AUTOKAR!!! Czaicie?

I żadnego z tych pojazdów nie zawahamy się użyć.


Niemal od samego początku zbrojnej agresji rosyjskiej na Ukrainę wozimy ludzi i dary z Dolnego Śląska do granicy, między punktami recepcyjnymi, kursowaliśmy przez niemal miesiąc na linii Wrocław - Zamość - reszta świata. Jedno z nas dogoniło swoim autem ciężarówkę, by przekazać mnóstwo lekarstw dla jednego z ukraińskich szpitali.


Z racji dynamicznych zmian nasze pojazdy teraz regularnie wjeżdżają na teren Ukrainy, docierają do Lwowa, Kijowa, Żytomierza, a zdarza się, że dalej.


Niestety, nasze pojazdy nie potrafią latać na naszym entuzjazmie, a nasze szaleństwo nie generuje wystarczającej mocy, byśmy mogli jeździć wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nasze wsparcie.


DLATEGO POSTAW LITRA.


Daj się napić naszemu francuskiemu smokowi.

Pozwól zaczerpnąć ze źródełka mocy dzielnemu busiakowi.

Zasil ożywczym dieslem wszystkie innym autka, którymi wozimy ludzi, jedzenie, lekarstwa i inne potrzebne rzeczy.


POSTAW LITRA dziś.


a jutro wróci do ciebie dobro.


PS. Mamy tez nadzieję, że nie obrazicie się, gdy wasze wsparcie poza stawianiem litra paliwka przeznaczymy tez na drobne usługi serwisowe naszego najdzielniejszego busa, który przez samego Złomnika został nazwany ROZUMEM I GODNOŚCIĄ CZŁOWIEKA.


Czasem ten bydlaczek potrzebuje dostać nieco więcej miłości niż tylko olej napędowy :)

Lokalizacja

Wrocław, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 483

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków