id: at6v3d

Organizacja V Integracyjnego Biegu Terenowego WTZ "Bażantarnia"

Organizacja V Integracyjnego Biegu Terenowego WTZ "Bażantarnia"

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 901 zrzutek i zebrali 1 199 872 749 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pozyskanie środków na organizację V Integracyjnego Biegu Terenowego WTZ "Bażantarnia".

Warsztat Terapii Zajęciowej F.P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty jest placówką zajmującą się rehabilitacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością intelektualną. Działamy na terenie Elbląga od 25 lat. Warsztat jest placówką pobytu dziennego. Zajęcia terapeutyczne prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku zgodnie z indywidualnym programem rehabilitacji. Rehabilitacja uczestników prowadzona jest w dziesięciu pracowniach. Dodatkowo proponujemy różnorodne zajęcia sportowe i rekreacyjne rozwijające umiejętności naszych uczestników. Staramy się przełamywać stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością intelektualną, m.in. organizując wyjątkowe integracyjne imprezy plenerowe.

Od roku 2015 organizujemy Integracyjny Bieg Terenowy „Bażantarnia”. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem - w zawodach bierze udział kilkanaście drużyn składających się z pełnoletnich osób niepełnosprawnych uczęszczających na zajęcia do Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz studentów elbląskich wyższych uczelni i uczniów szkół zawodowych. W edycji 2018 wzięło udział 17 drużyn z WTZ z obszaru trzech województw oraz spore grono studentów i osób prywatnych – razem ok. 150 osób.

Po bardzo pozytywnym odbiorze imprezy w latach poprzednich, podjęliśmy decyzję o kontynuacji Zawodów w roku bieżącym.

Celem naszego sportowego spotkania jest integracja społeczna na poziomie rówieśniczym, zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz stworzenie możliwości udziału w biegu terenowym, wyróżniającym się spośród imprez dedykowanych osobom z niepełnosprawnością intelektualną, często infantylnych, traktujących uczestników na poziomie dziecka. Podczas zawodów biegacze na trasie wcześniejszych zmagań naszych Biegów pokonywali górzyste wzniesienia, przeprawiali się przez rzekę, czołgali pod siatką, dokonywali strzału do celu przy pomocy karabinku do paintballa, czy wyszukiwali metalowych przedmiotów przy użyciu wykrywacza metali itp.

Bieg „Bażantarnia” to także zawody, w których uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej bez odpłatności za udział mogą zdobyć atrakcyjne nagrody indywidualne oraz wspomagające działalność placówek.

Do tej pory nagrody, medale, puchary pozyskiwaliśmy zwracając się z prośbą do firm, instytucji, osób prywatnych - wiązało się to z kilkutygodniowym rozwożeniem próśb i wielokrotnym tłumaczeniem dlaczego i po co to wszystko robimy. I rzeczywiście zawsze kilka pozytywnych odpowiedzi uzyskiwaliśmy, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Najczęściej jednak, tak naprawdę do ostatniego dnia żyliśmy w niepewności, czy zawodnicy zostaną nagrodzeni. Co rok frekwencja na biegu jest coraz większa, a o chętnych do ufundowania nagród... coraz trudniej.

Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie nasi Przyjaciele z firm i instytucji oraz osoby prywatne, na które zawsze możemy liczyć przy organizacji zawodów. To oni bezpłatnie użyczają nam swój czas, umiejętności oraz sprzęt, aby uatrakcyjnić zawodnikom konkurencje. Dlatego też zwracamy się z prośbą do Państwa o pomoc w pozyskaniu środków jedynie na zakup nagród, medali, pucharów, poczęstunek, naczynia jednorazowe, drobne rekwizyty do przeprowadzenia zadań. Każda złotówka będzie dla nas ważna! O efektach zbiórki i wszelkich wydatkach będziemy informować na stronie internetowej WTZ oraz naszym fanpage Facebook. Dziękujemy! ♥

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z jednego z naszych Biegów!

Cieszymy się z każdej przybyłej drużyny oraz wolontariuszy! Poznajemy nowych ludzi... a i inni też mają okazję poznać nas.

Z roku na rok w Biegu bierze udział coraz więcej drużyn. W edycji 2018 startowało 17 zespołów!

Stawiamy na integrację!

W drużynach, biegaczy z WTZ wspierają studenci PWSZ w Elblągu... a czasem odwrotnie ;)

Wiele konkurencji na trasie opartych jest na zasadach "team buildingu" - zadanie jest wykonalne tylko w momencie współpracy wszystkich zawodników z drużyny.

Współorganizatorem Biegu jest Elbląski Klub Orienteeringu "Gryf", który zajmuje się organizowaniem profesjonalnych biegów na orientację. Zawodnicy podczas naszych zawodów korzystają z profesjonalnych, map, kart, pomiaru czasu.

Konkurencje mają również walory edukacyjne. Dobry poziom zadań gwarantują profesjonalni sędziowie pomocniczy, m.in. ratownicy medyczni z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, czy wojskowi.

Aby nadrobić straconą energię na zawodników zawsze czeka poczęstunek! :)

W Biegu wspierają nas także uczniowie klas mundurowych ZSEiT Pasłęk.

W edukacji medycznej, jeśli tylko mają możliwość, pomagają nam także żołnierze.

Profesjonalny sprzęt użyczają nam m.in. nasi Przyjaciele z LOK koło "Łaziki"

Dobra zabawa gwarantowana!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Mirosław Żubrowski
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AG
Agnieszka
25 zł
 
Dane ukryte
15 zł
KG
Karolina Głódź
10 zł
 
Dane ukryte
7 zł
 
Dane ukryte
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!