id: atb8cx

Podaruj ciepło – wesprzyj świetlicę dla osób bezdomnych!

Podaruj ciepło – wesprzyj świetlicę dla osób bezdomnych!

Opis zrzutki

Zima to dla osób bezdomnych czas nieustannych poszukiwań... Czego? Miejsca, w którym choć na chwilę można się schronić przed zimnem! Pierwsze mroźne dni już za nami, dlatego prosimy: wspomóż działanie ciepłej, zimowej „przystani” dla najuboższych – świetlicy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio!


Tramwaj, dworzec lub galeria handlowa – w tych miejscach osoby bezdomne spędzają zimowe dni. Nawet jeśli noc udało im się przespać „pod dachem” – np. w noclegowni, to wcześnie rano są zmuszone opuścić bezpieczne schronienie. Powrót do niego będzie możliwy dopiero po zmroku... Przez kolejne kilkanaście godzin, błądzą więc po mieście w nadziei, że uda im się znaleźć miejsce, w którym będą mogły się ogrzać. Niestety nie wszędzie są mile widziane... Z wielu miejsc są wypraszane na zewnątrz.


W krakowskim Dziele Pomocy św. Ojca Pio działa świetlica, w której osoby bezdomne przez niemal cały rok (z wyjątkiem wakacji) mogą miło spędzić czas. W zimie to miejsce służy też temu, by mogły się ogrzać! Świetlica działa przez 3 dni w tygodniu, a w ciągu jednego dnia funkcjonowania korzysta z niej nawet do 100 osób. To miejsce daje najuboższym nie tylko schronienie przed mrozem, ale również chwilę wytchnienia. W świetlicy można m.in. napić się gorącej herbaty, porozmawiać z innymi, poczytać książkę czy naładować telefon... W stresującej codzienności osób bezdomnych, każda chwila spędzona w taki sposób jest na wagę złota!



Niestety prowadzenie świetlicy wiąże się z kosztami – m.in. opłatami za media (ogrzewanie, prąd) czy za sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń. Dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o pomoc: pomóż nam zapewnić środki na 4 najbliższe miesiące działania świetlicy (grudzień-marzec). To najzimniejszy, a co za tym idzie najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych!


Prosimy, wesprzyj zrzutkę i pomóż nam zapewnić osobom bezdomnym ciepłe schronienie w mroźne dni – z góry dziękujemy za Twoje wsparcie!


Zrzutkowy cel możesz także wspomóc przelewem tradycyjnym, wykonanym na nr konta Dzieła: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 (prosimy o wpisanie w tytule przelewu: „Świetlica”).


Zebraną na zrzutce nadwyżkę środków przeznaczymy na pokrycie kosztów działania świetlicy w kolejnych miesiącach.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Kim jesteśmy? Więcej o Dziele Pomocy św. Ojca Pio

W Dziele wierzymy, że każdy zasługuje na dom. 🏠

Z tego powodu, od 21 lat, posługujący w nim bracia kapucyni, pracownicy i wolontariusze, towarzyszą osobom doświadczającym bezdomności w ich drodze do upragnionego zamieszkania. Dzieło oferuje najuboższym pomoc podstawową (kąpiel, pralnia, garderoba, żywność), specjalistyczną (wsparcie socjalne, zawodowe, prawne, psychologiczne, duchowe), oraz mieszkaniową (12 mieszkań dla osób bezdomnych). Angażujemy się również w akcje społeczne, mające na celu zwrócenie uwagi otoczenia na problem, jakim jest bezdomność, stając się tym samym głosem zapomnianych, zepchniętych na margines i uwięzionych w krzywdzących stereotypach osób bez domu.


Więcej informacji o Dziele Pomocy: www.dzielopomocy.pl

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez