#PosiłekDlaSenioraZabrze ID: aun5kn

#PosiłekDlaSenioraZabrze ID: aun5kn

6 700 zł z 10 000 zł

67%

6 700 zł

6 700 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

01.07.2020r

68

68

wspierających
67%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

UWAGA - RELACJA Z AKCJI !!!

Relacje z akcji będziemy zamieszczać na blogu: https://posilekdlaseniorazabrze.pl/


Drodzy Przyjaciele,

Wielu mieszkańców naszego miasta to osoby w wieku 60+. Jest to grupa najbardziej zagrożona ze względu na skutki panującego obecnie wirusa. Większość z nich musi obecnie pozostać w swoich domach, a z powodu ograniczenia kontaktów społecznych część z nich straciła możliwość pomocy z zewnątrz! 


Celem akcji #PosiłekDlaSeniora jest pomoc poprzez zapewnienie codziennego ciepłego obiadu – zupy i drugiego dania, bez wychodzenia z domu, bez konieczności pójścia do sklepu.


Dzięki uprzejmości restauracji Weranda Bistro&Bar , która zaoferowała przygotowywanie posiłków praktycznie po kosztach produkcji, mamy szansę pomóc seniorom (jak również innym potrzebującym, np. niepełnosprawnym), poprzez dostarczenie im pysznych, tanich obiadów.


Stworzony program,  jest szansą na pomoc nie tylko seniorom, ale także pracownikom gastronomii, którzy w obecnej sytuacji zostali bez szansy na pracę. Biorąc w nim udział pomagasz podwójnie.


ŚW. ANNA I CARITAS

Jesteśmy zgrają pofyrtanych ludzi (osób prywatnych), którzy po rozpoczęciu akcji zaczęli stawać przed różnorakimi problemami formalnymi. Najmądrzejszym rozwiązaniem naszych rozterek było poproszenie o patronat naszej parafii św. Anny w Zabrzu za zgodą ks. proboszcza Grzegorza Skopa.

Zapewniamy ciepłe posiłki osobom starszym i potrzebującym we współpracy z Caritasem.


JAK ZAMÓWIĆ POSIŁEK DLA SENIORA?

Jeżeli chcesz wesprzeć kogoś, kogo znasz - napisz na maila: [email protected]

Jeżeli chcesz wesprzeć seniora, a nie znasz konkretnej osoby, wpłać dowolną kwotę na nasz cel, a my za zebrane pieniądze przygotujemy i dostarczymy posiłki potrzebującym, wg wskazówek osób zajmujących się pomocą dla nich na co dzień.


JAK JESZCZE MOŻNA POMÓC?

Możesz włączyć się w dowóz posiłków!!!

Jeśli posiadasz samochód i czas wolny w okolicach godziny 13.00 , zgłoś się, daj znać w które dni jesteś dyspozycyjny, posiłki będziesz odbierał w restauracji Weranda Bistro&Bar , ul. Zgody 4, 41-800 Zabrze, codziennie o godz. 13.00, a następnie zawoził do potrzebujących.


PAMIĘTAMY O BEZPIECZEŃSTWIE!

By zachować ostrożność oraz przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa posiłki będziemy zostawiać Seniorom przed ich lokalem mieszkalnym. Wszystkie posiłki są odpowiednio zabezpieczone.


KIM JESTEŚMY?

W akcji biorą udział: Weranda Bistro&Bar , pewna Szalona Mamuśka, Sąsiadka, Dzielni Kierowcy ze swoimi Stalowymi Rumakami , Caritas parafii św. Anny i św. Andrzeja w Zabrzu, i inni Pomagacze.
Wpłacający68

 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AP
Anna Pokrywka
200 zł
AI
Agnieszka i Piotr
200 zł
T
Tomek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
MK
Marek Kowalczyk
130 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 692 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?