Auto dla Józika 2+1 Gratis (żeby dzieciaki dojechały do lekarzy) koniec za 63 dni

Auto dla Józika 2+1 Gratis (żeby dzieciaki dojechały do lekarzy)

Zebrano 10 151 zł
z kwoty 350 000 zł

2 %

WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem, dowodem osobistym, dokumentami firmowymi/organizacyjnymi oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

16
udostępnień

Auto dla Józika 2+1 Gratis (żeby dzieciaki dojechały do lekarzy)

Chcemy uzbierać pieniądze, żeby kupić naszym synom samochody, które pozwolą dojeżdżać do lekarzy. Chcemy kupić samochody w wyprzedaży rocznika 2016, z dodatkowym rabatem dla organizacji pozarządowych tak, aby w cenie dwóch - kupić trzy, a to dopiero początek pomnażania Twoich pieniędzy.

FundacjaJozef.org

Fundacja Józef zrodziła się z irytacji na otaczającą rzeczywistość, szufladkującą rodziny z chorymi dziećmi. Jej szefem jest Józik: mały, dzielny chłopiec, którego tato postanowił walczyć ze stereotypami, pokazując, że choroba dziecka nie oznacza porzucenia marzeń i pasji.


Pierwszym projektem Fundacji był Kalendarz prezentujący ojców i ich synów zmagających się z chorobą lub niepełnosprawnością. Jego bohaterowie udowadniają, że choroba dziecka to nie „koniec świata”, ale początek innego, pełnego wartości życia, w którym docenia się każdą wspólną chwilę i cieszy z drobnostek.

Józik

Problemy zaczęły się tuż po urodzeniu. Już w trzeciej dobie życia przeszedł operację wyłonienia stomii, usuwającą masywny zator wjelitach. Jego trzustka nie pracuje.
Po pięciu tygodniach od urodzenia pierwszy raz wyszedł ze szpitala do domu i poznał swoje dwie starsze siostry– radość jednak przerwała diagnoza – mukowiscydoza.

Teraz ma rok, z czego prawie połowę spędził w szpitalach, przeszedł kilka operacji, kilkakrotnie zapalenie płuc, ale pogodą ducha zaraża wszystkich i dodaje otuchy rodzicom. Swoje pierwsze urodziny (31.01.2017r) Józik spędzał w szpitalu, po raz kolejny lecząc masywne zaparcie w całych jelitach, które stanowi dość rzadką komplikację mukowiscydozy. Jeśli Józef nie otrzyma właściwej pomocy, czekają go ciągłe, nagłe powroty do szpitala, osłabienie, infekcje i na taki stan właśnie czyha mukowiscydoza, żeby zaatakować i dobić naszego małego wojownika – jeśli teraz tego nie zatrzymamy, możemy już nie mieć szansy. Jest w Polsce tylko jedna odpowiednia dla nas placówka medyczna. Co gorsza mieści się ona w Poznaniu, a dojazdy tam z Krakowa, to poważny problem.

Tata Józika - Prezes Fundacji Józef: - Nie mogąc dłużej czekać, po powrocie do domu zainicjowałem na swoim Facebooku akcję „Auto dla Józika – na pierwsze urodziny, żeby dojechać do szpitala, w którym nam pomogą.” W ciągu kilkunastu dni udało się zebrać minimalną kwotę, która pozwoliłaby kupić kilkunastoletni samochód – równocześnie okazało się, że mogę pożyczyć samochód na jakiś czas od przyjaciół. Jednak po konsultacji z innymi ojcami z „Fundacji Józef”, którzy mierzą się z tym samym problemem, podjąłem decyzję o kontynuowaniu i poszerzeniu akcji w formie internetowej zrzutki pod nazwą „Auto dla Józika 2+1 Gratis – żeby dzieciaki dojechały do lekarza.” -

Michał

Pasją Michała jest motoryzacja, a konkretnie – zbiorowy transport publiczny. Michał kierował już autobusem, prowadził tramwaj, był sternikiem na statku i na promie.
Jest też specjalistą od logistyki transportu niepełnosprawnych w obrębie Krakowa. Doskonale orientuje się, ile wózków inwalidzkich zmieści się w każdym z busów Taxi Partner, którymi codziennie jeździ do swojej szkoły.

Michał ma dziecięce porażenie mózgowe. Nie mówi i samodzielnie nie chodzi, ale intelektualnie rozwija się prawidłowo, co pozwala mu marzyć o rzeczach, które zazwyczaj dotyczą pełnosprawnych dzieci. Ze światem porozumiewa się za pomocą tablic, na których „wypisuje” kolejne zdania. W niedługim czasie powinien opanować też komunikację za pomocą specjalnego tabletu. Te ograniczenia i niedogodności nie przeszkadzają mu jednak wyciągać Taty na liczne eskapady po mieście, w celu poznania kolejnych modeli autobusów i tramwajów. Bo każdy nowy pojazd MPK musi być przez Michała „przetestowany”.

Samochód jest konieczny do codziennych czynności – do transportu na rehabilitację, zajęcia dodatkowe, umożliwi Mu wraz z Tatą realizację Jego pasji, które dają radość życia i poczucie normalności (tzn,możliwości poznawczych na poziomie zdrowych dzieciaków).

Adam

Marzeniem Adama jest skakać ze spadochronem, podobnie jak jego Tata. Nie wiadomo jednak, czy marzenie się spełni – Adam zmaga się z rakiem kości. Choroba wymusiła na nim operację, po której nie powinien biegać, skakać czy nawet grać w piłkę, w przeciwnym wypadku mógłby stracić nogę.

Mimo to Adam nie traci ducha i w każdej wolnej chwili wspiera swoich kolegów z oddziału onkologii. Podczas Święta Wojsk Specjalnych poprosił komandosów o wspólne zdjęcie z kartką z pozdrowieniami, by dodać otuchy swojej koleżance podczas chemioterapii.

Tata Adama jest "samotnym ojcem" w szególny sposób zmaga się z wyzwaniem, które staje przez każdym ojcem chorego dziecka: pogodzić stare i nowe obowiązki, z czasem na pracę i zarabianiem pieniędzy, borykając się także z własnym zdrowiem.

Po co nam samochody?

Józef musi podjąć leczenie kilkaset kilometrów od domu. Michał porusza się na wózku. Adam pozostaje pod stałą opieką lekarzy różnych specjalności, a jego tata nie ma pracy umozliwiającej mu opiekowanie się synem.

Samochody umożliwiłyby Fundacji podjęcie działalności gospodarczej
z której zyski przeznaczone zostaną na cele statutowe, a do pracy przy tej działalności zaprosimy w pierwszej kolejności ojców - aby mogli pracować lub dorabiać, dosponując służbowym samochodem dostosowanym do ich potrzeb.

Czego potrzeba?

Potrzebujemy ok. 320 tys. zł na zakup samochodów i 30 tys. zł na dostosowanie ich do przewozu niepełnosprawnych
– w tej cenie zrealizujemy cel: kupimy trzy samochody.

Samochód 160 000zł:

 1. długość całkowita nieprzekraczająca 500cm

 2. wysokość wnętrza z tyłu co najmniej 140cm przy wysokości całkowitej max 210cm

 3. dziewięcioosobowa kabina

 4. drzwi przesuwane z obu stron nadwozia

 5. drzwi otwierane pod kątem 270st. z tyłu nadwozia

 6. Co najmniej trzy miejsca wyposażone w mocowania ISOFIX w drugim i trzecim rzędzie siedzeń łącznie.

 7. Klimatyzacja

 8. Nawiew na drugi rząd siedzeń

 9. Radio z Blutooth, USB Aux-in

 10. Sterowanie Radiem z kierownicy

 11. Tempomat

 12. Czujniki parkowania przód i tył

 13. Czujnik zmierzchu

 14. Światła do jazdy dziennej

 15. Preferowany kolor biały

 16. Preferowane felgi stalowe

 17. Mile widziane wszelkie udogodnienia dla pasażerów drugiego i trzeciego rzędu siedzeń.

Dostosowanie do przewozu niepełnosprawnych na wózkach:15 000zł

 1. Rampa lub najazdy dla wózków

 2. Mocowania pasów bezpieczeństwa

 3. Pasy Bezpieczeństwa


Dlaczego nowe samochody?

Nasi synowie łatwiej zapadają na różne choroby, niż inne dzieci. Wiemy, że pomimo dołożenia wszelkich starań, stary układ nawiewów i klimatyzacji (tapicerka) mogą kryć śmiertelne zagrożenia dla naszych dzieci.

Żywotność współczesnych samochodów powoduje, że myśląc o samochodzie, który będzie gwarantował bezpieczeństwo i bezproblemową eksploatację w kategorii samochodów używanych trzeba brać pod uwagę jedynie samochody stosunkowo nowe, z niewielkim przebiegiem – czyli dość drogie. W kategorii samochodów nowych, korzystając z wyprzedaży rocznika i zniżek dla organizacji charytatywnych możemy zredukować koszt zakupu samochodów tak, że będzie on porównywalny z samochodem używanym.

Nowa flota umożliwi fundacji podjęcie działalności gospodarczej w zakresie przewozu osób (w tym niepełnosprawnych) i odpisy VAT. (Ewentualny zysk z działalności gospodarczej zostanie przeznaczony na działalność statutową.)

Podjęcie działalności ma służyć lepszemu wykorzystaniu pieniędzy i dalszej pomocy rodzicom poprzez ofertę pracy dostosowanej do ich dyspozycyjności. Chcielibyśmy, aby ta akcja zainicjowała szerszy projekt. Wierzymy, że taka pomoc ojcom pomoże im odnaleźć się w trudnej rzeczywistości choroby dziecka i sprawi, że nie porzucą swojej rodziny. Jednocześnie tym, którzy walczą, z przyjemnością powierzymy nagrodę w postaci nowego, lśniącego samochodu – no bo który z nas nie chciałby jeździć „nówką, nie śmiganą” – pachnącym jeszcze salonem autem?!

To oczywiste, że chcemy dla naszych synów wszystkiego, co najlepsze, ale przy wszystkim, przez co przechodzimy – ośmielamy się prosić Was o podarowanie nam odrobiny „luksusu” w postaci spokoju i radości z nowego samochodu.

Dlaczego miałbyś nam pomóc?

Bo każdą kwotę podwoimy!

Do każdej podarowanej nam złotówki (1zł) niejako dodajemy około:

 • 50gr – za wspólny zakup w salonie samochodu z wyprzedaży rocznika

 • 30gr – dzięki wykorzystaniu do przewozu osób i zarabianiu na siebie

 • 23gr – dzięki „odzyskaniu” VAT (co byłoby niemożliwe nie prowadząc działalności gospodarczej)

Zrzutka stworzona przez
Michał Kosowicz - Tata Józika
Prezes Zarządu Fundacji Józef

Przedstaw w skrócie cel zrzutki.

Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz zaloguj się lub zarejestruj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

m-brzyska

m-brzyska

50 zł
FJ: Auto dla Józika! (efekty akcji)

FJ: Auto dla Józika! (efekty akcji)

10 000 zł
FJ: wpłata weryfikacyjna

FJ: wpłata weryfikacyjna

1 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać 350 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

16
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

NAGRODY

147 zł i więcej

Kalendarz Fundacji Józef 2017

Kalendarz prezentuje ojców i ich synów zmagających się z chorobą lub niepełnosprawnością. Jego bohaterowie udowadniają, że choroba dziecka to nie „koniec świata”, ale początek innego, pełnego wartości życia. Ponad podziałami jednostek chorobowych pokazują że diagnoza nie oznacza porzucenia marzeń i pasji. Chcą dodać otuchy tym, którym wydaje się, że „nie dadzą rady”.

(pozostało 100 z 100)

1770 zł i więcej

Napis na boku jednego z samochodów
Samochód zakupiony dzięki wsparciu:
Imiona i Nazwiska / Nazwa Firmy (tekst) 

[nagroda uwarunkowana realizacją celu]

(pozostało 100 z 100)

7700 zł i więcej

Logo Sponsora na samochodzie
Grafika indywidualnie konsultowana z darczyńcą - mogąca zawierać np. logo firmy i indywidualną treść. Wielkość pola to co najmniej 2500cm2
(prosimy o konsultację przed wybraniem tej opcji)

[nagroda uwarunkowana realizacją celu]

(pozostało 12 z 12)