id: auucra

Odbudujmy dach dla Julki

Odbudujmy dach dla Julki

Nasi użytkownicy założyli 1 167 058 zrzutek i zebrali 1 214 272 118 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

 

Młodziutka, ale bardzo utalentowana zawodniczka naszego klubu – Julia i rodzice w jeden wieczór stracili dach nad głową!

Julka, która w ostatnich ogólnopolskich zawodach windsurfingowych reprezentowała z sukcesem Kalisz, stanęła na podium i mimo młodego wieku – 9 lat, zajęła 3 miejsce. Ta mała, ale bardzo silna dziewczynka, potrzebuje pomocy dla siebie i swoich rodziców, inaczej trudno będzie wrócić jej do sportu i zdobywać kolejne medale!

Późny wieczór z 17 na 18 marca zostanie na długo zapamiętany przez Naszych Przyjaciół. Dziwny zapach, podejrzane dźwięki i dramatyczny krzyk: - „Pali się!”.

Jula z Mamą uciekły z domu w piżamach, gdy płonął już dach nad całym budynkiem, Tata szukał pomocy i ratował co mógł z płomieni.

Resztę możecie zobaczyć sami na filmie: https://www.facebook.com/Kalisz24INFO/videos/3067041253320746/

Ogień strawił dach budynku, poddasze, górną część gdzie znajdowały się sypialnie, część gospodarczą gdzie składowane były wszystkie specjalistyczne sprzęty do pracy zawodowej taty.  Szybka reakcja straży pożarnej pozwoliła uratować pokoje położone najniżej, z aneksem kuchennym i łazienką. Jednak stropy są przesiąknięte wodą, co widać na ścianach i suficie – warunki do życia są bardzo złe, bo dom nie ma ogrzewania i dachu!

Budynek został przez strażaków pokryty brezentem, który jednak w razie dużych opadów deszczu może nie wytrzymać naporu wody i sam runąć do środka!  Ponieważ spłonęła cała instalacja, piece grzewcze, w pomieszczeniach jest zimno i wilgotno.


Sytuację rodziny pogarsza fakt, że przez szalejącego na świecie wirusa, rodzice Julki mają ograniczone możliwości by zarobić na nowy dach.  Justyna i Łukasz, którzy zawsze pomagali innym, teraz sami potrzebują wsparcia i pomocy! Jako ich przyjaciele, jesteśmy im to winni!


Jednak sami nie damy rady, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie do Wszystkich Sportowców, Wszystkich Kibiców, Ludzi dobrej woli i Wielkiego Serca! Pomóżcie Nam odbudować dach!

 

 

 

 

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 78

 
Dane ukryte
1 000 zł
MN
Monika i Michał
500 zł
MB
Monika Bajan
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
A.
A.J.T.-A
500 zł
MC
Magda i Artur
500 zł
KM
Katarzyna Machlańska
500 zł
JJ
Joanna Józefiak
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AI
Aga i Krystian
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków