id: av5nbh

Na leczenie kota

Na leczenie kota

Nasi użytkownicy założyli 1 166 388 zrzutek i zebrali 1 212 910 641 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć,


z tej strony Kuba, czyli 1/2 firmy JacobTastes Sp. z o.o. - właściciela marki GreenBean.


Kilka dni temu nowym członkiem naszego zespołu została 10-letnia kotka Pusia. Pusia przez całe swoje dotychczasowe życie miała kochający dom. Jednak - z nie do końca wyjaśnionych przyczyn - na początku marca 2021 roku trafiła do Schroniska dla Zwierząt. Nie spędziła tam jednak wiele czasu, bowiem całej naszej załodze od razu wpadła w oko, jak tylko ujrzeliśmy ją na stronie adopcyjnej.


Wiedzieliśmy od samego początku, że Pusia jest diabetyczką. Nie było to dla nas straszne. Wiemy jak mierzyć poziom cukru, jak podawać insulinę. Nie wiedzieliśmy jednak tego, że cukrzyca Pusi nie jest do końca ustabilizowana i kotka ma ogromne skoki glikemii.


Kolejnego dnia po adopcji Pusia stała się strasznie osowiała, wycofana. Wychodziła ze zrobionego specjalnie dla niej domku tylko po to, aby napić się wody i skorzystać z kuwety. Oczywiście taki stan bardzo nas zaniepokoił i od razu pojechaliśmy do weterynarza. Zapadła diagnoza - kwasica ketonowa.


Jest to stan zagrażający życiu kota, jednak możliwy do cofnięcia. Wiąże się to z codziennymi wizytami u weterynarza - a ma najlepszego lekarza, jakiego można sobie wyobrazić - dr. Zwierzyńską na warszawskim Gocławiu. Codzienne wizyty Pusi u lekarza wiążą się ze szczegółowymi badaniami krwi, badaniem stężenia ketonów, kroplówką, podawaniem potasu w bolusie, antybiotyku. Jednorazowy koszt takiej wizyty to pomiędzy 200 a 300 złotych.


Można by pomyśleć, że skoro ktoś prowadzi firmę, to na pewno stać go na leczenie. Niestety, ale w dobie pandemii przychody z prowadzenia działalności gastronomicznej pokrywają wydatki związane z jej prowadzeniem. Tarcza antykryzysowa może zostać przeznaczona tylko i wyłącznie na wydatki związane z prowadzeniem działalności. Leczenie kota niestety musimy finansować z własnych środków.


Dotychczasowe koszty związane z leczeniem Pusi wyniosły ponad 1000zł (słownie: jeden tysiąc złotych).

  • wizyta lekarska w dniu 1.04.2021 z podaniem witamin i nawodnieniem - 120,00zł
  • wizyta lekarska w dniu 1.04.2021 ze szczegółowymi badaniami krwi, badaniami trzustki, podaniem kroplówki i antybiotyku - 355,00zł
  • wizyta w dniu 2.04.2021 z badaniem krwi, poziomu glikemii, podaniem kroplówki i antybiotyków - 230,00zł
  • hospitalizacja kota 3.04.2021 w całodobowej lecznicy weterynaryjnej Multiwet - 300,00zł
  • leki z dnia 4.04.2021 w klinice Multiwet - 108,86zł


Wiemy, że Pusię czeka jeszcze kilka wizyt, takich jak wizyta kontrolna w dniu 6.04.2021 oraz kolejne wizyty związane z badaniami kontrolnymi, podaniem antybiotyku i leków oraz wizyty związane z leczeniem trzustki i diagnostyki torbieli trzustki uwidocznionych w badaniach USG.


Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc nawet w postaci 1zł! Każda wpłacona przez Was złotówka zostanie wydana tylko i wyłącznie na leczenie kota. W przypadku zebrania nadwyżki ponad podaną przez nas kwotę całość zostanie "zdeponowana" na kolejne wizyty kontrolne, zakup insuliny, testera paskowego do pomiaru ilości ketonów. Bowiem zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wyprowadzić Pusię z kwasicy ketonowej oraz ustabilizować jej poziom glikemii. Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą się to uda!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 3

AJ
Iwona i Marek
30 zł
GR
Grzegorz
30 zł
AJ
Agata
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!