Opis zrzutki

Ukraińska armia pilnie potrzebuje pickupów o wysokiej zdolności pokonywania przeszkód terenowych w celu obrony miast, ludności cywilnej oraz walki z opancerzonymi pojazdami bojowymi wroga.

Zgodnie z informacją otrzymaną od ukraińskej inicjatywy “Front Pickup” najbardziej pożądanymi autami są Volkswagen Amarok, Nissan Navara, Mitsubishi L200 lub Mazda BT-50. W zależności od zebranych środków będziemy rozważać także zakup innych modeli.

Po nabyciu pojazdu/ów zostaną one przetransportowane do Łucka w Ukrainie, skąd “Front Pickup” przekaże auta bezpośrednio na front do jednej z grup mobilnych Sił Zbrojnych Ukrainy, sił Obrony Terytorialnej lub Gwardii Narodowej Ukrainy.


Od pierwszego dnia inwazji na Ukrainę, jako społeczność Otwartej Pracowni Jazdów i Stowarzyszenia Akademickiego WAPW, uznaliśmy za najwyższy priorytet wsparcie ludzi, którzy pozostali w Ukrainie i biorą udział w obronie swojej Ojczyzny. 

Na różne sposoby włączyliśmy się w działania. Uruchomiliśmy w Pracowni zbiórkę darów rzeczowych, na której zbieraliśmy przedmioty pilnie potrzebne na froncie - dary te zostały wysłane 31 marca. Zorganizowaliśmy trzy koncerty charytatywne - “Muzykę w Pracowni #103 I Gramy dla Ukrainy” oraz dwa “Wieczory Muzyki Ukraińskiej”, na których zebraliśmy łącznie 6316,5 zł. Środki te wraz z niniejszą zrzutką, a także zbiórkę naszych Przyjaciół z “Kwiatu Jabłoni” przeznaczymy na zakup samochodów.


Wpłać tyle, ile aktualnie możesz. Udostępnij informację wśród znajomych. Jeśli wiesz coś o dostępności któregoś z powyższych samochodów w dobrej cenie - dawaj znać! Każda pomoc jest ważna, działajmy razem!


***

Otwarta Pracownia Jazdów jest prowadzona przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, które zaopiekuje się od strony formalnej zakupem auta i rozliczeniem zebranych środków.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 113

 
Dane ukryte
20 zł
AC
Andrii Chemerys
TH
Tymoteusz Haman
ukryta
TK
Tomasz Kłuba
40 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
AP
jebać putina
10 zł
 
Dane ukryte
15 zł
SJ
Senko Joanna
2 zł
VT
Vadym Tydir
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

865 856 zrzutek

i zebrali

768 444 973 zł

A ty na co dziś zbierasz?