id: avmj8v

na altanę dla mieszkańców dps-u

na altanę dla mieszkańców dps-u

1 506 zł 
z 40 000 zł
3%
26 dni do końca
16 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

ZBUDUJ Z NAMI ALTANĘ DLA BABCI I DZIADKA

Zapraszamy do współfinansowania miejsca wytchnienia i rekreacji dla osób, które oprócz starości niosą także cierpienie, a niejednokrotnie samotność. Wszystkich darczyńców obejmujemy serdeczną modlitwą.

Za charakterystycznym ceglanym ogrodzeniem, blisko wodnych atrakcji zalewu Bagry i plażowiczów mieszkają starsi, schorowani ludzie, w większości poruszający się na wózkach, często także samotni. Są to panie i panowie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Zakonu Przenajświętszej Trójcy w Krakowie, w sumie 46 osób, skierowanych tutaj przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Żeby było całkiem jasne: trynitarze udostępnili dom, o który dbają własnymi środkami, zapewniając przewlekle chorym mieszkańcom opiekę duszpasterską, natomiast personel i utrzymanie pensjonariuszy oraz środki na drobne remonty zapewnia Gmina Kraków. Dla zakonników nie jest to zatem przedsięwzięcie komercyjne, jedyną ich korzyść stanowią pensje dyrektora i kapelana.

Jak widać na zdjęciach, teren rekreacyjny wokół domu pozbawiony jest zadaszenia, w upalne dni mieszkańcy chronią się więc pod ogrodowymi namiotami, co jest możliwe tylko podczas bezwietrznej pogody. Marzą o spędzaniu czasu na dworze w trwałej altanie, do której dałoby się dojechać wózkiem. Koszt takiej budowli wraz z konieczną infrastrukturą jest znaczny, ponad 40 tys. zł, i przekracza możliwości finansowe niewielkiej wspólnoty zakonnej. Nie zdołają takiej kwoty zebrać sami zainteresowani, dzielnie wytwarzający i sprzedający rękodzieło. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie do wszystkich, którzy rozumieją potrzebę otoczenia opieką seniorów, „osób o szczególnej wrażliwości”, jak napisał papież Franciszek w orędziu na II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych (w tym roku 24 lipca). „Błogosławiony dom, który troszczy się o osobę starszą! Błogosławiona rodzina, która szanuje swoich dziadków!”

„Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9,7).

Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy!

Świeccy trynitarze w Krakowie


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 16

JK
Michał
300 zł
HW
Halina Widła
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BK
Barbara Kamysz
500 zł
 
Dane ukryte
10 zł
SG
Szymon Górski
10 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Lokalizacja

Łanowa 1b, 30-725

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

863 961 zrzutek

i zebrali

760 490 815 zł

A ty na co dziś zbierasz?