id: avmj8v

na altanę dla mieszkańców dps-u

na altanę dla mieszkańców dps-u

Nasi użytkownicy założyli 912 305 zrzutek i zebrali 874 246 901 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

ZBUDUJ Z NAMI ALTANĘ DLA BABCI I DZIADKA

Zapraszamy do współfinansowania miejsca wytchnienia i rekreacji dla osób, które oprócz starości niosą także cierpienie, a niejednokrotnie samotność. Wszystkich darczyńców obejmujemy serdeczną modlitwą.

Za charakterystycznym ceglanym ogrodzeniem, blisko wodnych atrakcji zalewu Bagry i plażowiczów mieszkają starsi, schorowani ludzie, w większości poruszający się na wózkach, często także samotni. Są to panie i panowie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Zakonu Przenajświętszej Trójcy w Krakowie, w sumie 46 osób, skierowanych tutaj przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Żeby było całkiem jasne: trynitarze udostępnili dom, o który dbają własnymi środkami, zapewniając przewlekle chorym mieszkańcom opiekę duszpasterską, natomiast personel i utrzymanie pensjonariuszy oraz środki na drobne remonty zapewnia Gmina Kraków. Dla zakonników nie jest to zatem przedsięwzięcie komercyjne, jedyną ich korzyść stanowią pensje dyrektora i kapelana.

Jak widać na zdjęciach, teren rekreacyjny wokół domu pozbawiony jest zadaszenia, w upalne dni mieszkańcy chronią się więc pod ogrodowymi namiotami, co jest możliwe tylko podczas bezwietrznej pogody. Marzą o spędzaniu czasu na dworze w trwałej altanie, do której dałoby się dojechać wózkiem. Koszt takiej budowli wraz z konieczną infrastrukturą jest znaczny, ponad 40 tys. zł, i przekracza możliwości finansowe niewielkiej wspólnoty zakonnej. Nie zdołają takiej kwoty zebrać sami zainteresowani, dzielnie wytwarzający i sprzedający rękodzieło. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie do wszystkich, którzy rozumieją potrzebę otoczenia opieką seniorów, „osób o szczególnej wrażliwości”, jak napisał papież Franciszek w orędziu na II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych (w tym roku 24 lipca). „Błogosławiony dom, który troszczy się o osobę starszą! Błogosławiona rodzina, która szanuje swoich dziadków!”

„Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9,7).

Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy!

Świeccy trynitarze w Krakowie


Lokalizacja

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków